3645363.jpg

 

 

 

آینه جم؛  محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی از راه های ارتباطی جنوب استان بوشهر بازدید کرد 
 
 
حواشی و خبرها پیرامون این سفر :
* برای دومین بار پمپ بنزین در عسلویه با حضور وزیر راه افتتاح شد!  یکی از رسانه های محلی عسلویه نوشت:  وزیر راه ، راه را اشتباهی آمد! عسلویه نیازمند اصلاح جاده و مسیر است نه افتتاح دوباره پمپ بنزین؛
 
*  قبل از بازدید وزیر از مسیر جم به فیروزآباد ؛ لکه گیری راه انجام شد پیمانکار باند دوم مسیر، شرکت آبادراهان پارس نیز با وسایل نقلیه اجاره؛  ساعاتی درگیر اجرای پروژه شد !
یکی از رسانه های استان بوشهر نوشت: 
لکه گیری مسیر و فعال شدن نمایشی پروژه جم به فیروزآباد از طنز های تلخ سفر وزیر بود البته وزیر گفته که در جریان اقدام نمایشی بوده است .
 
*  راه ریز به سرچشمه جم از برنامه وزیر راه  جا ماند 
 این مسیر ارتباطی حدود ۱۵ کیلومتر است گرچه بخشی از پروژه  در سال های قبل کار شده است اما در برنامه های امروز وزیر راه قرار نداشت ،این موضوع سبب گلایه مندی شهروندان این روستا شده است .
 
*  دقایقی  بعد از بازدید محمد اسلامی وزیر راه از جاده جم به فیروزآباد شرکت آبادراهان پارس، پیمانکار پروژه وسایل نقلیه اجاره ای خود که صرفا نمایشی بود، جمع آوری کرد و پروژه دوباره به خواب رفت. 

IMG-20201231-WA0002.jpg

 
**راه آهن شیراز – بوشهر تامین اعتبار شد
 وزیر راه و شهرسازی در سفر به کنگان از تامین اعتبار و اجرایی شدن راه آهن شیراز – بوشهر خبر داد دکتر محمد اسلامی در حاشیه بازدید از پروژه اسکله کنگان در گفتگو با صدا و سیما در کنگان گفت: یکی از مشکلات ما تامین اعتبار برای راه آهن شیراز – بوشهر به سمت عسلویه بود که خوشبختانه توانستیم مجوز تامین مالی از بازار سرمایه را از بانک مرکزی و وزارت اقتصاد دریافت تا با شتاب بیشتری این پروژه که از آمال و آرزوهای مردم استان است انجام شود.
 
*بیشتر فرودگاه های کشور هزینه‌ای هستند و درآمدی ندارند
وزیر راه و شهرسازی در خصوص واگذاری فرودگاه‌های وزارت نفت به وزارت راه و شهرسازی: وزارت نفت سال‌ها این مساله را پی‌گیری می‌کرد، اما وزارت راه و شهرسازی این مساله را نمی‌پذیرفت، اما در یک سال گذشته شرکت فرودگاه را متقاعد کردیم که این حرف وزارت نفت در این خصوص که کار این وزارت خانه فرودگاه و پرواز نیست خردمندانه است.
نگرانی شرکت فرودگاه در این خصوص مسائل مالی و هزینه‌ای است، چون فرودگاه‌های زیادی در کشور وجود دارد که بیشتر هزینه‌ای هستند و درآمدی ندارند، ولی این فرودگاه، چون برای مردم جنوب و صنعت نفت است اهمیت دارد، به همین دلیل  پس شاهد یک ساماندهی و ارتقای وضعیتی در این خصوص باشیم.
همچنین انتظار می‌رود با تعریفی که از فرودگاه جدید بوشهر شده نیز گام موثرتری برای پیشبرد برنامه‌های توسعه حمل و نقل استان برداشته شود

IMG_20201231_191153_424.jpg

 

