آینه جم: رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشکری دشتستان از کشف 2 کوزه از دوران ساسانی درمنطقه 'پشت پر' بخش ارم این شهرستان خبر داد.

به گزارش «آینه جم»؛ حمید سعادت افزود: این کوزه ها در هنگام عملیات خاکبرداری از سوی دهیاری روستای پشت پر برای احداث جاده دسترسی به پل نوساز این روستا، تکه هایی از آنها از زیر خاک بیرون آمد.

http://static0.afkarnews.ir/thumbnail/axd1nm1DCmDP/rDxJk2yoXn9KV7c7C6kDweJVxtu4cY7G2hzV_1efiJea1I30PYCuRrWE_phQ-AoSXTYXaWKO8q0wfYWGdiJBEedZbU5YLDeVYD0YX-wlyO5VmKk5Dstp3Q,,/%DA%A9%D8%B4%D9%81+%DA%A9%D9%88%D8%B2%D9%87.jpg

 وی اضافه کرد: پس اطلاع از پیداشدن کوزها مسئول یگان حفاظت میراث فرهنگی شهرستان دشتستان و کارشناسان باستان شناسی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر به محل اعزام و توسط متخصصان باستان شناس محل مورد نظر حفاری شد.

 سعادت بیان کرد: با حفاری های لازم 2 کوزه به ابعاد یک متر مربع که بنا به گفته باستان شناسان مربوط به دوره ساسانیان است، در حالی که بر اثر ضربه لودر شکسته شده بودند از زیر خاک بیرون آورده شدند.با اعزام کارشناسان میراث فرهنگی به منطقه این دو اثر تاریخی ماندگار مرمت شود.

 رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشکری شهرستان دشتستان اظهار کرد: با توجه به وجود آثار متعدد دوره باستانی در بخش ارم و بویژه منطقه پشت پر، با حمایت های بیشتر دولت و توسعه یگان حفاظت در حفظ و نگهداری آثار باستانی دراین منطقه تلاش می کنیم.

 سعادت گفت: به علت کمبود اعتبار آثار تاریخی منطقه در زمین مدفون و زیر خاک هستند که تلاش می کنیم با حمایت دولت خدمات بیشتری در احیای این آثار به مردم ارائه شود.

[کد خبر:AJ19989]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

دنج ترین هتل حبابی دنیا/تصاویر

دنج ترین هتل حبابی دنیا/تصاویر

دنج ترین هتل حبابی دنیا

مرغابی های دریاچه خلیج فارس تهران/تصاویر

مرغابی های دریاچه خلیج فارس تهران/تصاویر

مرغابی های دریاچه خلیج فارس تهران

جدیدترین مطالب