00000IMG00554456.jpg

آینه جم : تنگستان به عنوان شهرستانی که دارای بالاترین نرخ بیکاری در استان می باشد، نیازمند توجه بیشتر دولت می باشد، اما تاخیر بیش از 8 ماهه در تعیین فرماندار آن نشان از کم لطفی ها در این خصوص می باشد.
به گزارش آینه جم  ؛ این شهرستان از اسفندماه سال گذشته و در پی انتصاب دهدشتی به مدیرکلی دفتر سیاسی و انتخابات استانداری، بدون فرماندار بوده و مدیریت عالی دولت در این شهرستان بصورت سرپرستی اداره می شود.
اما در شرایطی که بعد از انتقادات بسیار افکار عمومی و حامیان دولت در تنگستان، بلاخره با تاخیر بیش از 8 ماه وزیر کشور حکم عبدالحسین رفیعی پور به عنوان فرماندار این شهرستان را صادر کرد، اما خبری از معارفه وی نشده است.
با گذشت بیش از 10 روز از صدور حکم فرماندار جدید تنگستان، عدم برگزاری معارفه وی و پاسخگو نبودن مسئولان استانداری در این زمینه، برخی گمانه زنی ها را در محافل سیاسی پدید آورده است.
شنیده می شود تکاپو و تلاش یکی از نمایندگان برای چینش مناسب فرمانداران حوزه انتخابیه و انفعال استانداری در این زمینه، باعث شده تا معارفه فرماندار جدید تنگستان که در حوزه انتخابیه وی نیز نمی باشد با تاخیر مواجه شود.
اگر این موضوع صحت داشته باشد، باید گفت اهداف نمایندگان برای دست چین کردن فرمانداران درر راستای انتخابات آینده قابل درک است! اما انفعال استانداری در این زمینه و تاخیر بیشتر در شروع بکار فرمانداری که حکم وزیر کشور را نیز گرفته جای پرسش و ابهام دارد.
آنطور که در برخی محافل شنیده می شود، همین اعمال نظرها احتمالا زمینه ساز تغییرات دیگری در سطح فرمانداری های استان طی هفته های آتی خواهد بود.
موضوعی که اقتدار نماینده عالی دولت برای تعیین فرمانداران را با پرسش جدی مواجه می سازد و فراتر از توانمندی گزینه های منصوب شده، رویه های انتخاباتی بر این تغییرات حاکم می کند.
باید منتظر ماند و دید آیا با گرهی که پیش آمده، معارفه رفیعی پور  فرماندار جدید تنگستان هم به مانند روال صدور حکم وی طولانی مدت خواهد شد؟!
*** خلیج فارس
[کد خبر:AJ26386]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

گلوگاه، مهد انجیر ایران/تصاویر

گلوگاه، مهد انجیر ایران/تصاویر

گلوگاه، مهد انجیر ایران

تصاویر/ جشن چله تابستان در کرمانشاه

تصاویر/ جشن چله تابستان در کرمانشاه

تصاویر/ جشن چله تابستان در کرمانشاه

اوقات فراغت به روایت کودکان روستا/تصاویر

اوقات فراغت به روایت کودکان روستا/تصاویر

اوقات فراغت به روایت کودکان روستا

جدیدترین مطالب