13910804000118_photoa.jpg

 

آینه جم ➖ حجت الاسلام محمد گنجی در خطبه های نماز جمعه شهر جم گفت:

هفته ی گذشته امام جمعه موقت سخنانی را بیان کردند که شورا و شهرداری به جای پاسخگویی، امام جمعه موقت مورد توهین و تخریب قرار گرفت.

روز جم توسط شورای اسبق و روز تولد فاضل جمی که از فرهیختگان و بزرگان شهرستان است به نام روز جم نامگذاری شده که در این روز از بزرگان و تاثیرگذاران شهرستان تجلیل می شود که کار بسیار ارزشمندی است.

اینکه شورای اسلامی شهر جم هر ساله به نام روز جم یک مبلغی را هزینه می کند که روی این مبلغ و نحو هزینه کرد آن حرف و بحث است.

مردم حرف دارند و خطیب جمعه نیز از زبان مردم اینجا سخنان را بیان کرده است.

عده ای سخنان امام جمعه موقت را اشتباه گرفته اند، این کار امام جمعه موقت امر به معروف و نهی از منکر است و اگر حرفی زده می شود با کسی مشکلی نداریم.

شورای شهر سال گذشته نیز به دفتر امام جمعه مراجعه کردند و در خدمت شان بودیم و توصیه کردیم که برگزاری روز جم هزینه ها کم باشد.

امروزه مردم خیلی گرفتاری دارند و اینکه برای روز جم این هزینه بالا باشد قابل قبول نیست.

یک سری حرف و حدیث ها بین مردم است که امسال 756 میلیون تومان قراره برای برگزاری روز جم هزینه شود و من در یکی از ادارات نامه را هم دیده ام که یک بخشی از شرکت ها خواسته بودند و بخش دیگر هم شهرداری باید هزینه را پرداخت کند.

شهردار از جیب خودش که نمی خواهد پول را بدهد و از جیب همین مردم بدبختی که از آنها عوارض می گیرد این هزینه را پرداخت می کند.

ما بارها توصیه کردیم که این مبلغ قابل قبول نیست، ما مناسبت های مذهبی و ملی فراوانی داریم در طول سال از جمله دهه ی فجر، 9 دی، مبعث پیامبر، نیمه شعبان ، آغاز امامت امام زمان (عج) و... شهرداری هیچ جا هزینه نمی کند و فقط برای روز جم هزینه بالا پرداخت می کند.

شهرداری برای افکار عمومی اعلام کند که برای روز مبعث چه مقدار هزینه کرده است؟!

این سوال است و شهرداری جم باید شفاف سازی کند نه اینکه در رسانه هایشان تا می توانند تخریب و توهین و افترا آن هم به شخصیتی که سرمایه شهرستان جم است کنند.

باید قدردان شخصیت های حوزوی و دانشگاهی شهرستان باشیم و از همه مهمتر امام جمعه موقت برادر شهید است.

عده ای مطالبی به راحتی در رسانه ها منتشر کرده اند و امام جمعه موقت را بی تقوا و بی دین عنوان کرده اند.

ما گلایه مند هستیم از این شورا و مسؤولان باید در خصوص این هزینه شفاف سازی کنند نه اینکه دبیر خانه دائمی روز جم، امام جمعه موقت شهرستان را تخریب کند.

مردم نمی پذیرند که شهرداری برای روز جم 700 میلیون هزینه کند، روزانه 30 نفر به دفتر امام جمعه مراجعه می کنند که مشکل نان شب دارند بعد آن وقت شما 700 میلیون از جیب این مردم هزینه می کنید برای برنامه ای که سیاسی شده است.

شهرداری و شورا این مطالب را به دید نصیحت ببینید و اگر نقدی بر امام جمعه وجود دارد منصفانه بیان شود نه اینکه با توهین و افترا یک شخصیت را زیر سوال ببریم.

خیلی اقشار مختلف مردم، بسیجیان، سپاه و اکثر مسئولان گلایه مند و خیلی ناراحت بودند از تخریب امام جمعه موقت شهرستان توسط دبیرخانه دائمی روز جم و منم لازم دیدم در اینجا در این شخصیت مهم شهرستان دفاع کنم.

*** آوای بوشهر

[کد خبر:AJ27041]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

کمر خمیده؛ صبح تا غروب در شالیزار/تصاویر

کمر خمیده؛ صبح تا غروب در شالیزار/تصاویر

کمر خمیده؛ صبح تا غروب در شالیزار

بهشت چهار فصل چهارمحال و بختیاری/تصاویر

بهشت چهار فصل چهارمحال و بختیاری/تصاویر

بهشت چهار فصل چهارمحال و بختیاری

جدیدترین مطالب