2587155.jpg

 

 

به گزارش خبرنگار آینه جم؛  بعد از انتقادات فعالان اجتماعی و سیاسی و اهالی رسانه به فرمانداری در زمینه توزیع اعتبارات سفر رئیس جمهور؛  روابط عمومی فرمانداری جوابیه ای با چاشنی اتهام در شبکه های اجتماعی منتشر کرد؛  متن جوابیه بدین شرح است: 
 
شرحی بر یک ماجرا: حقی از شهرستان ضایع نشده و نخواهد شد/ رسانه ها فضای همدلی برای تحقق مطالبات را دنبال کنند
 
  پیرو سفر اخیر رئیس جمهور محترم به استان بوشهر و به دنبال آن، انتشار برخی خبرها که نشان می داد اعتبار شهرستان جم از محل سفر ریاست جمهوری صفر برآورد شده نگرانی های زیادی را در شهرستان ایجاد کرد.
 
این نگرانی ها اگر چه نگرانی های به حقی بود و عدم اطلاع رسانی به موقع موضوع از سوی استان هم مزید بر علت شده بود اما تصور اینکه شهرستان جم از اعتبارات سفر بی بهره باشد تصور اشتباهی بود.
 
چند نکته در این راستا قابل ذکر است: 
 
اول: بر خلاف برخی مطالب ذکر شده در رسانه ها، قبل از سفر ریاست جمهوری به استان، پروژه های شاخص شهرستان چون ( جاده جم فیروزآباد، آبرسانی سیراف، فاضلاب شهری، دانشکده فنی و مهندسی و ... ) طی مکاتباتی پیش از سفر به مبادی زی ربط استان اعلام شده بود و ادعای عدم اعلام پروژه ها از سوی شهرستان کذب محض است.
 
دوم: قبل از اینکه موضوع اعتبارات مصوب سفر، رسانه ای شود و رقم صفر در مقابل نام شهرستان درج شود موضوع عدم اختصاص اعتبار در لیست اعتبارات شهرستانی سفر در دستور پیگیری فرماندار قرار گرفت و حسب مذاکراتی که انجام شد رقمی بالغ بر صد میلیارد تومان برای اجرای برخی پروژه های دارای ردیف اعتباری، از محل اعتبارات استانی سفر مصوب شد و پیش از این نیز در همان لحظات اولیه انتشار خبر موضوع صفر شدن اعتبارات شهرستان توسط روابط عمومی فرمانداری تکذیب و رقم واقعی که بالغ بر صد میلیارد تومان بود اعلام شد.
 
سوم: تاخیر در اعلام جزئیات اعتبار مصوب برای شهرستان از سوی فرمانداری هم به دلیل تاخیر سازمان مدیریت و برنامه ریزی در جمع بندی اعتبارات بود که لازم بود حتما سازمان مدیریت و برنامه ریزی به عنوان متولی توزیع اعتبارات در این راستا اطلاع رسانی دقیق داشته باشد که این مهم امروز انجام شد.
 
چهارم: بدیهی است که فرماندار و سایر مسئولان شهرستان جم ذره ای در پیگیری مطالبات مردم و تثبیت حقوق مردم کوتاهی نخواهند کرد و در مسیری آرام و بدون تنش، حقوق شهرستان پیگیری و اخذ می شود. 
 
پنجم: متاسفانه با وجود تکذیب صریح روابط عمومی فرمانداری جم در همان لحظات اولیه، که مستند به پیگیری فرماندار بود اما خبرهای منتشره، حجم وسیعی از توهین و تخریب را روانه مسئولان شهرستان کرد که بیش از آنکه سمت و سوی مطالبه گری داشته باشد نوعی  می شود. امید است رسانه های شهرستان مطالبه گری را در فضایی منطقی و بدون تحقیر و توهین و تخریب دنبال کنند تا بتوان با همفکری چالش های پیش روی شهرستان را مدیریت کرد.
روابط عمومی فرمانداری جم 
 
 
توضیح سایت خبری تحلیلی آینه جم درباره جوابیه فوق: 
اتهام زنی فرمانداری جم به منتقدین و اهالی رسانه! 
روابط عمومی فرمانداری جم در واکنش به مطالبه گری به حق  فعالان اجتماعی و سیاسی جم درباره توزیع اعتبارات سفر رئیس جمهور تاکید کرده است  اینها  عقده گشایی و تسویه حساب شخصی است ؛  به نظر می رسد آشفتگی و عصبانیت فرمانداری جم نسبت به انتقادات باعث شده اقدام  به اتهام زنی کنند.
[کد خبر:AJ28415]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

کمر خمیده؛ صبح تا غروب در شالیزار/تصاویر

کمر خمیده؛ صبح تا غروب در شالیزار/تصاویر

کمر خمیده؛ صبح تا غروب در شالیزار

بهشت چهار فصل چهارمحال و بختیاری/تصاویر

بهشت چهار فصل چهارمحال و بختیاری/تصاویر

بهشت چهار فصل چهارمحال و بختیاری

جدیدترین مطالب