«آینه جم» ؛ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: تنها چند روز پس از ثبت حضور پلنگ در منطقه شکار ممنوع کوه سیاه دشتستان، تصویر پلنگی دیگر در منطقه شکار ممنوع شاهزاده ابراهیم این شهرستان ثبت شد.

به گزارش«آینه جم» ؛ حسین دلشب افزود: چند شب پیش یکی از شهروندان شهر کلمه مرکز بخش بوشکان (یکی از مراکز جمعیتی حاشیه منطقه شکار ممنوع) هنگام عبور از جاده حاشیه منطقه موفق به مشاهده و فیلم برداری از یک قلاده پلنگ ایرانی شد که در نوع خود بی نظیر است.

وی بیان کرد: با تلاش شبانه روزی مجموعه محیط زیست شهرستان دشتستان و مشارکت مردم در امر حفاظت از گونه های زیستی، امنیت زیستگاه و رشد شاخص های طبیعی بطور قابل توجهی ارتقا یافته است.
دلشب یادآور شد: در هفته گذشته نیز با تلاش کارکنان پاسگاه محیط بانی شهیدمحمدی بخش بوشکان تصاویری از پلنگ ایرانی در منطقه شکار ممنوع کوه سیاه شهرستان دشتستان این استان به ثبت رسید.
منطقه شکار ممنوع شاهزاده ابراهیم ـ تنگ باهوش به مساحت 45 هزار و 315هکتار در محدوده شهرستان دشتستان استان بوشهر قرار دارد.

در سال 1389 توسط سازمان حفاظت محیط زیست به عنوان منطقه شکار ممنوع معرفی شد.

منطقه شکارممنوع کوه سیاه به وسعت 47 هزار هکتار در شهرستان های دشتستان و دشتی استان بوشهر واقع است.

در سال های اخیر تصاویری از گونه های پلنگ ایرانی در دشتستان استان بوشهر ثبت و بخش های ارم و بوشکان شهرستان دشتستان به عنوان پایلوت طرح حفاظت مشارکتی پلنگ ایرانی شناسایی شده است که یکی از اقدامات حمایتی، پرداخت غرامت به دامدارانی است که در صورت حمله پلنگ به دام های آنها، آسیبی به پلنگ نرسانند.

[کد خبر:AJ23937]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

تصاویر/ پرندگان دریایی سواحل بوشهر

تصاویر/ پرندگان دریایی سواحل بوشهر

تصاویر/ پرندگان دریایی سواحل بوشهر

جشنواره برداشت گل نرگس در بهبهان/تصاویر

جشنواره برداشت گل نرگس در بهبهان/تصاویر

جشنواره برداشت گل نرگس در بهبهان

تفرجگاه کوهستانی عینالی تبریز/تصاویر

تفرجگاه کوهستانی عینالی تبریز/تصاویر

تفرجگاه کوهستانی عینالی تبریز

جدیدترین مطالب