79b5ed76.jpg

 

 

آینه جم- رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: براساس آخرین به روز رسانی وضعیت کووید ۱۹ شامگاه دوشنبه از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، شهرستان بوشهر در وضعیت قرمز ، شهرستان دیر زرد و مابقی هشت شهرستان‌ دیگر این استان نارنجی هستند.

به گزارش اینه جم؛ سعید کشمیری روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران  افزود: براساس مصوبه ستاد ملی کرونا از اول آذرماه همزمان با سراسر کشور برای شهر بوشهر اعمال محدودیت می‌شود.

وی بیان کرد: براساس مصوبه ستاد ملی کرونا شهرهای قرمز به غیر از داروخانه‌ها و مراکز امدادی، سوپرمارکت‌ها، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، نانوایی ها مابقی فروشگاهها که فعالیت آنها جزو  ضرورت ها نیست به مدت ۲ هفته تعطیل می‌شوند.

کشمیری اضافه کرد: در این شرایط محدودیت‌ها برای شهرهای نارنجی مغازه‌ها تا ساعت هشت شب باز و در غیر از ساعت مقرر امکان فعالیت نخواهند داشت.

وی ادامه داد: براساس محدودیت‌های اعمال شده از روز شنبه اول آذرماه به مدت ۲ هفته هیچ خودرو بومی حق خروج و هیچ خودرو غیر بومی نیز حق ورود به استان (در تمام شهرستان‌های استان ) را ندارد.

دبیر ستاد  مقابله با کرونا استان بوشهر افزود: در این مدت هر گونه آزمون، کلاس و آموزش حضوری مدرسه‌ها، دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه تعطیل و آموزش‌ها به صورت غیر حضوری پی گیری می‌شود همچنین همه مراسم‌های مذهبی و فرهنگی نیز تعطیل است.

کشمیری در خصوص فعالیت اداره‌ها و دستگاه‌های اجرایی گفت: براساس مصوبه ستاد ملی کرونا فعالیت دستگاه‌های اجرایی در شهرهای در وضعیت قرمز کرونایی به حداقل ممکن می‌رسد.  

وی افزود: هدف از اعمال این محدودیت‌ها را جا به جایی کمتر جمعیت، کاهش ابتلا، قطع زنجیره انتقال است که انتظار می‌رود مردم در زمینه اجرای این محدودیت‌ها همکاری لازم را داشته باشند.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در زمان حاضر دراین استان به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت روزانه سه نفر مبتلا به ویروس کرونا می‌شوند در حالی که این آمار در کشور هشت نفر و در برخی از شهرها به ۱۵ نفر رسیده است .

وی  بااشاره به اینکه  همچنین به طور میانگین روزانه ۴۵ نفر بستری جدید در استان بوشهر ثبت می شود یادآورشد: براین اساس روند بستری در استان برخلاف سایر استان‌های دیگر که روند افزایش دارد، کاهشی است اما با توجه به سرد شدن هوا و بسته شدن درب و پنجره‌ها امکان افزایش ابتلا وجود دارد.

وی تاکید کرد: به همین دلیل مردم تا حد امکان نسبت به ایجاد تهویه مناسب در فضای خانه و از بستن درب و پنجره‌ها خودداری کنند.

کشمیری گفت: مردم باید بدانند که مسئولان موافق ایجاد محدودیت‌ها نیستند اما با توجه به روند افزایشی بیماری راهی به غیر از اعمال محدودیت‌ها وجود ندارد.

کشمیری با اشاره به برپایی تشییع جنازه در برخی از شهرهای استان بوشهر گفت: ائمه جمعه، فعالان اجتماعی، فرمانداران و شهرداران مردم را نسبت به حضور نیافتن در آئین ختم و تشییع جنازه تشویق کنند چرا که شرایط بیماری به گونه ای است که زمان رودربایستی در خصوص حضور در این مراسم نیست.

وی یادآور شد: در زمان  حاضر ۲۰۵ بیمار در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری هستند و در ۲۴ ساعت گذشته ۵۰ بیمار در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بستری شده‌اند و ۳۰ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری که از این شمار ۱۸ نفر با کمک دستگاه نفس می‌شکند.

کشمیری اضافه کرد: روز گذشته ۴۴ مورد از بستری‌های بخش‌های کرونایی در استان بوشهر با حال خوب از بیمارستان مرخص شده‌اند که از این تعداد ۲۱ مورد مثبت قطعی بوده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: کل موارد مثبت از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان بوشهر تا روز دوشنبه  ۱۶ هزار و ۳۱۹ نفر و شمار جان باختگان ناشی از ابتلا به ویروس کرونا به ۷۶۷ نفر رسیده است.

ایرنا

[کد خبر:AJ34193]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

کوچ عشایر؛ سختی ها و زیبایی ها/تصاویر

کوچ عشایر؛ سختی ها و زیبایی ها/تصاویر

کوچ عشایر؛ سختی ها و زیبایی ها

طبیعت پاییزی دریاچه الندان ساری/تصاویر

طبیعت پاییزی دریاچه الندان ساری/تصاویر

طبیعت پاییزی دریاچه الندان ساری

تصاویر/ تفریح زیر سایه کرونا

تصاویر/ تفریح زیر سایه کرونا

 تفریح زیر سایه کرونا

جدیدترین مطالب