1658136.jpg

 

 

خبرنگاران «آینه جم » در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی پیرامون انتخابات  برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها و خبرها  خالی از لطف نیست این قسمت انتخاباتی هفته های آینده نیز با خبرها و شنیده های جدید منتشر می شود :
 
** با توجه به وضعیت کرونا در کشور پیش بینی می شود تبلیغات  انتخابات خردادماه در بستر فضای مجازی و شبکه های اجتماعی باشد ، بسیاری از کاندیداهای شوراهای شهر نیز  در تکاپوی برنامه ریزی در این شبکه های اجتماعی  هستند. 
 
‌* سه نماینده استان در هیات نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا مشخص شدند. براین اساس، غلامحسین کرمی، موسی احمدی و عبدالکریم جمیری در هیاتی که قرار است به بررسی صلاحیت نامزدهای شوراهای شهر و نظارت بر این انتخابات بپردازند تعیین شدند. ثبت نام از داوطلبان انتخابات شوراها در اواخر اسفند سالجاری و انتخابات نیز در خرداد 1400 (همزمان با انتخابات ریاست جمهوری) برگزار می شود. گفتنی است براساس قانون، نظارت بر انتخابات شوراها از وظایف مجلس شورای اسلامی است.
 
* انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی روز جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ همزمان با انتخابات ریاست جمهوری برگزار می‌شود.
 
*برخی از داوطلبان احتمالی انتخابات شوراها کار خود را در فضای مجازی آغاز کرده ‌اند. گویا راه‌اندازی گروههایی برای پیگیری مشکلات مردم یا ارسال پیام هایی مبنی بر "ورود به صحنه انتخابات و تقاضای همراهی افراد" از اقدامات این ‌دسته از داوطلبان برای یارگیری در فضای مجازی است.
 
*طبق اعلام وزارت کشور، ثبت نام داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهرها از ساعت ۸ صبح روز چهارشنبه تاریخ ۲۰ اسفندماه ۹۹ آغاز و تا ساعت ۱۸ روز سه شنبه تاریخ ۲۶ اسفندماه ۹۹ (جمعاً به مدت ۷ روز) ادامه می‌یابد.
ثبت نام داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی روستاها و تیره‌های عشایری از ساعت ۸ صبح روز دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۰آغاز و تا ساعت ۱۸ روز یکشنبه ۲۲ فروردین ماه۱۴۰۰ (جمعاً به مدت ۷ روز) ادامه می‌یابد.
بر اساس تبصره ۳ ماده ۳۰ قانون انتخابات شوراهای اسلامی، داوطلبان در هنگام ثبت نام باید گواهی عدم سوءپیشینه که از تاریخ صدور آن بیش از ۳ ماه نگذشته باشد را ارائه نمایند.
 
* ‌سید علیرضا سجادی معاون سیاسی فرمانداری عسلویه با هدف حضور با برنامه در انتخابات شورای شهر جم،  از سمت خود کناره گیری کرد وی سابقه عضویت در شورای شهر جم در کارنامه دارد
 
*عباس اعتمادی پور مسوول  روابط عمومی شهرداری جم که از فعالان اجتماعی جم است رایزنی های خود برای حضور پرقدرت در انتخابات آغاز کرده است و مورد استقبال قشر جوان قرار گرفته است وی دور قبل هزار رای را کسب کرد و خوش بین است این دور به کرسی شورای شهر جم دست یابد.
 
* از ۵ عضو فعلی شورای شهر جم؛  ۳ عضو برنامه جدی برای حضور در انتخابات شورای شهر دارند دو عضو دیگر نیز در صورت اقبال عمومی؛  به صحنه می آیند
 
*از کنگان نیز خبر میرسد تنور  انتخابات شورای شهر در ماه های آینده داغ  میشود  و افرادی مختلفی برای عضویت در شورای شهر رایزنی های خود را آغاز کرده اند .
 
* سفارش نظرسنجی ‌های تبلیغاتی در برخی شهرهای استان  رونق گرفته است. گویا برخی شوراهای شهر نظرسنجی تبلیغی از عملکرد خود را به نهادهایی با ظاهر علمی سفارش می ‌دهند که نتیجه آن در راستای ترغیب مردم به رای دادن به اعضای کنونی شورا باشد!
 
*ایرانی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر با اشاره به برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ متناسب با شرایط بیماری کرونا گفت: شعبه‌های جدید اخذ رای در استان بوشهر اضافه می‌شود.
وی بیان کرده: تبلیغات کاندیداهای شوراهای اسلامی شهر و روستا به صورت مجازی خواهد بود.
وی گفته: به دلیل احتمال تداوم بیماری کرونا و در جهت آسان سازی دسترسی مردم به شعبه‌های اخذ رأی، شعبه‌های جدید اخذ رأی در استان پیش بینی و به وزارت کشور اعلام شده است.
[کد خبر:AJ34611]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


دیدگاه‌ها   

0 # شهیده زنده 1399-10-13 08:20
اسامی کاندیدای شورای شهر جم در دوره قبل بفرستید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # ماهرو 1399-10-17 18:51
بررسی کنید چند درصد مردم پای صندوک رای میرن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

قو‌های مهاجر میهمان زمستانی تالاب سرخرود/تصاویر

قو‌های مهاجر میهمان زمستانی تالاب سرخرود/تصاویر

قو‌های مهاجر میهمان زمستانی تالاب...

پذیرایی اهوازی‎ها از مرغ‌های ماهی‌خوار/تصاویر

پذیرایی اهوازی‎ها از مرغ‌های ماهی‌خوار/تصاویر

پذیرایی اهوازی‎ها از مرغ‌های...

تصاویر/ شهر هزار پیکر

تصاویر/ شهر هزار پیکر

تصاویر/ شهر هزار پیکر

جدیدترین مطالب