157020267.jpg

 

 

آینه جم : رئیس پلیس فتا استان بوشهر از کلاهبرداری با ترفند درج آگهی‌های اینترنتی جعلی فروش لوازم خانگی واجناس با مشخصات بندر گناوه خبر داد.
 
به گزارش آینه جم ؛ سرهنگ مهدی قاسمی گفت: به دلیل پیشگیری از شیوه بیماری کرونا ویروس، مسافرت‌ها به قصد خرید به بنادر استان کاهش یافته است و مردم سعی می‌کنند نیازمندی‌های خود را از طریق اینترنت تهیه کنند و به تازگی دیده شده که مجرمان سایبری از این وضعیت سوء استفاده می‌کنند و با درج آگهی‌های دروغین فروش اجناس و لوازم خانگی با عنوان نام و یا نشانی غیرواقعی از بندر گناوه در شبکه‌های اجتماعی، از کاربران فضای مجازی کلاهبرداری می‌کنند.
 
او افزود: با توجه به اینکه این موضوع، ضمن ایجاد زیان مالی به خریداران، باعث زیرسوال رفتن اعتبار بازاریان گناوه شده است، همکاران ما در پلیس فتا استان و شهرستان گناوه شبانه روزی در حال رصد فضای مجازی هستند و به محض استخراج موارد مجرمانه، ضمن حذف آن‌ها و مسدودسازی شماره حساب و شماره تماس همراه آنان، تا شناسایی و دستگیری متهمان و معرفی به دستگاه قضا، موضوع را با جدیت پیگیری خواهند کرد.
 
رئیس پلیس فتا بوشهر بیان کرد: به علت گستردگی فضای مجازی، همکاری کاربران قانونمدار در شناسایی کلاهبرداران سایبری، تاثیر بسزایی دارد و درخواست می‌کنیم تا در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک در فضای مجازی، به درگاه پلیس فتا به نشانی cyberpolice.ir مراجعه کنید و با همکاران ما که به صورت برخط آماده پاسخگویی هستند، موارد را درمیان بگذارید.
 
قاسمی تاکید کرد: از مالباختگان هم درخواست داریم برای سرعت بخشیدن در عملیات شناسایی مجرمن و بازگرداندن حقوق از دست رفته آن‌ها، به پلیس فتا محل سکونت خود مراجعه و شکایت خود را مطرح کنند تا در اولین فرصت با هماهنگی مقامات قضایی، اقدامات پلیسی و قضایی در کمترین زمان ممکن، اجرایی شود.
توصیه به کاربران مجازی برای خرید اینترنتی
 
او به کاربران فضای مجازی توصیه کرد قبل از هرگونه واریز وجه، از صحت خدمات یا کالای مورد نظر مطلع شوند و از واریز هرگونه وجهی حتی مبالغ کم به عنوان بیعانه خودداری، پرداخت وجه را به بعد از تحویل کالا موکول کنند و در قبال دریافت کالا از فروشنده رسید دریافت شود تا اگر کالا، معیوب و یا سرقتی بود بتوان فرد فروشنده را معرفی کنند و یا برای رسیدگی قضایی مستندات لازم را در اختیار داشته باشند.
 
ئیس پلیس فتا استان بوشهر همچنین از کاربران خواست، اگر فروشنده اطلاعات شخصی یا اطلاعات حساب بانکی خود را ارائه کرد، این مورد نمی‌تواند دلیل کافی برای اعتماد به فروشنده باشد و ممکن است این اطلاعات ارائه شده کذب باشد و متعلق به فروشنده نباشد و برای اطمینان از اعتبار درگاه اینترنتی و فروشگاه مورد نظر، باید دقت کرد که مجوز فعالیت آن‌ در سازمان صنعت، معدن و تجارت ثبت شده و دارای نماد اعتماد الکترونیک یا Enamad فعال باشد.
[کد خبر:AJ33300]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

جدیدترین مطالب