آینه جم:رویای برخی مسئولان استان فارس برای دسترسی به دریا کم نبود که استان کهکیلویه و بویراحمد هم به این ماجرا وارد شد!

به گزارش «آینه جم»؛ از دهه 70 که تحرکات استان فارسی ها برای رسیدن به دریا رنگ و بوی جدی تری به خود گرفت، با هوشیاری افکار عمومی در استان بوشهر این رویا رنگ واقعیت به خود نگرفت، ضمن اینکه طی سالهای اخیر که دولت احمدی نژاد در دقیقه 90 مصوبه ای برای الحاق بخشی از روستاهای هرمزگان به فارس جهت دسترسی این استان به دریا داشت، با واکنش های افکار عمومی، این مهم ناکام ماند و مصوبه مذکور معلق شد.

اما طی این سالها، هرچند استان فارس رسما به دریا نرسید، ولی اقدامات زیرکانه ای در قالب تغییر نقشه های رسمی کشور دنبال شده که کهگاهی رسانه ای می شود، از تغییر در نقشه سایت هواپیمایی کشوری تا مواردی در نشریات کشوری و تازگی هم در یک کتاب درسی.

براین اساس، در کتاب اجتماعی ششم دبستان که درخصوص چاههای نفت کشور می باشد، با تغییر در تقسیمات کشوری و نقشه استان بوشهر، علاوه بر فارس، استان کهکیلویه و بویراحمد نیز به دریا متصل شده است!

اتفاقی که گویا کتب درسی را بجای نمایش واقعیت ها، به عرصه رویاها و تمایلات تفرقه انگیز برخی آقایان مبدل کرده است.

اگرچه نقش دبیران و مسئولانی از استان های فارس در تدوین کتب فارسی غیرقابل انکار است، اما منطقی نیست کتب درسی را با مطالب غیرواقعی و دستکاری نقشه رسمی کشور به دست دانش آموزان رساند و این خلاف رسالت معلمی است.

شایسته است سرپرست استانداری بوشهر و نمایندگان استان در این خصوص به وزارت آموزش و پرورش و اداره تدوین کتب درسی تذکر داده و خواستار اصلاح این نقشه شوند تا شاید مقابل این بدعت گرفته شود.

[کد خبر:AJ23065]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

 دیدار دوستانه فوتبال جوانان دختر ایران و اردن (عکس)

دیدار دوستانه فوتبال جوانان دختر ایران و اردن (عکس)

دیدار دوستانه فوتبال جوانان دختر ایران و...

لذت شنا در جزیره کمتر شناخته شده ایران/تصاویر

لذت شنا در جزیره کمتر شناخته شده ایران/تصاویر

لذت شنا در جزیره کمتر شناخته شده ایران

جدیدترین مطالب