30803_orig.jpg

 

 

رئیس جمهور کشورمان گفت: آمریکاییها و دشمنان بدانند تولید بنزین ما به ۱۰۵ میلیون لیتر رسیده است.

به گزارش خبرنگار آینه جم، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در آیین بهره برداری از مراحل ۱۳، ۲۲، ۲۳ و ۲۴ پارس جنوبی، اظهار داشت: با وجود تحریم ها و توطئه دشمنان مسیر پیشرفت و تعالی خود را ادامه داده و ادامه خواهیم داد.

وی با تشکر از همه دست اندرکاران راه اندازی فازهای مختلف پارس جنوبی افزود: شرکت نفت، وزارت نفت و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) سپاه تلاش های گسترده ای برای به نتیجه رسیدن این پروژه ها انجام دادند که در اینجا باید از آنها تشکر کنم. این اقدام آنها به عنوان یک خدمت بزرگ به کشور و ملت بزرگ ایران است.

روحانی با اشاره به طرح هایی که در چند هفته گذشته در سراسر کشور به بهره برداری رسیده است، اظهار داشت: در چند هفته گذشته چند طرح بزرگ به بهره برداری رسید که نماد پیوند مستحکم دولت و ملت شریف ایران و همسایگان است.

رئیس جمهور گفت: پالایشگاه ستاره خلیج فارس و پالایشگاه بندرعباس که از لحاظ کیفیت تولید درجه بالایی دارند مایه افتخار همه ملت ماست. از ابتدای دولت یازدهم تا امروز تولید بنزین دو برابر شده است که این نشان دهنده تحرک، جدیت و ایثار همه ملت ایران به ویژه فعالان صنعت نفت است. ما از تولید ۵۲ میلیون لیتر در روز به ۱۰۱ میلیون لیتر رسیده ایم.

روحانی در ادامه تصریح کرد: دشمنان ما بدانند ما در پنج سال گذشته تولید بنزین را که از ابتدای تاریخ تا ابتدای دولت یازدهم ۵۲ میلیون لیتر بوده است به ۱۰۱ تا ۱۰۵ میلیون لیتر رسانده ایم. یعنی توان تولید ما دو برابر شده که این افتخار صنعت نفت و ملت ایران است. البته شاید برخی خوش شان نیاید بگوییم که این دستاورد دولت است. ما باید بگوییم دولت نماینده مردم است و کسی نیست. همه دولت و کارمندان آن خادمان مردم هستند و از طرف مردم این مسئولیت سنگین را بر عهده دارند و اگر افتخاری وجود دارد متعلق به مردم ایران است.

رئیس جمهور ایران ادامه داد: اینکه در پارس جنوبی از ۱۰ فاز امروز به ۲۵ فاز پالایشگاهی رسیده ایم کار عظیمی است. ما در ابتدای دولت تدبیر و امید در سال ۹۲، ۱۰ فاز داشتیم و در این مدت پنج ساله ۱۵ فاز افتتاح شده که کار بسیار بزرگی است. در فازهایی که امروز افتتاح شد ۱۰۰ میلیون متر مکعب ظرفیت تولید گاز در روز افزایش پیدا کرده است. این جدای از میعانات و دیگر محصولاتی است که در این پالایشگاه ها تولید می شود و نشان دهنده قدرت ملی کشورمان است.

تحریم آمریکا علیه ایران یک جنایت علیه بشریت است

روحانی گفت: قدرت ملی متشکل از قدرت فرهنگی، تاریخی، جغرافیایی، اقتصادی، فنی، انرژی و منابع خدادادی است که به ملت ایران داده شده است. در منابع گازی ایران در سطح جهان مقام اول را دارد. قدرت نظامی در کنار قدرت اقتصادی و قدرت فرهنگی، اجتماعی و فنی و تأثیرگذاری در منطقه و جهان همه نشان دهنده افزایش قدرت ایران اسلامی هستند که به دلیل خوداتکایی است. ما در گذشته در نفت، گاز و بنزین واردکننده بودیم اما در این چند سال در تولید گازوئیل، بنزین و گاز توانسته ایم روی پای خود بایستیم که اینها علاوه بر خوداتکایی، استقلال کشور را نشان می‌دهد که کسی در این حوزه نمی‌تواند به ما زور بگوید.

رئیس جمهور ادامه داد: در تحریم‌های گذشته تحریم بنزین در صدر قرار داشت اما در دور جدید تحریم‌ها دیگر بحث تحریم بنزین وجود ندارد. آنها به خوبی می‌دانند ملت ایران دیگر نیازی به واردات بنزین ندارند و در این حوزه توان صادرات وجود دارد. در دولت قبل برخی کشورها به دلیل اینکه می‌دیدند ما در زمستان نیازمند واردات گاز هستیم قیمت گاز را ۹ برابر کردند و دولت نیز به دلیل سرما و نیاز مردم ناچار بود این گاز را خریداری کند. اما امروز دیگر این خبرها نیست. ما توانسته ایم روی پای خود بایستیم که نشان دهنده ارتقا جایگاه و قدرت ملت ایران است.

روحانی سال ۹۷ را سال سخت برای ملت ایران دانست و گفت: در سال ۹۷ فشار تحریم و مسائل اقتصادی ناجوانمردانه بر ملت ایران تحمیل شد. تحریم آمریکا علیه ایران یک جنایت علیه بشریت است. زمانی که ما می‌خواهیم کالایی را از خارج وارد کنیم آنها به تمام سیستم بانکی جهانی فشار می‌آورند که نگذارند این کالا وارد شود.

وی افزود: البته ما ذخایر بسیار خوبی را پیش بینی کرده بودیم و نگذاشتیم پیش بینی آمریکا برای اعمال سخت‌ترین فشارها بر ملت ایران اجرایی شود. تحریم قبل از آنکه جنگ اقتصادی باشد یک جنگ روانی است. من چند بار اعلام کردم در سال ۹۲ زمانی که دولت را آغاز کردیم با وجود آنکه کاری انجام نشده بود قیمت کالاها کاهش پیدا کرد و نرخ دلار پایین آمد و سرمایه گذاری افزایش یافت که تنها دلیل آن افزایش امید ملت ایران بود. ملت گفتند که این دولت توانمند است و می‌تواند مشکلات ما را با دنیا حل و فصل کند. این امید باعث شد شرایط اقتصادی کشور بهبود یابد در حالی که مذاکرات هسته‌ای تا پایان سال ۹۴ طول کشید تا به نتیجه برسد.

روحانی تصریح کرد: دلیل تحریم و فشار آمریکایی‌ها این است که ملت ما را نسبت به آینده خود ناامید کند تا فکر کنند سال آینده شرایط مشکل تر است. زمانی که مردم نسبت به فردا و شش ماه آینده خود امید نداشته باشند این ناامیدی بر میزان سرمایه گذاری، تولید، اشتغال و آرامش روانی جامعه اثر می‌گذارد.

[کد خبر:AJ27803]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

آبتنی در گرمای خرماپزان بندرعباس/تصاویر

آبتنی در گرمای خرماپزان بندرعباس/تصاویر

آبتنی در گرمای خرماپزان بندرعباس

تصاویر/ کوچ عشایر قره داغ ارسباران

تصاویر/ کوچ عشایر قره داغ ارسباران

تصاویر/ کوچ عشایر قره داغ ارسباران

جدیدترین مطالب