آینه جم؛؛ مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، گفت: از آذر سال ٩٣ تا پایان سال بیش از ٥٠ میلیارد تومان بابت ارائه خدمات به بخش خصوصی دریافت شده است و پیش بینی می شود این رقم برای کل سال ٩٤ بیش از ٢٠٠ میلیارد تومان برسد

آینه جم؛سونوگرافی خصوصی خدمتی به مردم،یا موسسه ای بدون مجوز با سودی سرشار برای موسس؟

به گزارش آینه جم علی دانشمند در آوای جم نوشت:؛نزدیک به دوسال قبل بود که موسسه سونو گرافی خصوصی در جم راه اندازی گردید.

موسسه ای که با تلاش های بسیار زیاد مسئولین شهرستان جم خصوصا شبکه بهداشت و درمان جم اجازه راه اندازی آن بدست آمد زیرا جم با توجه به تعداد جمعیتش واجد شرایط آن نبود.

تصور وجود مرکزی درشهرستان که دیگر نیاز به تردد به شهرستانهای همجوار از جمله کنگان را از بین می برد بسیار خوشایند بود.

اما این یک روی سکه بود و واقعیتی دیگر در پشت آن،که امروز مارا بر آن داشت که این مطلب را به رشته تحریر درآوریم.

مدت هاست هر زمان به سونوگرافی بیمارستان توحید جم مراجعه می کنیم عمدتاً با پاسخ هایی مثل اینکه،نوبت نداریم یا این نوع سونو در بیمارستان انجام نمی شود یا اینکه دستگاه سونو گرافی خصوصی در جم پیشرفته تر است مواجه می شویم.

این پاسخ ها به نحوی مردم را ترغیب به استفاده از یک مرکز خصوصی می کند که هیچگونه بیمه ای را نیز نمی پذیرد.

این موارد مارا ترغیب به بررسی بیشتر نمود و امروز رسالت خبری ما درمیان گذاشتن آن با مردم است.

مرکز سونوگرافی جم با هدف کمک به مردم بیش از شش ماه زودتر از اخذ مجوزهای لازم، راه اندازی شد و مسئولین شهرستان به دلیل ارائه خدمت به مردم از نقض قانون،چشم پوشی نمودند.

پس از گذشت نزدیک به ده ماه از راه اندازی این مرکز،مالک آن موفق به اخذ موافقت اصولی شد.

پس از اخذ موافقت اصولی،وی باید برابر مقررات اقدام به راه اندازی موسسه نماید.اما متاسفانه موسسه سونوگرافی جم بدون رعایت مقررات کار خود را ادامه داد.

یکی از اصول و بدیهیات این گونه موسسات، داشتن یک مسئول فنی دائم دارای مدرک سونوگرافی و رادیولوژی بر اساس تعداد شیفت کاری است که بصورت تمام وقت حضور داشته باشد اما متاسفانه این موضوع مراعات نشده و هر روز شاهد یک فرد جدید در این موسسه هستیم و خبری از مسئول فنی دائم نیز نیست.

نداشتن مسئول فنی و مجوز کار، یکی از دلایلی است که این موسسه نمی تواند با موسسات و شرکتهای بیمه ای قرارداد همکاری منعقد نماید. و مردم مجبورند هزینه های سرسام آور سونو گرافی را بصورت آزاد پرداخت نمایند.

از طرفی یکی از سیاست های وزارت بهداشت در خصوص راه اندازی این مراکز این است که به دلیل سودآور بودن سونوگرافی و از طرفی هزینه های زیاد راه اندازی رادیولوژی،متقاضیان را موظف می نماید حداکثر پس از شش ماه از راه اندازی سونوگرافی نسبت به ایجاد رادیولوژی نیز اقدام نمایند تا بدین وسیله خدمتی به مردم ارائه شود که این موضوع نیز در موسسه سونوگرافی جم علیرغم گذشت بیش از یک و نیم سال از راه اندازی آن، انجام نشده است.

متاسفانه امروز شاهد آن هستیم که نهادهای مسئول و نظارتی به بهانه اینکه این موسسه خدمتی به مردم ارائه می نماید از برخورد با آن خودداری می کنند.

