100988.jpg

 

آینه جم : شرکت آب و فاضلاب شهری جم در اقدامی عجیب، اقدام به انتقال  آب از طریق لوله ای به قطر ۴ اینچ به شهرک توحید کرده است.
یک منبع مطلع  گفت: از ابتدای سال جدید قسمت عمده ای از شهر و روستاهای همجوار که آب انها  توسط آب شهری تامین می شد دچار کم آبی شدند .
با پیگیری شورای اسلامی  و دهیاری یکی از روستاهای منتفع از این شرکت متوجه می شوند در اقدامی غیر قابل باور برای یک شرکت لوله ای به قطر ۴ اینچ آب از آبرسانی اسلام اباد به شهرک توحید منتقل می کنند!.
قسمت تلخ این داستان اینجاست که مدیر آب شهری جم اظهار می کند این انتقال غیر قانونی با هماهنگی بخشداری مرکزی صورت گرفته است، که با پیگیری دهیاری ، بخشدار در محل حضور پیدا می کند و اعلام می کند اصلا در جریان این تخلف نبوده است.
آنچه دردناک است این است که چگونه یک مدیر جزء به خود اجازه می دهد از اعتماد مجموعه فرمانداری جم در حالی که شهرستان به شدت مشکل کم آبی دارد سوء استفاده کند؟
آیا با این حرکت اقتدار  نماینده  دستگاه حاکمیتی در شهرستان زیر سوال نمی رود؟
بی شک افکار عمومی و مجموعه شورایی منتظر واکنش فرمانداری جم در این زمینه هستند و خواهان گزارش شفاف نتیجه بررسی ها  به مردم هستند.
 
 
واکنش رئیس شورای شهر جم 
 
رئیس شورای شهر جم در واکنش به انتقال آب چاه یکی از محلات جم گفت: شهر جم با بحران شدید آب مواجه است و مردم با مشقت و سختی زیادی روبرو هستند و طی سالیان گذشته تا امروز اقدام اثرگذاری برای حل این بحران انجام نشده است.
 
 عبدالحسین اکسیر با تقبیح رفتار آبفا شهری جم در انتقال و فروش آب تصریح کرد: تمام آب مصرفی شهر جم از طریق سفره های زیر زمینی و چند حلقه چاه تامین می شود که به دلیل برداشت های بی رویه کشاورزی و صنعت، این سفره های زیرزمینی در حال نابودی است.
 
وی اضافه کرد: اداره آبفا شهری جم در اقدامی عجیب با لوله گذاری و انتقال آب از چاه یکی از محلات جم، بحران آب این محله و روستای مجاور را تشدید کرده و مشخص نیست این اقدام به چه دلیل صورت گرفته درحالی که همین محله خود با بحران جدی آب مواجه است.
 
اکسیر خاطر نشان کرد: هنوز مشخص نیست این اقدام آبفا شهری جم به صورت خودسرانه و برای درآمدزایی انجام شده یا تصمیم مدیریت شهرستان بوده که لازم است مسئولان در این زمینه صادقانه و شفاف به مردم اطلاع رسانی کنند.
 
عبدالحسین اکسیر رفتار انجام شده توسط آبفا شهری جم را مصداق بارز تضییع حقوق و دهن کجی به مردم شهرستان جم دانست و یادآور شد: مسئولان شهرستان باید جوابگوی رفتار انجام شده باشند و نباید تبعیضی میان مردم در خدمات رسانی وجود داشته باشد.
 
اکسیر خاطر نشان کرد: این قبیل اقدامات مخفیانه و شائبه دار فضای همدلی میان مردم و مسئولان را از بین می برد و مدیران شهرستان باید عواقب این قبیل رفتارها را بپذیرند.
** آوای بوشهر-  بانیان آزادی
 
[کد خبر:AJ29439]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


دیدگاه‌ها   

+1 # شهروند جم 1398-06-26 12:51
جناب رییس محترم شورای شهر شما خودتان با سابقه خدمت چندین ساله در دستگاههای دولتی و اجرایی بنظرتان اگر این 4 اینچ آب به شهرک فرستاده نمیشد مشکل آب شهرستان حل می شد این بندگان خدا مگر در شهرک ها ساکن هستند شهروند شما به عنوان رییس شورای شهر محسوب نمی شنداگر اینجور نیست پس چرا موقع انتخابات که میشه وعده های سر خرمنی میدید حالا اینچنیین حرف میزنید جای تاسف داره از جنابعالی با این کوته نظری تان
بجای اینکه بخوایید به این مسایل حاشیه ای دامن بزنید بروید دنبال مسایل و مشکلات کلان منطقه برید با تعامل و همفکری با مسئولین نفت و گاز مشکل آب جم بصورت ریشه ای حل کنید مگر ضعف شما مسئولین نیست که نتوانسته اید با گذشت چندین سال خط انتقال اب به جم تکمیل کنید ساکنان شهرک ها هم مانند من و تو حق استفاده دارند این حرف و صحبت ها جز تفرقه افکنی چیزی به دنبال نداشته و متاسفانه ضرر ان هم شهرستان جم متوجه خواهد شد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

تصاویر/ تفریح زیر سایه کرونا

تصاویر/ تفریح زیر سایه کرونا

 تفریح زیر سایه کرونا

جنگل شگفت انگیز فندقلو/تصاویر

جنگل شگفت انگیز فندقلو/تصاویر

جنگل شگفت انگیز فندقلو

جدیدترین مطالب