wwwwwrr.jpg

آینه جم، معاون وزیر نفت در صنایع پتروشیمی گفت: با توجه به احداث نشدن واحد تامین کننده خوراک پتروشیمی های گناوه و دشتستان در جزیره خارگ، اجرای این طرحها در گرو ساخت این واحد یا تغییر مصوبه اجرای آنها از سوی هیات وزیران است.

به گزارش آینه جم، مرضیه شاهدایی روز یکشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر افزود: پتروشیمی گناوه طرحی اولفینی است که باید خوراک آن از واحد تامین کننده آن در جزیره خارگ ساخته شود.
وی اضافه کرد: چون واحد یاد شده تاکنون در جزیره خارگ اجرا نشده امکان تامین خوراک این طرح پتروشیمی فراهم نیست.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ادامه داد: در واحد پتروشیمی گناوه باید طرح اولفین و در پتروشیمی دشتستان نیز واحدهای پایین دستی آن اجرا شود.
شاهدایی یادآور شد: هم اکنون تامین خوراکی که باید از طریق جزیره خارگ به گناوه انتقال پیدا کند به دلیل اجرایی نشدن طرح آن در جزیره خارگ میسر نیست و به همین دلیل شرایط اجرای پتروشیمی های گناوه و دشتستان وجود ندارد.
وی گفت: با تمهیداتی که اندیشیده شده یا باید با اجرای واحد خارگ تامین خوراک طرح پتروشیمی گناوه انجام شود و یا در هیات وزیران بتوانیم مصوبه این طرح را تغییر دهیم.
شاهدایی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: توسعه در سه شهر عسلویه، کنگان و دیر به حدی سریع صورت گرفته که منجر به توسعه نامتوازن در سطح آنها شده است.
وی افزود: مجموعه وزارت نفت به این مشکل واقف است، زیرا نارضایتی مردم میزبان صنایع می توانند یک تهدید بزرگ تلقی شود.
شاهدایی بیان کرد: در این ارتباط سیاست وزارت نفت خارج کردن کارکنان خود از شرایط اقماری و استقرار آن در سطح شهرهای جم، کنگان و دیر است.
وی گفت: با تحقق این امر احداث یک سری زیرساخت ها برای کنارکنان حوزه وزارت نفت نیاز می شود که با اجرای آن مردم میزبان صنایع نیز از این امکانات بهره مند خواهند شد.
شاهدایی تاکید کرد: واحدهای پتروشیمی با وجود اینکه به بخش های خصوصی واگذار شده در حوزه مسئولیت اجتماعی نقش سنگینی عهده دار هستند که باید در کنار فعالیت های اقتصادی نسبت به ایفای نقش خود در مسئولیت اجتماعی نیز مشارکت داشته باشند.

[کد خبر:AJ20016]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

تماشاگران در جام جهانی ۲۰۱۸

تماشاگران در جام جهانی ۲۰۱۸

تماشاگران در جام جهانی ۲۰۱۸

 تصاویر منتخب از شادی مردم پس از پیروزی مقابل مراکش

تصاویر منتخب از شادی مردم پس از پیروزی مقابل مراکش

شادی مردم پس از پیروزی مقابل مراکش

 تصاویر : شور و شوق هواداران تیم ملی فوتبال ایران در روسیه

تصاویر : شور و شوق هواداران تیم ملی فوتبال ایران در روسیه

هواداران تیم ملی فوتبال ایران در روسیه

جدیدترین مطالب