0001452432.jpg

 

 

آینه جم: بدهی های انباشته باشگاه پارس جنوبی سبب شده تا مسئولان کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال اقدام به بستن پنجره نقل و انتقالاتی این تیم بگیرند.

به گزارش "آینه جم"، پارس جنوبی جم اوضاع اسفناکی را می گذراند؛ این تیم که روزگاری در لیگ دسته اول یکی از تیم های پولدار مسابقات محسوب می شد و به واسطه همین پشتوانه مالی خوب هم موفق شد با برنامه ریزی دقیق و هدایت درست به لیگ برتر برسد، حالا در شرایط بدی قرار گرفته و اتفاقات عجیبی را تجربه می کند که خیلی ها را یاد روزهای آخر حیات نفت تهران می اندازد.


پارس جنوبی در سال اول حضور در لیگ برتر با شرایط سختی که داشت اما موفق شد با همه بازیکنان و کادرفنی خود تسویه حساب کند. اوضاع این تیم اما در سال گذشته دستخوش تغییراتی شد و تقریبا از نیم فصل سال گذشته زنبورهای جنوب ایران شرایط عجیبی را پشت سر گذاشتند. اعضای تیم پارس جنوبی اگرچه در اوایل فصل گذشته 35 درصد از مبالغ قراردادهای خود را دریافت کردند اما تا چند ساعت قبل از آغاز آخرین مسابقه لیگ برتر در فصل گذشته مقابل پرسپولیس هیچ پولی به حساب شان نرفت. فقط دو سه ساعت مانده به دیدار با پرسپولیس 11 درصد دیگر از مطالبات به آنها پرداخت شد تا مجموع دریافتی شان در لیگ هجدهم به 46 درصد برسد.


از این رو تداوم مشکلات مالی سبب شد تا بیش از 90 درصد بازیکنان و اعضای کادرفنی پارس جنوبی را ترک کنند و کار به جایی رسید که به غیر از چند نفر از کادر اجرایی و پزشکی و 4 بازیکن به نام های فریبرز گرامی، محمد نوری، شهرام گودرزی و نیما انتظاری هیچ بازیکن دیگری از پارسال در این تیم باقی نماند.


از سوی دیگر پارسی ها با هدایت فراز کمالوند و به دستور منطقه ویژه اقتصادی پارس دست به کاهش 40 درصدی بودجه خود زدند. با حمایت هایی که صورت گرفت در ابتدای فصل 30 درصد از قرارداد اعضای تیم پرداخت شد اما این تیم حالا درگیر مشکلات مربوط به پشتیبانی باشگاه است و مشخص نیست چه سرنوشتی پیدا خواهد کرد.


با توجه به نامه وزیر نفت درباره عدم حمایت از تیم های تحت پوشش این وزارتخانه حالا پارس جنوبی به نظر می رسد اوضاع وخیم تری نسبت به نفت آبادان و نفت مسجدسلیمان دارد. این تیم برای گرفتن بلیت هواپیما و رزرو هتل در سفرهایش نیز با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کند و در آخرین مورد هم تا چند ساعت مانده به بازی با شاهین مشخص نبود اعضای پارس جنوبی روز پنجشنبه به بوشهر می روند یا خیر.


همین موضوع بعد از بازی پارس جنوبی و شاهین نیز به سوژه اصلی نشست خبری فراز کمالوند تبدیل شد. سرمربی پارس جنوبی با انتقاد از نمایندگان مجلس و برخی از مسئولان استانی بوشهر و شهری جم به بیان برخی از مشکلات تیمش پرداخت. او از نبود غذا در شهرستان جم گفت و اینکه هزینه سفرهای گذشته تیمش را ایوب چراغی سرپرست تیم از هزینه شخصی خود پرداخت کرده است. اینکه بازیکنان در سخت ترین شرایط مالی کار خود را دنبال می کنند و درخواستش این بود تا مسئولان به داد این تیم برسند.


موضوع دیگری که کمالوند به آن صحه گذاشت بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی پارس جنوبی در نیم فصل است. از آنجایی که اعضای تیم پارس جنوبی در سال گذشته 54 درصد از قراردادشان را دریافت نکردند، بسیاری از آنها به شکایت پرداختند. افرادی مثل مهدی تارتار، حسین پاشایی، محمد ستاری، حسین معمار، مسعود عالی پور، محسن فروزان، ایمان سلیمی و ... بابت پرداخت نشدن مطالبات شان به کمیته تعیین وضعیت شکایت کردند و حالا حکم تعداد زیادی از شکایت های آنها آمده است.


در چنین شرایطی باشگاه پارس جنوبی بابت قراردادهای پیشین خود رقمی نزدیک به 4 میلیارد تومان بدهی به بازیکنان و مربیان سابق دارد. از طرف دیگر این باشگاه به سایر بخش ها نیز در حدود 3 میلیارد تومان بدهکار است و همین مساله به دردسر جدی تبدیل شده است. به این ارقام باید 70 درصد باقیمانده اعضای کادرفنی و بازیکنان و همچنین هزینه های تیم تا پایان فصل را نیز اضافه کرد.


اگر مسئولان پارس جنوبی تا نیم فصل مبلغ بدهی های خود را پرداخت نکنند، با مشکلی مواجه می شوند که نساجی گریبانگیرش شد. یعنی این تیم در نیم فصل نمی تواند بازیکن جدیدی به خدمت بگیرد که در این شرایط تقویت تیم توسط کمالوند هم به مشکل می خورد و با همین روند باید تا پایان فصل ادامه بدهند.


اگر شرایط جدول و شناختی که از فراز کمالوند وجود دارد، احتمال سقوط این تیم به دسته پایین تر را بسیار کاهش می دهد اما شرایط مالی باشگاه پارس جنوبی خاطرات نفت تهران را در سال های گذشته زنده می کند. با این تفاوت که نفت در تهران هوادار خاصی نداشت اما پارس جنوبی در شهرستان جم ده ها هزار عاشق دارد که در همین مسابقه دیروز هم کیلومترها به بوشهر رفتند تا تیم شان را در دربی بوشهر حمایت کنند. هوادارانی که دلخوشی در شهر کوچک جم جز فوتبال ندارند اما ظاهرا مسئولانی استانی بوشهر و شهرستان جم قصدشان چنین است که این دلخوشی را هم از مردم شهری که میلیاردها تومان پول از آنجا به کل کشور تزریق می شود را هم بگیرند.

ورزش3

[کد خبر:AJ30384]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


دیدگاه‌ها   

+1 # هوادار 1398-09-10 09:53
واقعا جای تاسف دارد برای مسئولین بیعرضه استانی که بیش از 70 درصد درامد مملکت از انجا تامین میشه ولی برای تامین هزینه یه تیم که دلخوشی جمع کثیری از جوانان این خطه هستند اینچنین گدا باری در میارند.
مگر هزینه سایر تیم ها از کجا تامین میشه همش از بخش های دولتی با یه سری تبصره ها و سوری نمایی ها
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

تصاویر/ برداشت گل نرگس در بهبهان

تصاویر/ برداشت گل نرگس در بهبهان

برداشت گل نرگس در بهبهان

امدادرسانی سپاه در مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان/تصاویر

امدادرسانی سپاه در مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان/تصاویر

امدادرسانی سپاه در مناطق سیل زده سیستان و...

تصاویر جدید از پایگاه هوایی عین الاسد پس از حمله ایران

تصاویر جدید از پایگاه هوایی عین الاسد پس از حمله ایران

تصاویر جدید از پایگاه هوایی عین الاسد پس...

جدیدترین مطالب