8353e3744c37-9fe0-46d1-a8d3-b0aea0c19bbc.jpg

 

 

آینه جم؛  بی تدبیری و کم کاری عجیب دولت، قیمت مرغ جهش 10 هزارتومانی را در یک روز تجربه کرد و به نرخ 34 تا 37 هزارتومان رسید.

به گزارش آینه جم ؛ مدتهاست که اقلام خوراکی آرام و قرار ندارند و قیمت‌ها هر روز افزایش می‌ یابند بدون اینکه نگاهی به جیب مردم داشته باشند.

در این بین، مرغ که تا روز شنبه هرکیلوگرم در بوشهر بین 23 تا 26 هزارتومان فروخته می شد، از دیروز رشد بی سابقه ای را به خود دید و 10 هزارتومان به آن اضافه شد.

درحالی‌ که ستاد تنظیم بازار ماه پیش برای حمایت از مرغداران قیمت هر کیلو گوشت مرغ گرم را از 12800 تومان به 20400 تومان افزایش داد، قیمت این محصول در بازار طی هفته‌ ها و روزهای گذشته با تفاوت چندهزارتومانی، بین 23 تا 26 هزار تومان در بوشهر عرضه می‌ شد. اما از دیروز و صبح امروز، رشد قیمت 10 هزارتومانی را تجربه کرد.

در شرایطی که رها کردن بازار و قیمت ها از سوی دولتی ها عیان است، در استان نیز کارگروه تنظیم بازار در برابر شیب تند گرانی انواع و اقسام کالاها دست ها را به نشانه تسلیم بالا برده است.

در حالی که بندر بوشهر به مرکز واردات برنج کشور مبدل شده، خبری از توزیع بخشی از این محصول در بازار برای مهار قیمت ها نیست و کیسه های برنج به مرکز کشور سرازیر می شود، در زمینه مرغ هم از توزیع ذخیره استراتژیکی که برای چنین روزهایی درنظر گرفته شده، اثری دیده نمی شود.

به عقیده کارشناسان، در هم ریختگی تامین نهاده های دامی و اختصاص ارز مورد نیاز به آن بلای جان سفره های مردم شده و طی هفته های اخیر  هر ازگاهی شاهد افزایش جهشی قیمت در بازار گوشت قرمز، سفید ،تخم مرغ  و لبنیات هستیم.

در این بین، دو پاره شدن مدیریت تنظیم بازار بین جهادکشاورزی و سازمان صمت هم باعث شده که مدیران آن در استان بار مشکلات را به دوش دیگری انداخته، طوری که جهادکشاورزی از ایفای مسئولیت خود در زمینه تامین عمده اقلام پرمصرف مثل گوشت مرغ سخن بگوید و سازمان صمت هم مدعی توزیع این کالاها در بازار بوشهر باشد، اما آنچه مردم می بینید، کمبود یا گرانی عجیب برخی اقلام خوراکی در بازار است.

موضوعی که نشان می دهد مجموعه های عریض و طویلی مثل سازمان صمت و تعزیرات یا بازرسی اتاق اصناف تاثیر خاصی بر بازار ندارند و بود و نبودشان یکسان می باشد.

[کد خبر:AJ34249]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

قو‌های مهاجر میهمان زمستانی تالاب سرخرود/تصاویر

قو‌های مهاجر میهمان زمستانی تالاب سرخرود/تصاویر

قو‌های مهاجر میهمان زمستانی تالاب...

پذیرایی اهوازی‎ها از مرغ‌های ماهی‌خوار/تصاویر

پذیرایی اهوازی‎ها از مرغ‌های ماهی‌خوار/تصاویر

پذیرایی اهوازی‎ها از مرغ‌های...

تصاویر/ شهر هزار پیکر

تصاویر/ شهر هزار پیکر

تصاویر/ شهر هزار پیکر

جدیدترین مطالب