00000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000346826f0f87903b0b4f0ff6.jpg

 

 

آینه جم : جدیدترین خبرها و شنیده های انتخاباتی استان بوشهر 

 

جهانشر کدخداپور کاندیدای سه دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی  به صورت رسمی از حضور مجدد خود در عرصه انتخابات با برند اصلاحات خبر داد و گفت: حدود یکماه است که با اصرار دوستان تصمیم خود را جهت کاندیداتوری در حوزه دشتستان نهایی کرده ام ولی هنوز رایزنی هایی را با چهره های سیاسی نداشته ام.
 
براساس اعلام صورت گرفته؛ غلامحسین حیدری اهل بندر سیراف وشهردار سابق این شهر با مدرک تحصیلی ارشد حقوق خصوصی  اعلام کرده است با برند مستقل وارد عرصه انتخابات خواهد شد و در این راستا اگر ۱ رای هم داشته باشم، به احترام این یک نفر در صحنه انتخابات باقی خواهم ماند.
 
براساس شنیده ها؛ یکی از کاندیداها که با حساب این دوره چهارمین بار است در انتخابات حضور می یابد طی جلسه ای که با یکی از مسئولین انقلابی داشته، عنوان نموده است: بعد از عطار زاده جریان اصولگرایی رها شده و من آن را احیاء کرده ام ، چراکه من پدر این جریان هستم و جریان اصولگرایی استان نیز فرزند من است، من باید گزینه نهایی اصولگرایان باشم و اگر بنا باشد به عنوان گزینه اصولگرا یان قرار نگیرم و یا رای نیاورم؛ همان بهتر که یک اصلاح طلب رای بیاورد، من وارد انتخابات خواهم شد تا مردم مجبور شوند به من رای دهند و یا یک اصلاح طلب رای آورد، گفته می شود؛ این پدر خوانده اصولگرایی در جواب حضور جوانان در صحنه با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب، حرفی برای گفتن نداشته است.
 
با توجه به فضایی که برای ورود کاندیداها در انتخابات مجلس یازدهم ایجاد شده است، برخی از جوانان زیر سن قانونی جهت مطرح کردن خود که شرایط اولیه ثبت نام را براساس قانون انتخابات ندارند نیزدر عرصه انتخابات اعلام آمادگی کرده اند و در حال فعالیت می باشند؛ در همین راستا محمد رضا هاشمی پور اعلام نموده است، اهل نظر آقا و دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد می باشم و ۲۸ سال سن دارم، اگر اجازه دهند در حوزه دشتستان کاندیدای انتخابات خواهم شد.
 
یوسف روستا از برادران اهل تسنن، اهل نخل تقی دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد مدیریت منابع اطلاعاتی با بیان اینکه آماده حضور در عرصه انتخابات حوزه انتخابیه کنگان، دیر جم و عسلویه می باشم و در صورت ورود با برند مستقل حضور خواهم یافت، عنوان داشته است: بدنبال اجماع در شهرستان عسلویه بر روی یک نفر می باشیم و در این راستا جلسات متعددی گرفته شده است و با توجه به شرایط موجود تصمیم نهایی خود را خواهم گرفت.
 
الهام بارگاهی عضو سابق شورای شهر بوشهر اعلام کرد است: ماه های قبل قصدم عدم حضور در عرصه انتخابات بود ولی هم اکنون دوستان اصرار زیادی دارند که در حوزه بوشهر، گناوه و دیلم با همان شعار قبلی( ایراندخت اصلاحات) وارد عرصه انتخابات شوم و به همین منظور در حال بررسی بوده و تصمیم نهایی خود را تا موقع ثبت نام کاندیداها اعلام خواهم کرد، در این راستا دو نفر از دبیران احزاب اصلاح طلب استان نیز از من درخواست کرده اند که در انتخابات حضور یابم.
 
