00000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000346826f0f87903b0b4f0ff6.jpg

 

آینه جم: خبرنگاران «این رسانه » در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

 • معاون بوشهری وزیر بهداشت درخصوص قدرت مافیای سیگار در کشور اظهارات قابل تاملی بیان کرده است. علیرضا رئیسی گفته: پیشنهاد داده بودیم که مالیات بر سیگار ۱۰ درصد افزایش یابد و اگر این اتفاق می افتاد، سالانه ۲۰ هزار میلیارد تومان درآمد برای کشور داشت و با این کار نیازی به گران کردن ۲۰۰ درصدی بنزین نبود، اما مافیای سیگار اجازه این کار را نداد.
 • از شما چه پنهان در لیست اسامی نمایندگان موافق استیضاح وزیر نفت، از استان بوشهر تنها نام محمدباقر سعادت نماینده دشتستان دیده می شود. گویا رایزنی وزارت نفت با 3 نماینده دیگر یا اینکه آنها استیضاح زنگنه را جدی نمی دانند، باعث عدم امضای این طرح شده است.
 • یک پهباد خارجی در عسلویه ساقط شده است. معاون عملیات ارتش گفته: اقدام و تحرکی در بخش جنوبی کشور داشتیم و شاهد بودیم که با هوشیاری سامانه‌های پدافندی ایران رصد و پاسخ مناسب داده شد. این مقام نظامی بدون اشاره به جزییات بیشتر گفته: بقایایی از این پهباد که به دست کارشناسان رسیده در حال ارزیابی و بررسی است.
 • همانند سال گذشته، دردسر توزیع نفت سفید برای تامین گرمای منازل بوشهری ها وجود دارد. با بارانی شدن هوای استان بوشهر و قطعا پس از آن وزش باد شمالی، دمای هوا رو به سردی می‌رود و مردم برای گرم کردن خود نیاز به سوخت دارند. مسئولان می‌گویند ۹۸ درصد از خانوارهای استان بوشهر گازکشی شده و بر این اساس نیازی به توزیع نفت نیست. حال‌، آنچه در جامعه دیده می‌شود، این آمار کمی تناقض دارد؛ چرا که تعدادی از مردم به دلایل مختلفی انشعاب گاز نگرفته‌اند که انتظار می رود برای آنها تمهیدی اندیشیده شود.
 • نام‌نویسی از داوطلبان یازدهمین دوره مجلس از یکشنبه 10 آذر آغاز خواهد شد و تا جمعه آینده ادامه دارد. در استان بوشهر 4 حوزه انتخابیه وجود دارد که داوطلبان باید به فرمانداری مرکز حوزه انتخابیه یا وزارت کشور برای ثبت نام مراجعه نمایند.
 • در آستانه شروع نام نویسی کاندیداهای مجلس، گفته می شود علی افراشته استاندار اسبق بوشهر برای اینکه در کدام حوزه نام نویسی کند مردد است. گویا با توجه به فعالیت های علی زینبی و غلامحسین کرمی دو معاون سابق وی در حوزه دشتی و تنگستان، ممکن است درصورت کاندیداتوری، وی از حوزه بوشهر ثبت نام کند.
 • برخی گمانه زنی ها از نام نویسی سید محمدمهدی پورفاطمی در انتخابات این دوره مجلس حکایت دارد. گویا نماینده چهار دوره دشتی و تنگستان برای حضور در انتخابات اسفندماه با پالس های مثبت از سوی شورای نگهبان مواجه شده است.
 • با تایید ایجاد منطقه آزاد در 8 نقطه کشور از جمله بوشهر، برای هم استانی ها درباره محدوده آن سوالات و ابهاماتی رخ داده است. در این بین شایعاتی نیز درباره خرید برخی اراضی توسط افراد و چهره های ذی نفوذ مطرح می باشد. انتظار می رود استانداری، اداره ثبت اسناد یا راه و شهرسازی که متولی و مطلع درباره اراضی دولتی می باشند، درخصوص اینکه سند محدوده منطقه آزاد به نام کیست اطلاع رسانی کنند.
 • پرونده جنجالي جمعه بازار بوشهر در انتظار تصمیم کمیته تطبیق فرمانداري می باشد. شنيده مي شود امروز قرار است تكليف مصوبه شورای شهر برای تمدید قرارداد اجاره پیمانکار پنجشنبه و جمعه بازار بوشهر در كميسيون تطبيق فرمانداري مشخص شود. از قرار معلوم شهرداري بوشهر با وجود اينكه پيشنهادهايي ٢ برابر قيمت پيمانكار فعلي جمعه بازار به دستشان رسيده،  بدون برگزاری مزایده قانونی همچنان بر تمديد قرارداد پيمانكار فعلي اصرار دارد. موضوعي كه چندي پيش اعتراض اتاق اصناف مركز استان را هم در پي داشت. دفاع برخی از اعضا شورا برای تمدید قرار داد پیمانکار فعلی با وجود پیشنهادات بهتر که بیشتر به صلاح و صرفه شهرداری است آنهم بدون برگزاری مزایده قانونی ابهامات را درباره دلیل تصویب تمدید این قرار داد در شورای شهر  ایجاد کرده که به نظر مي رسد واگذاري مكان مذكور در قالب مزايده قانوني بهترين راه براي پايان يافتن حاشيه هاي جمعه بازار بوشهر است.
