13961113000124PhotoH.jpg

 

آینه جم:  بعد از انتقادات شیخ عباس فتحی  امام جمعه موقت جم پیرامون برنامه های روز جم؛  دبیرخانه دائمی همایش روز جم جوابیه ای صادر کرد متن جوابیه بدین شرح است: 
سردبیر محترم سایت خبری تحلیلی آینه جم 
با سلام 
احتراما پیرو درج مطلبی با عنوان انتقاد از هزینه های بالای روز جم  در سایت خبری تحلیلی آینه جم؛   دستور فرمایید حسب قانون، جوابیه دبیر خانه دائمی نکوداشت روز جم منتشر شود.
علی دانشمند مسئول دبیرخانه دائمی نکوداشت روز جم: 
سخنان جناب شیخ فتحی امام جمعه موقت جم مایه تاسف و ناامیدی بود و متعجب شدم چرا ایشان در جایگاه امامت جمعه، چنین خدانترسانه سخن می گویند و اوصیکم به تقوی الله را برای دیگران می دانند؟!
به عنوان یکی از جوانان جم، به شدت نگران این نوع گفتارها هستم چرا که معتقدم این نوع خودخداپنداری کیان اسلام و نظام را هدف قرار می دهد و امروز بیش از هر زمان دیگر نگران هستم.
برای آگاهی جناب شیخ بزرگوار و در راستای روشنگری ناچارم پاسخگوی سخنان مطرح شده باشم؛
اول: برنامه های گرامیداشت روز جم با محوریت معرفی شهرستان جم، بسط امید و نشاط در جامعه هر ساله برگزار می شود و در سال گذشته، با نگاه اعضای محترم شورای شهر و شهردار، دبیرخانه دائمی نکوداشت روز جم برای ارتقای کمی و کیفی برنامه ها راه اندازی شد.
در سال ۹۶، ۲۰ ویژه برنامه فرهنگی، هنری و ورزشی در هفته نکوداشت روز جم برگزار شد که بخش مهمی از اعتبار لازم از طریق حمایت های نفت و گاز و پتروشیمی تامین شد.
در سال جاری هم چند برنامه مهم فرهنگی هنری با رویکرد حمایت از حوزه فرهنگ و هنر و شادی آفرینی در دستور کار قرار گرفته است که رایزنی هایی برای تامین اعتبار حداکثری با مشارکت شرکت های منطقه در حال انجام است که خوشبختانه نامه درخواست همکاری ارسالی به فرمانداری و نامه فرماندار محترم به شرکت ها به جنابعالی رسیده است تا بتوانید بر اساس همین نامه قضاوت کنید و متولیان را به جهنم حواله کنید!
دوم: همانگونه که حتما اطلاع دارید هزینه های زندگی طی چند ماه اخیر به ۳ برابر افزایش یافته است و به تبع آن هزینه های برگزاری برنامه ها، علی رغم کاهش چشمگیر تعداد برنامه ها به نسبت سال گذشته، افزایش یافته است.
به دلیل افزایش شدید هزینه ها و تاکید شهرداری و شورا به اجرای برنامه های مناسب و با کیفیت و از سویی کاهش هزینه ها، موضوع کمک حداکثری از شرکت های مستقر در منطقه در دستور کار قرار گرفت و با همراهی خوب فرماندار، به نتایج بسیار خوبی هم نزدیک شده تا شرکت های مستقر در منطقه سهمی بزرگ در شادی و نشاط مردم شهرستان ایفا کنند.
یقینا با توجه به ماه ها برنامه ریزی برای رسیدن به لیست پیشنهادی و چانه زنی ها برای کاهش هزینه های برگزاری، رقم ۷۵۶ میلیونی برای برگزاری برنامه ها، کمترین میزان ممکن است و قطعا کاهش این مبلغ، اجرای برنامه ها و ادامه فعالیت دبیرخانه را ناممکن می سازد.
سوم: جناب شیخ در بخشی از سخنان شان گفته اند که شهرداری برای گلزار شهدا کولر بخرد یا خانه برای فقرا بسازد! 
واقعا از امام جمعه شهر جم بعید است که هنوز بدیهیات قانونی حاکم بر کشور را متوجه نباشند و دغدغه های خانه و مسکن مردم را هم به شهرداری و هزینه های روز جم حواله دهند.
در اینکه مردم شرایط سختی دارند تردیدی وجود ندارد و ما هم بیش از شما معتقدیم که باید برای فقرا خانه ساخت اما قوانین موضوعه کشور که حکم حجت شرعی دارد این مسئولیت را به دستگاه ها و نهادهای دیگر واگذار کرده است. در موضوعاتی چون مراسمات فرهنگی هم ستاد ها و کارگروه های ویژه ای در دولت وجود دارد که تصمیم گیری می کند و شهرداری تابع تصمیمات است همانطور که خرید کولر برای گلزار شهدا هم از وظایف قانونی بنیاد شهید است و در هر دو مورد شهرداری نمی تواند دخالت کند.
البته اگر قرار باشد کار فرهنگی را به بهانه هزینه ۷۰۰ یا ۵۰۰ میلیونی یا ساخت خانه فقیر تعطیل کنیم آیا تعطیلی ساخت مصلایی با هزینه بیش از ۱۰ میلیارد تومان که از طریق کمک شهرداری و شورا و شرکت ها در حال انجام است اولویت بیشتری ندارد؟! البته معتقدم هم مصلا هم کنسرت برای جامعه ضروری است و به هر دو باید اهتمام ورزید اما با نگاه جناب شیخ باید همه برنامه های فرهنگی را تعطیل کرد چون در کشور فقیر وجود دارد! 