اما اینک این مسئله مطرح است که با وجود این موسسه ی بدون مجوز، هیچ کس نمی تواند بدنبال راه اندازی موسسه جدید باشد زیرا از طرفی امکان راه اندازی موسسه جدید بر اساس قانون نیست ثانیا اگر آن موضوع نیز مرتفع شود جم با وسعت و جمعیت کمش بازار مناسبی برای دو موسسه نیست.

در واقع مالک فعلی موسسه سونوگرافی جم،بدون مجوز قانونی و نیاز به قرارداد با شرکت های بیمه ای سودی سرشار را بدون دردسر نصیب وی می کند.

ومسئله دوم اینکه مسئولین جم تا چه زمانی می خواهند از نقض آشکار قانون به اسم مردم چشم پوشی کنند؟

مردم جم و مسئولین جمی بدانند که در صورت تعطیلی سونوگرافی غیر قانونی جم،هیچ مشکلی برای مردم بوجود نخواهد آمد وبیمارستان توحید جم موظف است به مردم خدمت ارائه نماید.

درپایان غافل نشویم از اقدامات نازیبای بیمارستان توحید که این سبک سناریوها را همیشه برای جم داشته وحتی در آرشیو این سایت می توان به رفتاری مشابه در خصوص آزمایشگاه نیز دست یافت که مردم را به سمت مراکز خصوصی سوق می دهد.

 

آینه جم؛پالایشگاه نسبت به رفع نشت آلودگی نفتی، پاکسازی و پرداخت خسارت احتمالی اقدام می کند

آینه جم: نشست معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با معلمان استان بوشهر با حاشیه هایی همراه بود.

آینه جم،نماینده مردم دشتستان درمجلس گفت: آموزش و پرورش اولویت دولت نیست که اگر این سازمان در اولویت اول دولت قرار گیرد اعتبارات و مشکلات فرهنگیان برطرف خواهد شد که در سال 93 در حوزه بهداشت و درمان شاهد این امر بودیم.

به گزارش آینه جم؛ سنگی فرد مدیر آموزش و پرورش عسلویه وغلامپور معاون آموزش و نوآوری در پیام های جداگانه ای، فرا رسیدن روز معلم به جامعه بزرگ فرهنگیان به ویژه فرهنگیان زحمتکش و پرتلاش شهرستان عسلویه تبریک گفتند متن پیام این دو مسئول بدین شرح است:

 

آینه جم؛ نماینده دیر، کنگان، جم و عسلویه از پیگیری های خود برای ارتقای سه روستای چاه مبارک، بیدخون و بهارستان به شهر و همچنین ارتقای سیراف به بخش خبر داد.

 آینه جم؛ مدیر آموزش و پرورش شهرستان عسلویه گفت: اگر فردی به خود اجازه می دهد به ساحت مقدس معلم توهین کند برآمده از تربیت ناصحیح آن فرد است.

آینه جم؛ مدیر آموزش و پرورش شهرستان جم گفت: شهرستان جم در گزارش‌های توصیفی و آماری امتحانات نهایی سوم و چهارم متوسطه در بین شهرستان‌های استان رتبه اول کسب کرد.

 آینه جم؛ از آنجایی که اخیراً وزارت آموزش وپرورش طرحی را به عنوان طرح رتبه بندی معلمان دردستور کار خودقرار داده است که به جای توجه به مسائل زیربنایی مشکلات معلمان ،آهنگ بوق وکرنایی آن بیشتر شنیده می شود این جانب به عنوان یک معلم نقدی بر این طرح به استحضار جامعه فرهیخته فرهنگی می رسانم

 

جلسه علنی امروز مجلس در حالی به پایان رسید که تقریبا تمام ناطقان و تذکردهندگان از مشکلات معیشتی معلمان و ضعف مدیریت در این بخش یاد و انتقاد کردند.

آوای جم - علی دانشمند؛همایش تجلیل از دانشجویان جدیدالورود شهرستان جم برگزار خواهد شد، این تیتری بود که همه ساله اسفند ماه بر روی خروجی رسانه های جمی قرار می گرفت.

