آینه جم: کمبود قلم انسولین که از اواخر سال گذشته بسیاری از بیماران دیابتی استان بوشهر را درگیر کرده بود، طی هفته های اخیر تشدید شده است.

آینه جم: برخی هم استانی ها می گویند برای ثبت نام جدید خودروی داخلی، کافی نت ها هزینه های دلبخواهی از آنها دریافت می کنند و بعضا ارقام بالای یک میلیون تومان در این میان رد و بدل شده است.

https://media.mehrnews.com/d/2020/05/31/3/3465303.jpg?ts=1590908475797آینه جم: فعالیت یکی از مراکز خدمات سلامت بوشهر به علت مثبت شدن آزمایش کرونا برخی از کارکنان آن متوقف شد.

آینه جم: مدیرکل منابع طبیعی استان بوشهرگفت: یکهزار و ۱۰۰ هکتار از مراتع ارتفاعات کوه سیاه بخش بوشکان دشتستان در اثر صاعقه و آتش برآمده از آن سوخت.

آینه جم: فرماندار شهرستان کنگان گفت: اسکله کنگان از ۸ هکتار به حدود ۴۰ هکتار توسعه خواهد یافت.

 

کشته شدن یک صیاد در حادثه برخورد دو قایق صیادیآینه جم: برخورد دو قایق صیادی در آب‌های شهرستان دیر استان بوشهر یک کشته و یک مصدوم برجای گذاشت.

به گزارش  آینه جم؛ رئیس اداره شیلات دیر گفت: ساعت ۶ بامداد امروز دو فروند قایق صیادی در آب‌های ساحلی محدوده روستای الی شمالی این شهرستان به دلیل مه گرفتگی شدید و نبود دید کافی با هم برخورد کردند.

عقیل امینی افزود: در این حادثه یکی از صیادان بندر دیر بر اثر شدت آسیب دیدگی در محل حادثه جان خود را از دست داد و یکی دیگر نیز مصدوم و به بیمارستان امام خمینی (ره) بندر کنگان انتقال یافت.

وی گفت: این دو فروند قایق هیچ نوع مجوز صیادی رسمی ندارند و در بندر‌های استان بوشهر به شناور‌های بدون هویت معروف هستند.

۲۹۲ قایق صیادی مجوز دار در بندر دیر مشغول صید و صیادی هستند.

آینه جم: استاندار بوشهر در دیدار با رئیس سازمان برنامه و بودجه، تامین اعتبار طرح‌های مهم زیرساختی از جمله راه آهن بوشهر را خواستار شد.

آینه جم: رئیس اداره امور حیات وحش حفاظت محیط زیست استان بوشهر به مهاجرت پرندگان به مناطق حفاظت شده و جزایر استان بوشهر از جمله پارک‌های ملی دریایی  اشاره کرد و اظهار داشت: هر ساله مهاجرت پرندگان به استان بوشهر  از اردیبهشت ماه به مناطق حفاظت شده ساحلی استان بوشهر آغاز می‌‌شود و  خرداد ماه جمعیت این پرندگان افزایش می‌یابد.

 

 

آینه جم: نامش "تنتا" است؛ به معنی زن مبارز... تنتا نوروزیان، پدرش سهراب که خود جنگ دیده و جنگیده این نام را از یک رمان ویتنامی برداشته و بر روی دخترش گذاشته است... و حالا دختر در میدانی که نه خبری از مین است و نه گلوله با یک ویروس کوچک می جنگد!

آینه جم: در حالی که مطابق با ابلاغیه بانک مرکزی قرار بود زمان پرداخت اقساط وام های قرض الحسنه در ماه های اسفند 98 تا اردیبهشت 99، به پایان مهلت پرداخت این وام ها منتقل شود، برخی بانک ها این اقساط را جزو بدهی بانکی افراد قرار می دهند تا اخذ وام جدید از بانک‌ها برای این افراد و حتی ضامن شدن برای افراد دیگر توسط آنها بدون پرداخت اقساط مذکور ممکن نباشد.

آینه جم: شبکه بهداشت و درمان دشتستان درخصوص مطالب منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر شستشوی عادی یک متوفی که کرونا داشت، توضیحاتی ارائه کرد.

آینه جم : عصر چهارشنبه ۷ خردادماه بر اثر وقوع صاعقه کوه سیاه دشتستان واقع در ارتفاعات احمدلر دچار آتش سوزی وسیعی شده که تا امروز -جمعه ۹ خردادماه- ادامه دارد...

