IMG-20190518-WA0010.jpg

 

آینه جم: مصطفی ارجمند: امروز  سوم خرداد و سالروز فتح خرمشهر است. در عملیاتی سخت و خونبار با هزاران شهید، پس از حدود دو سال، خرمشهر از رژیم عراق باز پس گرفته شد تا رویای صدام برای فتح چند روزه ایران به یاس بدل شود و معادلات جنگ کاملا به نفع ایران تغییر کند.
 
نقش اصلی در آزاد سازی خرمشهر را جوانی به نام حسن باقری بر عهده داشت. پسری ۲۶ ساله که از ضریب هوشی بالایی برخوردار بود و به یمن ذکاوت و استعداد سرشار توانست قبل از شهادتش در سال ۶۱ و در ۲۶ سالگی به جانشینی یگان زمینی سپاه منصوب شود.
 
البته عمر حسن باقری، از ۲۶ سال تجاوز نکرد و او در پایان سال ۶۱، پیش از عملیات والفجر مقدماتی به شهادت رسید.
 
باقری ۲۶ ساله، تمام عناوین مسئولیت اش را نه از رانت وزیر و وکیل به دست آورده بود نه زد و بند سیاسی... به یمن استعداد سرشارش مورد توجه فرماندهان جنگ قرار گرفت و توانست نام خود را در تاریخ ایران جاودانه کند.
 
مقایسه کردن آن روزهای ایران با امروز قدری دشوار است چرا که نه فضای جامعه امروز همانند دهه شصت است نه شرایط کشور ... .
 

107781_orig.jpg

اما اگر نگاهی به سن و سال فرماندهان جنگ بیندازیم به نکته ای می رسیم که این روزها ایران به شدت به آن نیاز دارد: استفاده از ظرفیت جوانان پر استعداد و نخبه که بی رانت و دلالی سیاسی سکان مدیریت کشور را به دست گیرند و کشور را از این وضعیت بغرنج رهایی دهند. .
 
در قاموس برخی مدیران ارشد کشور، گویی یا پیران خسته و فرتوت باید مدیریت کنند یا فرزندان خلف! همان پیران فرسوده و یا هر دو همزمان... و نتیجه هم همان شده که امروز می بینیم... عاشقان سیری ناپذیر خدمت! در حال نابودی تتمه امید و اعتماد مردم اند و عزیزان شان هم در حال غارت سرمایه های مادی کشور! .
 
کافی است سید محمد هادی رضوی متهم پرونده فساد این روزهای کشور را با حسن باقری خرمشهر مقایسه کنیم(می دانم چه مقایسه زشتی است) تا بدانیم چقدر خط کشی های مان، امروز بلای جان کشور شده است.
 
امیدوارم روزی بدون خط کشی خودی و غیر خودی، به حسن باقری های ۲۶ ساله کشور اعتماد کنیم/ روح ات شاد و یادت مانا سردار
 
 
 
** مصطفی ارجمند : فعال اجتماعی و سیاسی جم و کارشناس روابط عمومی فرمانداری 
[کد خبر:AJ28427]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


دیدگاه‌ها   

+1 # لیله القدر 1398-03-06 05:35
سلام ای کاش مقایسه نمی کردید.بلبل بذات بلبل است و بوف کور به ذات؟؟؟ این جنرال ها زائده افکار بزرگانی مثل شما هستند و جایشک نیست؟؟؟ اما حای سوال است وعجیب می نماید که از قلم شما!!!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

آغاز فصل صید ماهی در خزر/تصایر

آغاز فصل صید ماهی در خزر/تصایر

آغاز فصل صید ماهی در خزر

پیاده روی زائران اربعین در «طریق العلما»/تصاویر

پیاده روی زائران اربعین در «طریق العلما»/تصاویر

پیاده روی زائران اربعین در «طریق...

زندگی در روستای « سرآقا سید»/تصاویر

زندگی در روستای « سرآقا سید»/تصاویر

زندگی در روستای « سرآقا...

جدیدترین مطالب