156695775.jpg

 

 

 

آینه جم : استاندار بوشهربا بیان اینکه نگران وقفه در ساخت سد باغان وجود ندارد گفت:پیشرفت فیزیکی سد باغان ۴۳ درصد است و ۸۵ درصد مصالح ساخت سد به استثنای سیمان در محل اجرای پروژه وجود دارد.

به گزارش آینه جم ؛ عبدالکریم گراوند در بررسی روند اجرایی سد باغان با تاکید نقش مهم این سد در حل مشکلات شهرستان جم اظهار داشت: این پروژه  سال 1392 با انتخاب پیمانکار و فاینانس خارجی آن اجرایی شد که متاسفانه 2 سهم 7.5 درصد کارفرما تامین نشده بود  و عملا کل فعالیت‌های سد باغان در دولت دوم تدبیر و امید آغاز شد.

وی، از تامین و پرداخت منابع مالی سهم 15 درصدی کارفرما در ساخت سد باغان و دشت‌پلنگ خبر داد و بیان کرد: در این راستا با پرداخت سهم کارفرما روند اجرایی سد باغان تسریع یافت.

استاندار بوشهر با قدردانی از پیمانکار سد باغان افزود: با وجود اینکه منابع مالی فاینانس رقم جزء‌ایی آن به پیمانکار پرداخت شده ولی پیمانکار با تامین منابع مالی آن از توقف پروژه جلوگیری کرد.

گراوند پیشرفت فیزیکی سد باغان را 43 درصد دانست و بیان کرد: بدنه سد باغان هم 35 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با توجه به شرایط سخت مالی این پروژه وقفه نداشت و با وجود تامین منابع اندک از طریق فاینانس، پیمانکار از وقفه در ساخت سد جلوگیری کرده است.

وی، با بیان اینکه نگران وقفه در ساخت سد باغان وجود ندارد گفت: 85 درصد مصالح ساخت سد باغان به استثنای سیمان در محل اجرای پروژه وجود دارد.

استاندار بوشهر با اظهار امیدواری در پرداخت منابع تامین شده برای تسریع ساخت سد باغان تصریح کرد: امید می‌رود سد باغان در کمترین زمان به بهره‌برداری رسید و زمینه حل مشکلات مردم شهرستان جم در بخش شرب و کشاورزی فراهم شود.

گراوند با بیان اینکه بخشی از آب سد باغان به پالایشگاه گاز جم اختصاص می‌یابد افزود: آب این سد به شهرها و روستاهای مختلف جم انتقال می‌یابد و مشکل آب مناطق برطرف می‌کند و این در حالی است مشکل آب آشامیدنی شهرستان جم با تکمیل پروژه آب‌شیرین‌کن سیراف -جم برطرف می‌شود.

[کد خبر:AJ35113]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

مزرعه کلزا در روستای زرندین نکا/تصاویر

مزرعه کلزا در روستای زرندین نکا/تصاویر

    مزرعه کلزا در روستای زرندین...

تصاویر/ رستاخیز طبیعت

تصاویر/ رستاخیز طبیعت

تصاویر/ رستاخیز طبیعت

جدیدترین مطالب