57697873.jpg

 

 

 

آینه جم؛  دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کنگان از آغاز تحقیقات قضایی در خصوص یک خودکشی در یک خانه باغ خبر داد و گفت: متوفی ترک تحصیل کرده و پدر وی به جرم قتل در زندان به سر می برد.
 
اکبر احمدی از آغاز تحقیقات قضایی در خصوص خودکشی فردی در یک خانه باغ خبر داد و عنوان کرد: شب گذشته گزارشی مبنی بر خودکشی نوجوانی ۱۶ ساله در یک خانه باغ در اطراف کنگان واصل شد.
 
به گزارش آینه جم؛  دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کنگان خاطرنشان کرد: بررسی های اولیه حکایت از آن داشت که متوفی اهل شهرستان کوهدشت استان لرستان بوده و با مادر و خواهران خود در همان خانه باغ زندگی می کرده است.
 
وی اظهار کرد: ادامه تحقیقات حاکی از آن بود که متوفی ترک تحصیل کرده و پدر وی به جرم قتل در زندان به سر می برد.
 
احمدی عنوان کرد: در حال حاضر انگیزه خودکشی در دست بررسی قرار دارد.
 
 تایید خبر خودکشی نوجوان ۱۶ ساله کنگانی
 
 خورشیدی معاون استاندار بوشهر با اشاره به خودکشی نوجوان ۱۵ ساله کنگانی بر ضرورت بررسی اداره کل آموزش و پرورش از علت ترک تحصیل این نوجوان و دیگر کودکان و نوجوانان ترک تحصیل کرده و ایجاد بانک اطلاعاتی از آنان، تاکید کرد.
 
مجید خورشیدی  در نشست بررسی علت بروز آسیب‌های اجتماعی در بین قشر کودک و نوجوان، با بیان اینکه در همه وقایع و حوادث، مسئولان باید پاسخگو باشند، اظهار داشت: خودکشی ۲ کودک و نوجوان در شهرهای جنوبی استان بوشهر در کمتر ازیک هفته موضوع بزرگی است و نگرانی‌هایی در جامعه ایجاد کرده است.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با اظهار تاسف از خودکشی نوجوان ۱۵ ساله ساکن کنگان افزود: وقتی یک پدیده اجتماعی رخ می‌دهد متاسفانه احتمال الگوسازی و تسری به دیگران را نیز بدنبال خود دارد.
 
وی بر نقش رسانه‌های گروهی و متخصصان امور تربیتی و مشاوره در ارتقای مهارتهای زندگی و تاب آوری در مقابله با بحرانهای وارده بر خانواده‌ها تاکید کرد.
 
وی همچنین به سازمان بهزیستی ماموریت داد تا بررسی و اقدامات حمایتی و مشاوره‌ای را در مورد خانواده‌هایی که اعضای آنها در گذشته سابقه اقدام به خودکشی داشته‌اند را به مورد اجرا گذارد.
 
براساس این گزارش، برابر بررسی‌های به‌عمل آمده، متاسفانه خانواده این نوجوان ساکن کنگان، بدلیل حبس پدر با محکومیت قتل عمد، از فقر اقتصادی و آسیب‌های اجتماعی رنج می‌برده است. خانواده مزبور بومی شهرستان نبوده و پدر خانواده نیز در یکی از استانهای همجوار در حال تحمل کیفر می باشد.
 
این نوجوان در یک کارگاه سنگ‌فروشی اشتغال داشته و از 2 سال پیش و در پی زندانی شدن پدر ترک تحصیل کرده بود. 
 
آمارهای بهزیستی و نیروی انتظامی استان بوشهر گویای آن است که برغم وقوع تاسف بار دو پدیده اخیر خودکشی در شهرستانهای جنوبی استان بوشهر، این پدیده در ۷ ماهه امسال در مقایسه با سال گذشته افزایشی نداشته است.
[کد خبر:AJ33969]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

کوچ عشایر؛ سختی ها و زیبایی ها/تصاویر

کوچ عشایر؛ سختی ها و زیبایی ها/تصاویر

کوچ عشایر؛ سختی ها و زیبایی ها

طبیعت پاییزی دریاچه الندان ساری/تصاویر

طبیعت پاییزی دریاچه الندان ساری/تصاویر

طبیعت پاییزی دریاچه الندان ساری

تصاویر/ تفریح زیر سایه کرونا

تصاویر/ تفریح زیر سایه کرونا

 تفریح زیر سایه کرونا

جدیدترین مطالب