آينه جم: رئیس شورای اسلامی چاه مبارک شهرستان عسلویه گفت: بانک اطلاعاتی افراد جویای کار با همکاری شوراهای ۱۴ روستا و یک شهر بخش چاه مبارک در همجواری پارس جنوبی تهیه شد.

به گزارش «آينه جم»؛ ناصر بوهندی در گفت‌وگو با تسنیم با بیان اینکه چاه مبارک در کنار پارس جنوبی مستقر است اظهار داشت: با گذشت بیش از 20 سال از استقرار منطقه ویژه پارس جنوبی و راه اندازی بیش از 20 فاز گازی و بیش از 28 مجتمع پتروشیمی همچنان بیکاری مشکل اول شهرستان عسلویه است.

وی با بیان اینکه مشکل اشتغال جوانان منطقه پیرامونی پارس جنوبی برطرف نشده افزود: اگرچه مسئولان  از استاندار تا فرمانداران  و مدیران منطقه ویژه  پارس جنوبی و نمایندگان مجلس در طی این مدت تلاش‌های زیادی برای حل مشل بیکاری جوانان منطقه کرده‌اند اما مشکل  جوانان فارغ التحصیل برطرف نشده و مردم از وضعیت موجود اشتغال ناراضی هستند.

رئیس شورای اسلامی چاه مبارک شهرستان عسلویه با بیان اینکه  برای ایجاد اشتغال جوانان شهرستان عسلویه با گزینش پیچیده مواجه می‌شوند افزود: زمان فراهم شدن اشتغال جوانان در صنایع پارس جنوبی هر کدام از جوانان عسلویه از فیلترهای گوناگون باید عبور کنند و این در حالی است که  جوانان غیر بومی و سفارش شده خارج از نوبت و بدون مصاحبه به‌کار گرفته می‌شوند.

بوهندی با بیان اینکه این امر سبب نا امیدی و بی اعتمادی جوانان شده است گفت: اخیرا جوانان شهرستان عسلویه که به اداره کار منطقه ویژه پارس جنوبی مراجعه می‌کنند در صورت اعتراض برای آنان پرونده سازی می‌شود.

وی با تاکید بر این نکته که جوانان چاه مبارک  برای اعلام  اعتراض خود به شورای چاه مبارک مراجعه می‌کنند گفت:  اعضای شورا نیز پیام مردم به مسئولان دولتی و نمایندگان مجلس و مدیران شرکتهای پارس جنوبی انتقال می‌دهند.

رئیس شورای اسلامی چاه مبارک شهرستان عسلویه با بیان اینکه بانک اطلاعاتی افراد جویای کار روستاهای هم‌جوار پارس جنوبی تهیه شده است خاطر نشان کرد:بانک اطلاعاتی افراد جویای کار با همکاری شوراهای 14 روستا و یک شهر بخش چاه مبارک در هم‌جواری پارس جنوبی تهیه شد.

بوهندی بیان کرد:با تهیه  لیست افراد جویای کار به‌صورت کتابچه، همچنان پیگیری اشتغال جوانان در اولویت کارها قرار دارد.

وی با تاکید بر توجه به اشتغال بانوان در تاسیسات پارس جنوبی افزود: لیست بانوان جویای کار بخش چاه مبارک با همکاری شوراهای اسلامی شهرستان عسلویه تهیه می‌شود

[کد خبر:AJ23978]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

تصاویر/ پرندگان دریایی سواحل بوشهر

تصاویر/ پرندگان دریایی سواحل بوشهر

تصاویر/ پرندگان دریایی سواحل بوشهر

جشنواره برداشت گل نرگس در بهبهان/تصاویر

جشنواره برداشت گل نرگس در بهبهان/تصاویر

جشنواره برداشت گل نرگس در بهبهان

تفرجگاه کوهستانی عینالی تبریز/تصاویر

تفرجگاه کوهستانی عینالی تبریز/تصاویر

تفرجگاه کوهستانی عینالی تبریز

جدیدترین مطالب