ssssdd.jpg

 
 به گزارش آینه جم؛ در پی انتشار مطلبی از سوی نائب رئیس و سخنگوی شورای اسلامی استان بوشهر در خصوص موقوفات در شهرستان جم از سوی اداره اوقاف این شهرستان، آموزگار رئیس این اداره اقدام به شکایت از وی کرده است.
بر اساس این گزارش، رمضانی عضو شورای شهر ریز و شهرستان جم و فعال حوزه رسانه در اقدامی قابل تحسین زوایای پنهان در خصوص موقوفات شهرستان را منتشر که بازتاب گسترده ای در رسانه های استان در پی داشت.
بعد از انتشار این گزارش، اداره مذکور بجای شکایت از رسانه های منتشر کننده مستقیم دست به شکایت از نگارنده ی مطب زده که احساس می شود در این بین روحیه ی تلافی جویانه ای در مسئول و یا فردی گل کرده که منجر به این اقدام عجولانه کرده است. هر چند که قطعا" این شکایت در محاکم قضایی و با درایت خاصه مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت اما ذکر چند نکته خالی از لطف نیست:
اول: شجاعت حسن رمضانی که اول فردی رسانه ای است و در حال حاضر در کسوت شورایی انجام وظیفه می نماید، می بایست سر لوحه ی برخی مسئولان در خدمت به مردم شود.
دوم: چه نیکو و بجا بود جناب آموزگار (رئیس اوقاف جم) که چندی نیست از هفته ی وقف می گذشت از رسانه به جهت اطلاع رسانی وظایف محوله دعوت به عمل می آورد یا اینکه در جواب به مطلب منتشره از جایگاه رسانه ها به عنوان تریبونی در خصوص روشنگری و انتشار اقدامات اداره ی مطبوعه اش بهره می برد.
سوم: هر چند در یادداشت منتشره بعد از شکایت اداره اوقاف از سوی حسن رمضانی، وی شکایت از رسانه ها را بی سابقه دانسته اما یادآور می شود این برای اولین بار و آخرین بار نیست و نکته حائز اهمیت عدم توجه رئیس #اوقاف جم به روحیه مطالبه گری و روشنگری و یحتمل نا آشنایی به رویه ی پاسخگویی است که این ضعف و نوع رویه فقط در چند دستگاه اجرایی استان و ایضا" شهرستان جم حاکم است.
چهارم: از اداره اوقاف که از وکیلی بنام بهره می برد انتظار نمی رود که بجای شفافیت دست به شکایت برد و آن هم نه از رسانه ی منتشر کننده که از نگارنده! 
پنجم: یقینا" دستگاه قضا در استان که همواره مدافع وظایف رسانه ها و اصحاب رسانه بی وکیل بوده، به تمام زوایای این اقدام عجولانه و مسموم (شکایت اوقاف از این عضو شورا) مسلط خواهد بود و این اقدام دور از انتظار این مقام مسئول که از پول بیت المال برای حق وکالت و شکوائیه بجای روشنگری بهره برده است، به دور از هر گونه شواف بررسی و حکم به منع تعقیب این فعال راستین رسانه ای را صادر خواهد کرد.
ششم: باید به برخی از مسئول نماها که چفیه در گردن می اندازند و شعار آماده ایم آماده سر می دهند یادآور شد زمان سر در گونی کردن گذشته و به تعبیر مقام معظم رهبری وقت وقت خدمت است. مسئولان حتما می دانند اگر اندک لغزشی در راه خدمت از خود نشان دهند رسانه بدون تعارف و بی پرده مباحث را با مردم در میان خواهد گذاشت و در این بین به جناب آموزگار نیز توصیه می شود در اسرع وقت اقدام به رضایت نسبت به شکایت جناب رمضانی نماید که بجای رفت و آمد در راهروهای پر ازدحام دادگاه می بایست به مردم خدمت کند.
*** منبع:   نسیم جم
[کد خبر:AJ26670]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

بوی خوش بهار در همدان/تصاویر

بوی خوش بهار در همدان/تصاویر

بوی خوش بهار در همدان

امدادرسانی به مناطق در محاصره سیل خوزستان/تصاویر

امدادرسانی به مناطق در محاصره سیل خوزستان/تصاویر

امدادرسانی به مناطق در محاصره سیل خوزستان

تصاویر/ جشنواره گل‌های پیازی در مشهد

تصاویر/ جشنواره گل‌های پیازی در مشهد

جشنواره گل‌های لاله در بهشت روی زمین

جدیدترین مطالب