61774266.jpg

 

 

آینه جم؛  مصطفی ارجمند 
تخلفی بزرگ و تاسف آور در پتروشیمی آریاساسول عسلویه انجام شده، قریب ۳ هکتار اراضی خلیج بکر و زیبای نایبند برای به ظاهر "طرح گردشگری" واگذار شده اما طرح به هتل و اقامتگاه انحراف یافته است. 
 
جوانی از عسلویه در میان سکوت مسئولان و شوراها و نمایندگان مجلس، افشاگری کرده، پتروشیمی حاضر به پاسخ نشده اما مدیر کل محیط زیست استان پس از ارائه توصیحاتی ابتدا به صورت تلویحی و سپس در مصاحبه هایی به تصریح به تخلف رخ داده اعتراف کرده و اعلام کرده اصلا نباید مجوز داده می شد!
 
مدیر عامل آریاساسول اما از جوان عسلویه ای منتقد شکایت کرده و تعیین تکلیف کرده که نهادهای نظارتی باید از انتشار مطالب انتقادی جلوگیری کنند و حتی اعلام کرده از دیگرانی که بنویسند هم شکایت می کند!
 
با این اقدام، آریاساسول جرم دیگری را هم مرتکب شده آنهم فشار بر رسانه ها برای عدم انتشار مطالب که خود مصداق بارز تخلف از قانون مطبوعات و طبق قانون مستوجب محکومیت است.
 
از پتروشیمی پر زر و زور که به جای پاسخگویی جای مدعی نشسته انتظاری بیش نمی رود اما یقینا نهادهای نظارتی و دستگاه قضا رسالتی سنگین دارند تا اولا بررسی کنند چند سال پیش، مجوز ساخت و ساز توسط چه کسی و چگونه داده شده و ثانیا با توجه به حتمی بودن تخلف پتروشیمی(طبق سخنان مدیر کل محیط زیست) حکم عادلانه و قانونی برای برخورد با تخلف را صادر کنند.
 
مدیر عامل پتروشیمی آریاساسول و روابط عمومی اش همچنان می توانند به اقدام نامیمون خود در شکایت از منتقدان ادامه دهند اما تاسف بزرگتر برای برخی بزرگان رسانه استان وجود دارد که تلاش دارند تخلف بزرگ این شرکت را تطهیر کنند و البته بیشتر در مورد آن خواهم نوشت.
 
رهبر انقلاب سالها پیش در سخنانی میان دانشجویان از تاوان داشتن مطالبه گری و عدالت خواهی گفتند و بر لزومش تاکید کردند و قطعا این بازی های زر و زور به جایی نخواهد رسید.
 
مسئولان پتروشیمی بدانند در جمهوری اسلامی و دستگاه قضا مبنا بر اجرای قانون و عدالت است و جز این انتظاری نیست و قطعا این رفتار ناشایست برای سرکشان گران تمام می شود. ان شاالله...
[کد خبر:AJ34251]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

قو‌های مهاجر میهمان زمستانی تالاب سرخرود/تصاویر

قو‌های مهاجر میهمان زمستانی تالاب سرخرود/تصاویر

قو‌های مهاجر میهمان زمستانی تالاب...

پذیرایی اهوازی‎ها از مرغ‌های ماهی‌خوار/تصاویر

پذیرایی اهوازی‎ها از مرغ‌های ماهی‌خوار/تصاویر

پذیرایی اهوازی‎ها از مرغ‌های...

تصاویر/ شهر هزار پیکر

تصاویر/ شهر هزار پیکر

تصاویر/ شهر هزار پیکر

جدیدترین مطالب