«آینه جم»؛مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بوشهر گفت: کارگاه آموزشی آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان و راه‌های مقابله و پیشگیری آن با حضور ۴۵ نفر از اعضای صندوق خرد زنان روستایی در بوشهر برگزار شد.

به گزارش «آینه جم»؛ امرالله احمدی عصر چهارشنبه در حاشیه این کارگاه اظهار داشت: کارگاه آموزشی آشنایی با بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان و راه‌های پیشگیری و مقابله با این بیماری با حضور ۴۵ نفر از اعضای صندوق خرد زنان روستایی در شهرستان بوشهر برگزار شد.

احمدی افزود: با توجه به نزدیک شدن فصل سرما و مهاجرت پرندگان آبزی و کنارآبزی به منطقه و نظر به اینکه این پرندگان به عنوان ناقلین و مخزن بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان هستند، این کارگاه آموزشی با مشارکت شبکه دامپزشکی شهرستان بوشهر برگزار شد.

احمدی گفت: در این کارگاه آموزشی دکتر کریمی از شبکه دامپزشکی شهرستان بوشهر بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان را یکی از خطرناک‌ترین بیماری مشترک بین انسان و دام عنوان کرد و افزود: تمام پرندگان نسبت به این بیماری حساس هستند، اما مرغ، خروس و بوقلمون از همه حساس ترند. همچنین تلفات در این بیماری ناگهانی و دارای روند افزایشی است.

وی در ادامه غیر قابل پیش بینی بودن، سرعت انتشار بسیار زیاد و قابلیت سرایت به انسان و تهدید سلامت و بهداشت عمومی جامعه را از جمله دلایل اهمیت توجه به این بیماری برشمرد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بوشهر گفت: عواقب گسترده ضرر و زیان اقتصادی و اجتماعی، تهدید امنیت غذایی، قطع تجارت پرندگان و محصولات و فرآورده های آنها و قابلیت ایجاد تغییر ویروس به ویروس‌های جدید از دیگر عوامل مهم در توجه به بیماری مذکور است.

احمدی گفت: همچنین در این کارگاه آموزشی علایم و مشخصات بیماری و افت عملکرد در طیور مطرح و به اهمیت بهداشت جایگاه دام و تامین سلامت دام و مواد غذایی و پروتئینی انسانی و سلامت جامعه با ایجاد محیطی سالم اشاره شد.

[کد خبر:AJ23084]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

تماشاگران در جام جهانی ۲۰۱۸

تماشاگران در جام جهانی ۲۰۱۸

تماشاگران در جام جهانی ۲۰۱۸

 تصاویر منتخب از شادی مردم پس از پیروزی مقابل مراکش

تصاویر منتخب از شادی مردم پس از پیروزی مقابل مراکش

شادی مردم پس از پیروزی مقابل مراکش

 تصاویر : شور و شوق هواداران تیم ملی فوتبال ایران در روسیه

تصاویر : شور و شوق هواداران تیم ملی فوتبال ایران در روسیه

هواداران تیم ملی فوتبال ایران در روسیه

جدیدترین مطالب