آینه جم :نشست علنی صبح امروز مجلس شورای اسلامی با دستور کار انتخاب هیات رئیسه مجلس یازدهم برای سال اول آغاز شد.

آینه جم-نماینده جنوب استان بوشهر در مجلس گفت: تمام توان خود را می‌گذاریم تا اسکله خورخان بردخون با همه نقشه و مختصات قبل اجرایی شود.

آینه جم- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: با بررسی نقشه‌های ماهواره‌ای و پایش محیطی مشخص شد در آتش‌سوزی هفته جاری منطقه دهرود شهرستان دشتستان این استان ۵۴۰ هکتار از مراتع کوهستانی سوخته‌است.

عکس: سعيد قاسمي

شش ایل عمده چلبیانلو، حاج علیلو، محمدخانلو، حسینکلو، حسن بیگلو وقاراچورلوعشایرقره داغ را تشکیل می‌دهند. قشلاق این ایلات حاشیه رود ارس، دشت مغان وقشلاق‌های مرکزی شهرستان اهروییلاق این‌ها عمدا اطراف کوه شیور، یارالوجوودامنه کوه‌های قوشاداغ وبزکش می‌باشد. طبق تعریف اداره امورعشایراستان آذربایجان شرقی زمان کوچ درمیان ایلات قره داغ ۴۵ روزپس ازبهارازقشلاق آغازوبرگشت آن‌ها اواخرشهریورمی باشد، اما گاهی نواساناتی به جهت تغییرات آب وهوایی درمورد کوچ دیده می‌شود امسال هم بخاطربیماری ویروس کرونا کوچ نسبت به سال‌های گذشته دیرتر شروع شد وتاکید اداره کل امورعشایری استان براین بود که درصورت امکان کوچ با وسیله نقلیه صورت گیرد. طبق آماراداره امورعشایراستان جمعیت عشایر ثابت ۱۶۰۰ خانوار وجمعیت عشایر سیار ۳۱۵۰ خانوار می‌باشد شهرستان اهریکی ازشهرستان‌های عشایر نشین ایران می‌باشد.

آینه جم: رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در خصوص آزمون حضوری پایه های نهم و دوازدهم در مدارس بوشهر گفت: طبق بررسی‌ها سطح نگرانی و بهداشت روان در زمینه  امتحانات نهایی پایه نهم و دوازدهم بسیار بالا است و این نگرانی می‌تواند آسیب زا باشد.

آینه جم: آتش سوزی در مراتع خاییز تنگستان کنترل شده است و گروه‌های اطفاء حریق در حال انجام مراحل پایانی مهار آتش هستند.

آینه جم: فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: سوجویان در سال‌های اخیر به نام شناورهای کاغذی (که فقط سند جعلی دارند و وجود خارجی و فیزیکی نداشت) در استان ۲۴ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر گازوئیل به ارزش 123 میلیارد تومان قاچاق کردند.

آینه جم: رئیس پلیس فتای استان بوشهر گفت: ۳۰ نفر از انتشار دهندگان شایعه‌ها درباره ویروس کرونا در فضای مجازی این استان شناسایی و تحویل دادسرا شدند.

00000000000000000000000000000000000000671627354.jpg

آینه جم: اعلام برگزاری آزمون های دو پایه نهم و دوازدهم مدارس بصورت حضوری، باعث نگرانی والدین دانش آموزان بوشهری شده است.

به گزارش آینه جم؛ همزمان با صعودی شدن روند کرونا در استان بوشهر، بسیاری از والدین می گویند: چندین ماه است فرزندان شان شرایط قرنطینه خانگی را رعایت کرده و در این وضعیت، حضور در مدارس امکان انتقال ویروس را در پی دارد.

با این حال مسئولان آموزش و پرورش استان می گویند: برگزاری حضوری امتحانات این دو پایه یک تصمیم ملی بوده و به دلیل حساسیت انتخاب رشته و نیز امتحانات نهایی برای درنظر گرفتن نمرات برای کنکور می باشد.

در ادامه گفتگوهای زنده اینستاگرامی ، با حضور برخی والدین دانش آموزان بوشهری و مدیرکل آموزش و پرورش استان این موضوع بررسی شد.

گزارش تصویری

جدیدترین مطالب