 
وزیر راه وشهرسازی گفت: با توجه حجم زیاد جابه جایی مسافر و بار در مسیر جم - فیروزآباد و ضرورت توسعه این جاده برای اجرای این پروژه ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
 محمد اسلامی روز پنجشنبه در بازدید از طرح‌های راهسازی شهرستان جم از توابع استان بوشهر افزود: این درحالی است که امسال برای این جاده مهم و شریانی فقط ۳۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است طبیعی است که با این ردیف اعتبار عمرانی امکان اجرای طرح نیست.
وی ادامه داد: بر همین اساس، برای این جاده سه مطلب از جمله بهسازی و نگهداری مناسب برای عبور و مرور با کیفیت و مناسب، تکمیل طرح‌هایی که شروع شده (۵۱ کیلومتر باند دوم که درحال ساخت است) که بخشی از آن تا پایان سال جاری و بخشی دیگر تا پایان خدمت دولت دوازدهم  تکمیل شود هرچند بخش کوهستانی که تونل دارد باقی می‌ماند و مجهز کردن این جاده به دوربین‌های پایش تصویری و پلاک خوان برای کنترل سرعت خودروها  و پیشگیری از وقوع حوادث از جمله اقداماتی است که دردستور کار وزرات راه وشهرسازی قرار دارد.
وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: در تلاش هستیم منابع متفاوتی از جمله بودجه عمرانی تبصره ۱۹ قانون بودجه و ماده ۵۶ و تسهیلات بانکی استفاه کنیم. 
وی اضافه کرد: هماهنگی ها و رایزنی‌های لازم صورت گرفته است و اگر بتوانیم برای دستیابی به این منابع با بانک‌ها به توافق برسیم ۱۳۰ کیلومتر باقی مانده که دست نخورده است را نیز می‌توانیم با توجه به مطالعات انجام شده به پیمانکاران توانمند بسپاریم تا بتوانند در سه سال، کار را به انجام برسانند و دیگر از پیمانکارانی که فرصت‌های ما را سوزاندند، استفاده نخواهیم کرد.
اسلامی با اشاره به بهره‌برداری و بازدید از ۲ طرح در حوزه حمل و نقل جاده‌ای گفت: یکی از برنامه‌های امروز در استان بوشهر افتتاح مجتمع بین راهی نفیس و متفاوت با همه مجتمع‌های بین راهی بود که همه نیازمندی‌های سفر را با یک الگوی معماری سازگار با این اقلیم در خود دارد.
 

IMG-20201231-WA0008.jpg

 
 
 
‌به  گزارش خبرنگار آینه جم ، وزیر راه و شهرسازی عصر روز چهارشنبه از طریق فرودگاه بین‌المللی خلیج‌فارس وارد عسلویه شد و در جلسه‌ای با مدیران زیرمجموعه این وزارتخانه در استان بوشهر شرکت کرد.
محمد اسلامی امروز نیز از پروژه‌های این بخش در جنوب استان بوشهر بازدید و پس‌از آن عازم شهرستان فیروزآباد استان فارس شد.
[کد خبر:AJ34607]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


دیدگاه‌ها   

0 # قاسمی 1399-10-16 14:54
ای کاش بجای عکس یادگاری عکسی از وضعیت وحشتناک جاده جم سیراف رو به نمایش میذاشتی و از اون بدتر وضعیت خطرناک معدن سنگ جاده جم سیراف که بنام منابع ملی ولی بنام منابع مالی برای دیگران.... لطفاً نسبت به وضعیت برداشت سنگ از معدن جم یه گزارش تهیه کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # همراه 1399-10-16 21:55
توی جم که پمپ بنزین نرفتند ????
فقط رفتند بازدید از ناوگان حمل و نقل جم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # احمدی 1399-10-21 12:52
مسئولان محترم شهرستان
لطف کنیدباامدن وزیرراه چه کارهایی انجام داده ایدوچه کارهایی بایدانجام دهیداطلاع رسانی کنید ولی بنظرم کاری انجام نشده است هرچه بوده وبه وزیرگفته شده درحدحرف بوده
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

قو‌های مهاجر میهمان زمستانی تالاب سرخرود/تصاویر

قو‌های مهاجر میهمان زمستانی تالاب سرخرود/تصاویر

قو‌های مهاجر میهمان زمستانی تالاب...

پذیرایی اهوازی‎ها از مرغ‌های ماهی‌خوار/تصاویر

پذیرایی اهوازی‎ها از مرغ‌های ماهی‌خوار/تصاویر

پذیرایی اهوازی‎ها از مرغ‌های...

تصاویر/ شهر هزار پیکر

تصاویر/ شهر هزار پیکر

تصاویر/ شهر هزار پیکر

جدیدترین مطالب