در حالی که محمد باقر سعادت نماینده مردم دشتستان در محافل اعلام داشته هنوز تصمیم نهایی جهت ورود به عرصه انتخابات را نگرفته ام ولی احساس می شود با توجه به درخواست نزدیکان خود برای حضور در انتخابات در حال آماده شدن می باشد، بر این اساس شنیده ها حکایت از آن دارد؛ طی دیداری که سعادت با معاون اول رئیس جمهور داشته است، جهانگیری از وی خواسته است که در انتخابات حضور یابد و شنیده می شود؛ مصطفی سالاری استاندار سابق بوشهر نیز اعلام داشته است در انتخابات از هیچ فردی حمایت نمی کنم ولی اگر سعادت وارد انتخابات شود از وی حمایت خواهم کرد.
 
شنیده ها حاکی است، نورالله آذرخش خو رئیس مجمع پیروان ولایت فقیه و نظام جمهوری استان بوشهراعلام داشته است در حوزه بوشهر، گناوه ودیلم از اسکندر بهروزی حمایت خواهیم کرد.
 
گفته می شود؛ ظهرامروز یکی از نمایندگان ادوار گذشته مجلس که مجددا قصد دارد در حوزه انتخابیه بوشهر، گناوه و دیلم  نیز کاندیدا شود، در یکی از تالارهای شهر بوشهر در قالب نشست اولیاء و مربیان، اقدام به سخنرانی و بیان عملکرد مسئولیت قبلی خود نموده است و شنیده می شود وعده هایی جهت کمک به یک مدرسه را داده است.
 
شنیده های محافل سیاسی و فضای مجازی حکایت از آن دارد که جمعیت پیشرفت و عدالت استان بوشهر که هنوز انتخابات آن در بوشهر مورد تائید قرار نگرفته است، قرار است با حزب تازه تاسیس سفیران انقلاب اسلامی استان منتسب به محمد باقر قالیباف در آینده ای نزدیک ادغام شود و بصورت واحد جهت حمایت از کاندیداهای مد نظردر یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی شروع بکار نمایند.
 
شنیده می شود، علی رغم اینکه افراد زیادی از سید علی اکبرپورفاطمی درخواست کرده اند که در حوزه دشتی و تنگستان وارد عرصه انتخابات شود، وی عنوان داشته است که به نشانه احترام اصلا در عرصه انتخابات حاضر نمی شوم و از سید مهدی پور فاطمی اعلام حمایت خواهم کرد.
 
شنیده می شود؛ از یکی از کاندیداهای دشتستان خواسته شده است که به نفع یکی از بستگان خود که هر دو از یک منطقه می باشند کناره گیری نماید ولی وی درجواب اعلام داشته است که بنده نفس حضور درعرصه انتخابات را دوست دارم و فارغ از هر نتیجه ای علاقمند به حضور در انتخابات می باشم چراکه شلوغی دور و برم برایم بسیار جذاب است.
 
شنیده می شود؛ در ترفندی جالب از سوی یک کاندیدا، در حین اجرای مراسم ختمی که در بندر ریگ از توابع شهرستان گناوه برگزار شده است به کرات به یکی از کاندیداهای حوزه بوشهر، گناوه و دیلم خیر مقدم عرض می شده، در حالی که وی در این مراسم حضور نداشته است .
 
 
 استراتژی جدید اصلاح طلبان برای انتخابات آینده مجلس 
 اصلاح طلبان به دلیل تردید در گرفتن تائید صلاحیت کاندیداهایشان، حمایت‌ها را به بعد از بررسی صلاحیت‌ها موکول کرده‌اند ، البته تعدادی از اصلاح طلبان فعالیت‌های خود را شروع کرده‌اند و برخی کاندیداها که با پرچم اصلاح‌طلبی قصد حضور در انتخابات دارند دیدارهای شبانه‌ای با برخی افراد ذی‌نفوذ داشته‌اند. اما آنچه مشخص است اصلاح طلبان هنوز به جمع‌بندی نرسیده‌اند؛ در مقابل اصولگرایان با تعدد گزینه‌ها مواجه نیستند و احتمالا با تنها کاندیدای حاضرشان وارد این کارزار می‌شوند.
 
 
* چغادک نیوز 
[کد خبر:AJ29811]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

تصاویر/ تفریح زیر سایه کرونا

تصاویر/ تفریح زیر سایه کرونا

 تفریح زیر سایه کرونا

جنگل شگفت انگیز فندقلو/تصاویر

جنگل شگفت انگیز فندقلو/تصاویر

جنگل شگفت انگیز فندقلو

جدیدترین مطالب