همایشی که از سال 81 و به همت انجمنی بنام انجمن نواندیشان دانشگاهی و با تلاش چند جوان دانشجوی جمی بنا گذاشته شد و تشویقی در خور برای دانشجویان جدیدالورود و انگیزه ای مضاعف برای پشت کنکوری ها بود.

چند سال بعد دعواهای سیاسی و بی مهری هایی باعث کنار گذاشته شدن اعضا انجمن از برگزاری این مراسم شد و در سال 89 ، ناصر کشاورزی فرماندار وقت شهرستان جم اجازه برگزاری این همایش علمی را بواسطه جو ملتهب سیاسی ناشی از اتفاقات سال 88  نداد.

همایش مذکور پس از وقفه ای یکساله این بار در سال 90 با متولیانی جدید بنام مدیریت آموزش و پرورش و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان برگزار شد.

همایش تجلیل از دانشجویان جدیدالورود در سال 92 به همت دانشگاه آزاد اسلامی ، دانشگاه پیام نور شهرستان جم و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دفتر امام جمعه شهرستان جم برگزار گردید.

دوازدهمین همایش در سال 93 و توسط دانشگاه آزاد اسلامی جم و ستاد سرمایه های انسانی شهرستان برگزار گردید اما در آغازین روزهای سال 94 هیچ خبری از برگزاری این همایش نبود و اینک که نوزدهمین روز از فروردین94 نیز آغاز شده است نه تنها از دانشجویان جدیدالورود تجلیل نشده،حتی کسی در پی دلیل عدم برگزاری آن هم نیست.

آیا از خود پرسیده ایم دلیل عدم برگزاری مراسم امسال چیست؟

جواب کاملاً واضح است،خود ما ، ما جمی های تیشه به دست،همانهایی که انگ سیاسی به موذنی ها،نیکخواه ها و جهانخواه ها زدیم،همانهایی که کارگرها را تا توانستیم نواختیم.

هیچگاه فکر نکنیم سیستم های امنیتی و طیف های سیاسی کشور مانع کارهای ما بوده است چرا که این حرف تنها مرهمی است بر داغ تیشه های همشهریانمان.

ما از خودمان و به واسطه یکدل نبودنمان و به دلیل تیزی تبرها و تیشه هایمان ضربه خورده ایم.

این همایش مشتی است نمونه خروار، باشد که پند گیریم

به گزارش آینه جم؛ بر اساس اعلامیه‌ سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، تعداد دو هزار و 906 شغل در دستگاه‌های اجرائی معرفی شده‌اند که سهم استان بوشهر در این میان فقط 53 شغل است. این سهم نیز در ادارات امور مالیاتی، اقتصاد و دارایی، دامپزشکی و پزشکی قانونی است.

آینه جم؛ ژاپنی ها اصول اخلاقی را با هدف بهبود روابط اجتماعی و خانوادگی و نیز کاهش جرم و جنایت در قالب یک ماده درسی در نظام آموزشی تدریس می کنند.

آینه جم؛ دهیار و شورای اسلامی روستای بستانو شهرستان عسلویه در کنار سد این روستا، نمایشگاه آداب و رسوم سنتی شهرستان عسلویه برپا کردند.

 

آینه جم؛ معاون آموزش حوزه علمیه استان بوشهر از شروع ثبت نام پذیرش حوزه های علمیه سراسر کشور خبر داد و گفت: ثبت از روز گذشته چهارم بهمن ماه آغاز شده است و تا پایان 15 فروردین ماه سال آینده ادامه خواهد داشت.

گزارش تصویری

آبتنی در گرمای خرماپزان بندرعباس/تصاویر

آبتنی در گرمای خرماپزان بندرعباس/تصاویر

آبتنی در گرمای خرماپزان بندرعباس

تصاویر/ کوچ عشایر قره داغ ارسباران

تصاویر/ کوچ عشایر قره داغ ارسباران

تصاویر/ کوچ عشایر قره داغ ارسباران

جدیدترین مطالب