 • گفته می شود بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی در شهرستان ها و درمانگاههای وابسته در انتظار تامین پزشکان جدید می باشند، اما هنوز توزیع فارغ التحصیلان جدید پزشکی صورت نگرفته است.
 • طی احکامی از سوی استاندار بوشهر، "محمد جعفر زراعتگر" به عنوان معاون سیاسی فرماندار دشتستان و "علی بهرام نژاد" به عنوان بخشدار ارم دشتستان معرفی شدند. زراعتگر قبلا معاون برنامه ریزی این فرمانداری بوده که جایگزین لقمان زاده شد.
 • شورای شهر بوشهر برای باشگاه ایرانجوان کمک 700 میلیون تومانی در نظر گرفته، اما شهرداری نسبت به پرداخت آن اقدام نکرده است. ظاهرا شورانشینان معتقدند چون این مبلغ در حدود اختیارات مالی شهردار است، به تاییدیه کمیته تطبیق و فرمانداری نیازی نیست، ولی شهردار خواستار مصوبه شورا در این زمینه است.
 • شنیده می شود با وجود آنکه برخی بازارها مثل لوازم خانگی چندان ارتباط مستقیمی به گرانی بنزین ندارد (حداقل در کوتاه مدت، چرا که اغلب اجناس مربوط به قبل از گرانی است) با این حال، برخی فروشنده‌ها، مشتری را از افزایش قیمت ‌های آینده می‌ترسانند و اینگونه به گرانی دامن می زنند. برخی شهروندان و خریداران می گویند: «وقتی شاهد این جو از سوی برخی فروشندگان هستیم، از ترس به قیمت‌های موجود که بالاتر از قیمت‌های یک هفته، 10 روز قبل است تن می دهیم.» به نظر می رسد بازار لوازم خانگی نیازمند بازرسی های جدی درخصوص قیمت ها است.
 • پس از اجرای طرح سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین، طرح بسته حمایت معیشتی نیز اجرا و طی سه مرحله به حساب شهروندان واریز شد که در این میان بسیاری از خانوار که خود را مشمول این طرح می دانند، در این مرحله از واریز یارانه بنزینی جا ماندند. از طرفی کد دستوری #6369* برای اعلام اعتراض مردم، چندین روز اختلال داشت و سایت اینترنتی که برای ارائه اطلاعات اعلام شده نیز دچار مشکل است. با این وضعیت، بسیاری از حذف شدگان این کمک معیشتی چشم شان آب نمی خورد اعتراض شان مورد رسیدگی واقع شود و حتم بیم آن دارند که در این شرایط، یارانه نقدی آنها قطع گردد.
 • پرداخت بسته کمک معیشتی با شروط عجیب و غریب دولت همراه شده است. گویا اجازه سرکشی به حساب های بانکی از شروط عجیب مطرح شده است. در شرایطی که دولت باید اعتمادسازی را با جدیت در سطوح جامعه دنبال کند، انجام این نوع اقدامات اعتمادسوز است.
 • معاون وزیر راه و شهرسازی گفته: کردستان، چهارمحال و بختیاری، بوشهر، خراسان جنوبی و خراسان شمالی 5 استانی هستند که تا سال 1400 در نوبت ریل‌گذاری قرار می‌گیرند. خادمی در شرایطی این وعده را مطرح کرده که راه آهن بوشهر فقط در یک قطعه فعال است و با روند فعلی، اجرایی شدن سایر قطعات تا سال 1400 غیرممکن به نظر می رسد.
 • پمپ های گاز شلوغ شده است. گویا استقبال از گاز برای مدیریت هزینه سوخت بیش از میزان پیش بینی بوده، طوری که در استان بوشهر طبق آمارها از 22 آبان تاکنون که بنزین گران شده، مصرف CNG رشد 50 درصدی تجربه کرده است. در این شرایط احتمال اقدام شهرداری های استان برای احداث جایگاه سوخت برای ایجاد درآمد پایدار وجود دارد.
 • هفته گذشته، "یلدا دارابی" از مدیریت درمان تامین اجتماعی بوشهر تغییر کرد. وی که حدود یکسال و نیم این مسئولیت را برعهده داشت، در مراسم تودیع و معارفه حضور نیافت.
 • رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور گفته: طی مذاکرات صورت گرفته با استاندار، زمین موزه دفاع مقدس استان بوشهر در آذر تعیین می‌شود. به گفته سردار کارگر، بوشهر یکی از دو استان کشور است که فاقد موزه دفاع مقدس می باشد.
 • نوشته خلیج فارس
[کد خبر:AJ30377]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

عکس/ چشم اندازهای زیبا در ارتفاعات ساری

عکس/ چشم اندازهای زیبا در ارتفاعات ساری

عکس/ چشم اندازهای زیبا در ارتفاعات ساری

تصاویر/ برداشت خربزه

تصاویر/ برداشت خربزه

تصاویر/ برداشت خربزه

جدیدترین مطالب