0000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000unnamed.jpg

 

 

آینه جم: محمد جوهری:
جادوي توپ گرد گويي تمامي ندارد، حاشيه هاي مستطيل سبز هنوز فراوان و بي انتهاست.در اين تابستان داغ و پر حرارت ديگ سراسر جوشان ليگ برترحسابي غليان مي كند.نشانگر اين ميزان الحراره به منتهي درجه ممكن رسيده است و كوره آتشينش منتظر ذوب كردن است.بيم و اميد، تلاش و تكاپو، با هم ممزوج شده اند و هر تيمي به اميدي نشسته است. حالا هفت تيم در پايين جدول در برزخي تمام عيار به سر مي برند و چشم انتظار سه ديدار باقي مانده. سه تيم در برزخ سهميه ،اما در اين وانفساي عظيم و هيجان عليم هستند تيمهايي كه رخت عافيت پوشيده و هيچ دغدغه اي ندارند و با استفاده از اندوخته قبلي و سپرده گذاري مطمئن، لبخند بر لب روزهاي خوش را سپري مي كنند. تكليف پرسپوليس كاملا معلوم شده و رخت قهرماني را زيب قامت نموده است و در تدارك جشن قهرماني و سور و سات بزم .سپاهان و تراكتور و فولاد و استقلال اما حال و روز ديگري دارند و در انديشه گرفتن سهميه آسيايي. مسيري پر پيچ و خم، دشوار و پر از سنگلاخ و گردنه ها با پرتگاه هاي بسيار پرخطر.اما كمي اينسوتر و در انتهاي جدول هم هنگامه اي ديگر بر پاست.

هفت تيم سر در گريبان تفكر فرو برده و براي رهايي از سقوط و خلاصي از اين پرتگاه، به تكاپو افتاده اند و از بخت بد تيم محبوب پارس جنوبي جم هم در اين جرگه جاي گرفته است. بازهم مسيري بس دشوار و خطرناك با پيچ و خمهاي فراوان و گردنه هاي سخت و پرتگاه هاي بسيار باريك و عميق.بي شك عبور از اين مسير ناهموار نياز به همت فراوان دارد و هوشياري بي پايان. تونلي وحشت آفرين وتاريك در مقابل همه اين هفت تيم قرار دارد و لاجرم بايد سه هفته ديگر دندان بر جگر گذاشت و منتظر باقي ماند. بايد ديد كدام تيم از اين تونل مرگبار به سلامتي عبور ميكند و در ليگ برتر ماندگار ميشود و كدام تيم با چشماني اشكبار غزل خدا حافظي سر داده و مسافر دسته پايين تر مي شود.

هرچند كه تقريبا سقوط تيم نگون بخت و پر و بال قيچي شده شاهين قطعي شده و فقط بر روي كاغذ و از كهكشانهاي بسيار دوردست در انتظار كورسوي اميدي هستند، اما نبايد حوادث عجيب دنياي فوتبال را از مد نظر دور قرار داد. اما مدخل ورودي اين تونل وحشت براي پارس جم شهر تبريز است و تيم ماشين سازي تبريز.زنبورهاي زرد در اولين ديدار خود بايد بال گشوده و ازگرماي خرماپزان جنوب راهي ملك خوش آب و هواي آذربايجان و ديار ستارخان و باقرخان شوند.

علاوه بر ويژگي اول اين ديدار كه يك بازي رودر روي شش امتيازي دو تيم كانديداي سقوط هست، مقابله شاگردان پورموسوي با هومن افاضلي مربي سابق پارس جم كه علاوه بر قولها و وعده و وعيدهايش، فرار را بر قرار ترجيح داد و عطاي كار را به لقايش بخشيد، خود داستان جذاب ديگري است و نمايه هاي خاص خود دارد.بي شك يك ديدار انتقامي است و از سويي اعاده حيثيت براي افاضلي. ضمن اينكه پيروزي هر تيمي در اين ديدار تا حدود بسيار زيادي تضمين كننده بقا در ليگ برتر است.اما افاضلي كه با رندي و زرنگي مي خواست خود را از مهلكه سقوط پارس جم برهاند و از مسؤليت شانه خالي كرد، در گردابي خودساخته و خودخواسته گرفتار آمده است. او كه فكر مي كرد با رفتن از پارس از كابوسي وحشتناك رهايي يافته است حالا دقيقا به همان كابوس اين بار با ماشين سازي گرفتار آمده است. عيبي ندارد خودكرده را تدبير نيست.اين بازي قطعا حساسيتها و جذابيتها و حواشي خاص خودش را خواهد داشت.

اما در ميانه اين تونل پارس جم ميزبان فولاد خوزستان خواهد بود كه از بد روزگار براي سهميه آسيايي مي جنگد و قطعا يكي از بازي هاي پرحرارت و جذاب و حساس ليگ برتر در جم خواهد بود.مي رسيم به انتهاي اين تونل وحشت لعنتي كه بايد رخت بر بنديم و به ديار مردمان خونگرم مسجد سليمان سفر كنيم. شهري كه اولين چاه نفتي اش در خاور ميانه در بيش از ١٠٠ سال پيش زبانه كشيد. در اينجا با تيمي بسيار محكم و منسجم و سخت كوش روبرو هستيم كه هدايتش با جناب مهدي تارتار مربي اسبق پارس جنوبي جم است. مربي اي كه انصافا با شرافت و دلسوزي و لياقت براي پارس جنوبي جم متحمل زحمات فراوان گرديد.اميدوارم ديار مسجد سليمان و شخص عزيز تارتار به نحو احسن از ما پذيرايي كنند.

تيم مسجد سليماني و چند تيم ديگر در زمره تيمهايي هستند كه نه اميد كسب سهميه دارند و نه خطر سقوط تهديدشان ميكند. اميدوارم با لياقت و شجاعت و همت و اتحاد و صميميت و يكدلي هرچه تمامتر، تيم محبوب پارس جنوبي جم با سربلندي هرچه تمامتر عبور امن و ايمني از اين تونل وحشت داشته باشد. علاوه بر سرمربي و همه اعضاي كادر فني و مديريتي و دعاي خير هواداران نبايد از تجربه گرانبهاي كاپيتان محمد نوري به سادگي گذشت. بي شك تجارب گرانبهاي كاپيتان نوري همچون گوهر گرانبهايي در اختيار مربيان است و همه اعضاي تيم در داخل ميدان و مستطيل سبز به ويژه جوانها لازم است حسابي گوش به فرمان اين فرمانده وسط ميدان باشند.

به اميد سربلندي و كاميابي تيم هميشه دوست داشتني پارس جنوبي جم و طنين انداز شدن فرياد شور و شادي هواداران در استاديوم جهان پهلوان تختي جم در فصل آينده ليگ برتر.

[کد خبر:AJ33366]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


دیدگاه‌ها   

+2 # بهلول 1399-05-14 10:59
درود بر جوهری نازنین. مثل همیشه شیوا و جذاب
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

تصاویر/ تفریح زیر سایه کرونا

تصاویر/ تفریح زیر سایه کرونا

 تفریح زیر سایه کرونا

جنگل شگفت انگیز فندقلو/تصاویر

جنگل شگفت انگیز فندقلو/تصاویر

جنگل شگفت انگیز فندقلو

جدیدترین مطالب