چهارم: شیخ اعلام کرده اند پول های روز جم به بیرون از شهرستان می رود! این سخن هم با پیشداوری و قضاوت غلط همراه است. بخش بزرگی از برنامه های روز جم در سال گذشته و امسال، به حوزه فرهنگ و هنر جم و معرفی هنرمندان جم به کشور در قالب برنامه های ملی روز جم یا کنسرت های محلی اختصاص داشته و دارد.
هر چند باور ندارم این سخن امام جمعه موقت جم از روی ایمان قلبی باشد چرا که در سال گذشته تلاش داشتیم از محسن شریفیان هنرمند مطرح هم استانی برای برگزاری برنامه با هزینه های بسیار کمتر به نسبت گروه های کنسرت مرکز نشین استفاده کنیم که مخالفت ها! نگذاشت و امیدواریم در سال جاری این داستان گریبانگیر گروه های هنری جم نشود!
پنجم: اعلام کرده اند که هزینه های روز بوشهر در سال گذشته ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان بوده است! 
واقعا این آمار را از کجا آورده اند؟! سال گذشته در بوشهر ۴۰ ویژه برنامه فرهنگی هنری ورزشی برگزار شده با هر متری هم که حساب کنیم ۲۰۰ میلیون تومان به شوخی کودکانه شبیه است!
ششم: امام جمعه موقت جم در بخشی از سخنان شان فرموده اند هزینه برای برنامه های روز جم خیانت به مردم و انقلاب است و باید در قیامت پاسخگو باشند! 
البته جناب فتحی نفرموده اند در برگزاری برنامه های روز جم چه خیانتی رخ داده است و اصولا چه کسی ایشان را در جایگاه قضاوت خائن بودن یا نبودن مردم قرار داده است؟!
جناب فتحی اگر در میان مردم نبوده اند قطعا تصاویری را دیده اند که در سال گذشته برای برنامه های جشن و جایزه شعر و ... جمعیت های چندین هزار نفری چطور مشتاقانه حضور داشته اند. اگر این حضور و اعطای لحظاتی شادی به مردم، خیانت نام دارد به این خیانت افتخار می کنیم!
و قطعا بابت رفتار و گفتارمان هم ما و هم ایشان باید پاسخگوی خداوند در قیامت باشیم که امیدوارم همانطور باشد که شیخ گفته اند و ایشان صالح و ما خائن باشیم!
هفتم: از سال گذشته تا کنون اهتمامی جدی از سوی شهرداری و شورا و جمعی از جوانان بی مزد و منت در قالب دبیرخانه دائمی نکوداشت روز جم برای برگزاری هر چه باشکوه تر برنامه های روز جم آغاز شده است و توقع از بزرگان شهرستان حمایت از این تلاش و کمک به بهتر برگزار شدن برنامه هاست نه اینکه سنگی شوند پر از یاس و ناامیدی و با مشاوره ریاکارانه و منفعت طلبانه برخی ها! باقیمانده اعتماد و امید مردم را هم هدف قرار دهند.
کاش به جای این قبیل سخنان غیر همدلانه و وحدت شکنانه، قدری به افزایش سطح خطابه های جمعه توجه می شد تا سنگر وحدت آفرین جمعه روز به روز پر شور تر باشد و نیازی به خط و نشان کشیدن برای نیامدن فلان شخص و مدیر نباشد!
هشتم: شیخ از قیامت و خدا گفتند و یادم نرفته که سال گذشته و در جلسه با امام جمعه محترم در خصوص مشاوره برای برنامه های روز جم، اولین تقاضای شیخ، پرداخت حقوق به یکی از نزدیکان ستاد نماز جمعه از سوی شهرداری بود! امسال هم صبر می کردند شاید می توانستند نظر مشورتی دیگری در راستای بهبود برنامه ها ارائه کنند! 
هر چند امیدوارم تمام این حملات غیر منصفانه، ارتباطی به آزمون استخدام آتش نشانی شهرداری جم و فشار ایشان برای وارد کردن غیر قانونی فرزند قبول نشده شان نداشته باشد که حالا روز جم را برای گرو کشی، وجه المصالحه کنند! خداوند همه ما را هدایت کند!
علی دانشمند
مسئول دبیرخانه دائمی همایش روز جم
[کد خبر:AJ26958]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


دیدگاه‌ها   

0 # دانشجو 1397-10-16 08:35
جوابیه جالبی نبود. ضمن تایید مبلغ این حرفهای شیخ را هم تایید کرده اید که هزینه ها بیرون از جم می رود. ایا فرهنگ و ارشاد جم یک دهم این مبلغ بودجه دارد؟ ایا نمی توان این هزینه را برای پرورش گروههای موسیقی یا هنری در جم هزینه کرد و ایا در جم با تکیه بر نیروی بومی گروه موسیقی وجود ندارد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # سلام 1397-10-16 09:41
روز جم روز تبلیغات افراد خاص
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

کمر خمیده؛ صبح تا غروب در شالیزار/تصاویر

کمر خمیده؛ صبح تا غروب در شالیزار/تصاویر

کمر خمیده؛ صبح تا غروب در شالیزار

بهشت چهار فصل چهارمحال و بختیاری/تصاویر

بهشت چهار فصل چهارمحال و بختیاری/تصاویر

بهشت چهار فصل چهارمحال و بختیاری

جدیدترین مطالب