333.jpg

به گزارش آینه جم، سیدعلی مهدیان، با تبریک هفته نیروی انتظامی به پرسنل انتظامی شهرستان جم گفت: در هفته نیروی انتظامی برنامه‌های متنوعی در این شهرستان اجرا خواهد شد که دومین برنامه حضور پرسنل انتظامی در نماز جمعه بود

وی با بیان اینکه هفته ناجا فرصتی برای ارائه عملکرد به مردم است اظهار داشت: فرصتی ایجاد شده تا هم مردم و شهروندان از عملکرد نیروی انتظامی اطلاع یابند و هم پلیس با خدمات مضاعف شبانه روزی به شهروندان ارائه دهد.

فرمانده انتظامی شهرستان جم با اشاره به شعار هفته ناجا گفت: شعار هفته ناجا پلیس برای امنیت و امنیت برای همه است که در نظام جمهوری اسلامی ایران فارغ از مسائل سیاسی، دینی و نژادی امنیت برای همه ی مردم به معنای واقعی کلمه بوده است.

مهدیان با اشاره به سخنان رهبری اظهار داشت: امنیت یکی از اساسی‌ترین نیاز های یک ملت است و مهمترین مشکل برای هر کشوری در حوزه امنیتی است.

وی ادامه داد: در بحث برقراری امنیت در جمهوری اسلامی ایران، دستگاه‌ها و نهادهای زیادی متولی این موضوع هستند ولی اصلی‌ترین متولی نظم و امنیت جامعه نیروی انتظامی است.

مهدیان به وظیفه خطیر نیروی انتظامی اشاره کرد و افزود: نیروی انتظامی برای برقراری امنیت در جامعه نیاز به همراهی و همگامی و همدلی همه نهادها و دستگاه‌های مربوطه دارد و نقش مردم در کمک به نیروی انتظامی برای برقرای نظم و امنیت جامعه پر رنگ است.

وی ادامه داد: رویکرد نیروی انتظامی در سال‌های اخیر این بوده که بتواند امنیت را مردمی کند و همین موضوع سبب شده با همراهی مردم، آسیب ها و جرائم کاهش یابد.

فرمانده انتظامی شهرستان جم با بیان اینکه در موضوع مبارزه با کالای قاچاق بیش از 32 میلیارد ریال کالای قاچاق در طی یک‌سال گذشته،کشف شده است اضافه کرد: مبارزه با کالای قاچاق از تاکیدات مقام معظم رهبری بوده و خوشحالیم که نسبت به سال گذشته کشف کالای قاچاق با افزایش 79 درصدی در شهرستان جم همراه بوده است.

وی افزود: در همین خصوص 188 پرونده تشکیل شده است و در بحث قاچاق فراورده‌های نفتی نیز با رشد 21 درصدی همراه بوده ایم و 109 خودرو به خاطر حمل کالای قاچاق در شهرستان جم توقیف شده است.

مهدیان با بیان این که خودرو های شوتی از عوامل بسیاری از تصادفات و حوادث رانندگی هستند تصریح کرد: 164 خودرو شوتی که از عوامل حوادث ناگوار رانندگی هستند در جم توقیف شده است.

وی با اشاره به دستگیری 52 نفر از معتادان خطرساز در سطح شهرستان جم و تحویل آنها به کمپ‌های ترک اعتیاد، گفت: در موضوع مبارزه با مواد مخدر ، ماموران نیروی انتظامی شهرستان جم طی یکسال گذشته 183 کیلوگرم مواد مخدر را کشف کرده‌اند که در این رابطه 16 نفر از افراد خرده فروش مواد مخدر نیز دستگیر و تحویل مقامات قضایی شده‌اند.

فرمانده انتظامی شهرستان جم با تاکید بر طرد افاغنه فاقد مجوز از شهرستان جم بیان کرد: اتباع بیگانه و افاغنه در شهرستان جم بیشتر از دیگر شهرستان های استان بوشهر زندگی می‌کنند و حضور اتباع بیگانه و افاغنه‌ها فاقد مجوز در جم سبب مشکلات زیادی شده است.

وی با بیان این که این قشر تهدید کننده امنیت جم هستند ادامه داد: از یکسال گذشته تا کنون بیش از 738 نفر از اتباع بیگانه فاقد مجوز را از شهرستان جم طرد کرده‌ایم اما هنوز از این آمار راضی نیستیم چون هنوز افاغنه‌های غیرمجاز زیادی در شهرستان وجود دارد که می‌طلبد با همراهی همه مردم و دیگر دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی شهرستان برای طرد آنها برنامه‌ریزی شود.

مهدیان با بیان این که اگر وسیله نقلیه مهیا شود نیروی انتظامی می تواند تعداد بیشتری از اتباع بیگانه فاقد مجوز را از جم طرد کند گفت: از شرکت‌های منطقه انتظار داریم با ما همراهی کنند تا زمینه اخراج کامل اتباع بیگانه از جم مهیا شود ولی متاسفانه شرکت‌های منطقه همراهی لازم را نداشته‌اند.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان جم با بیان اینکه 98 درصد سرقت ها در این شهرستان کشف شده است تصریح کرد: 157 نفر در همین رابطه دستگیر شده اند.

مهدیان به کاهش جرائم خشن در شهرستان اشاره کرد و ابراز داشت: در موضوع جرائم خشن مثل قتل و تیراندازی طی یک سال گذشته با کاهش 66 درصدی همراه بوده ایم.

وی با اشاره به افزایش سرقت موتور سیکلت در جم ادامه داد: به دلیل برگزاری مسابقات لیگ برتر و عدم وجود پارکینگ اختصاصی سرقت موتور سیکلت در این شهرستان افزایش یافته است.

فرمانده انتظامی جم در پایان سخنان خود در جمع نمازگزاران جمعه جم با اشاره به کاهش تصادفات برون شهری و درون شهری در شهرستان جم اظهار داشت: در سال جاری فقط یک فوتی در تصادفات بوده که در روستای بهارستان رخ داده است و فرد فوت شده از اتباع بیگانه بوده است.

[کد خبر:AJ23114]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

 دیدار دوستانه فوتبال جوانان دختر ایران و اردن (عکس)

دیدار دوستانه فوتبال جوانان دختر ایران و اردن (عکس)

دیدار دوستانه فوتبال جوانان دختر ایران و...

لذت شنا در جزیره کمتر شناخته شده ایران/تصاویر

لذت شنا در جزیره کمتر شناخته شده ایران/تصاویر

لذت شنا در جزیره کمتر شناخته شده ایران

جدیدترین مطالب