000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000091398122413462616519911294.jpg

 

 

آینه جم : خوش آب و هوا شدن بوشهر در این فصل از سال و تعطیلات پیش رو، نگرانی ها را درباره موج مسافرت ها به استان در شرایط کرونایی افزایش داده است.

به گزارش آینه جم ؛ در این خصوص استاندار گفته: به منظور ایجاد محدودیت‌های تردد به استان در پایان هفته، پیشنهاد کنترل ورودی‌های استان به ستاد ملی کرونا اعلام شود.

عبدالکریم گراوند در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا بیان کرد: تصمیم درباره محدودیت و ممنوعیت سفر در اختیار ستاد ملی کرونا می باشد و در این راستا برای حفظ سلامت مردم پیشنهاد کنترل ورودی‌های استان از عصر چهارشنبه تا جمعه به ستاد ملی کرونا ارائه شده است.

استاندار بوشهر بیان کرد: برپایی چادر در سواحل استان همچنان ممنوع است و فرمانداران با همکاری نیروی انتظامی نظارت جدی بر این موضوع داشته باشند.

گراوند با بیان اینکه آمار کرونا در بوشهر روند ثابتی دارد، ادامه داد: رعایت ۶۰ درصدی اصول بهداشتی در استان بوشهر با اینکه از میانگین کشور بالاتر است، اما نقطه مطلوبی نیست و این وضعیت باید بهبود یابد. از این رو هرگاه رعایت بهداشت کمتر شود، احتمال شکسته شدن این وضعیت وجود دارد.

تصمیم درباره کارمندان مشکوک

استاندار بوشهر افزود: مدیران ادارات با کارکنان دارای معلولیت و کسانی که فرزند معلول دارند در زمینه اجرای دورکاری همکاری کنند.

گراوند گفت: کارکنانی که علائمی از کرونا دارند تا زمانی که جواب آزمایش کرونا را دریافت نکرده اند در قرنطینه بمانند و مدیران مکلف به اجرای این مصوبه هستند.

گراوند افزود: به منظور استفاده بیشتر از خدمات الکترونیک، کارگروه ارائه خدمات الکترونیک در استان با حضور دستگاه‌های مربوط تشکیل شود.

او عنوان کرد: مسئولیت اعمال کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی در ادارات با حوزه بازرسی استانداری است و باید از همه ظرفیت‌های قانونی برای رعایت ضوابط بهداشتی استفاده شود.

استاندار بوشهر گفت: با توجه به وضعیت شیوع کرونا در استان، برگزاری هرگونه تجمع شامل جشن مذهبی و مانند آن که منجر به تجمع شود ممنوع است.

احتمال تعطیلی پاساژها

گراوند با اشاره به این‌که شرط بازگشایی واحد‌های صنفی، تعهد واحد‌ها به رعایت بهداشت است، ادامه داد: برخی از مغازه‌ها و پاساژ‌ها بهداشت به‌خوبی رعایت نمی‌شود و اگر این شرایط ادامه داشته باشد و مردم و مغازه‌داران از ماسک استفاده نکنند آن پاساژ متخلف تعطیل می‌شود.

او، با اشاره به گزارش بازرسی استانداری درباره رعایت نکردن بهداشت در دفاتر خدمات پیشخوان دولت بیان کرد: بار دیگر تذکر جدی و کتبی به آن‌ها داده شود و اگر دوباره رعایت نکردند، پلمب شوند.

استاندار بوشهر، درباره بازگشایی تالار‌های پذیرایی هم گفت: اتاق اصناف، دانشگاه علوم پزشکی و اماکن نیروی انتظامی در نشستی مصوبه ستاد ملی برای بازگشایی تالار‌ها را استانی کنند تا به شرط رعایت این شیوه‌نامه‌ها بازگشایی شوند؛ اگر هم رعایت نکردند دوباره تعطیل شوند.

[کد خبر:AJ33990]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

کوچ عشایر؛ سختی ها و زیبایی ها/تصاویر

کوچ عشایر؛ سختی ها و زیبایی ها/تصاویر

کوچ عشایر؛ سختی ها و زیبایی ها

طبیعت پاییزی دریاچه الندان ساری/تصاویر

طبیعت پاییزی دریاچه الندان ساری/تصاویر

طبیعت پاییزی دریاچه الندان ساری

تصاویر/ تفریح زیر سایه کرونا

تصاویر/ تفریح زیر سایه کرونا

 تفریح زیر سایه کرونا

جدیدترین مطالب