«آینه جم»؛ آرتاشس تومانیان سفیر کشور ارمنستان درجمهوری اسلامی ایران در راس هیاتی تجاری و اقتصادی در راستای تقویت روابط اقتصادی و شناسایی ظرفیت های سرمایه گذاری استان بوشهر با عبدالکریم گراوند استاندار این استان دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش «آینه جم»؛ استاندار بوشهر دراین نشست گفت:باتوجه به وجود امکانات لازم و ظرفیت های بالای سرمایه گذاری استان بوشهر آمادگی گسترش روابط با ارمنستان در بخش های اقتصادی، تولیدی و تجاری دارد.

http://img8.irna.ir/1396/13961116/82820889/n82820889-72157564.jpg

عبدالکریم گراوند با بیان اینکه ایران با کشور ارمنستان روابط سیاسی سازنده‌ای دارد اظهارداشت:یکی از نیازهای مشترک دو کشور، علاوه بر روابط مطلوب سیاسی، توسعه ارتباطات اقتصادی و تجاری است.

وی یادآورشد: تقویت و تعامل بخش‌های خصوصی دو کشور سبب رونق اقتصادی می‌شود و اتاق بازرگانی استان بوشهر زمینه مناسب برای تحقق این هدف است.

گراوند اظهارامیدواری کرد این دیدار و بازدید سفیر ارمنستان از ظرفیت‌های اقتصادی استان بوشهر، زمینه لازم را برای افزایش ارتباط پویاتر اقتصادی میان دو کشور که سابقه دوستی تاریخی دارند فراهم کند.

وی با تاکید بر تعامل بیشتر بخش خصوصی برای توسعه اقتصادی و تجاری به ارمنستان افزود: برای گسترش روابط تجاری و اقتصادی بوشهر و ارمنستان، اتاق‌ بازرگانی بوشهر آمادگی دارد که در نشستی، راهکارهای توسعه روابط اقتصادی تجاری بررسی کند.

استاندار بوشهرگفت:باتوجه به وجود زیرساخت‌های لازم تجاری، تولیدی، صنعتی و اقتصادی در این استان توسعه روابط بخش خصوصی، تجاری، بازرگانانی و تولید کنندگان استان بوشهر با ارمنستان مورد توجه و تاکید است.

سفیر ارمنستان در جمهوری اسلامی ایران نیز با بیان اینکه ارتباط خوب و مطلوبی بین دو کشور ایران و ارمنستان وجود دارد گفت: در مدت سه سال دوره سفارت اینجانب در ایران به استان‌های مختلف این کشور مسافرت کردم که بوشهر به لحاظ موقعیت جغرافیایی و اقتصادی آن از اهمیت مضاعفی برخوردار است.

آرتاشس تومانیان با تاکید بر توسعه روابط استان‌های ایران با کشور ارمنستان افزود: استان بوشهر دارای توانمندی بالای اقتصادی و تجاری است که می‌تواند ارتباط اقتصادی پویاتری با ارمنستان داشته باشد.

وی بیان کرد: بازدید از ظرفیت‌های اقتصادی و تجاری از جمله صنایع و کارخانجات استان بوشهر و ارمنستان توسط فعالان بخش خصوصی دو کشور می‌تواند در توسعه روابط موثر باشد.

تومانیان با بیان اینکه ارتباط سیاسی ایران و ارمنستان در جایگاه بسیار بالایی قرار دارد افزود: دو کشور به ظرفیت‌های اقتصادی و تجاری آشنا هستند که گسترش و تقویت روابط اقتصادی مورد توجه قرار دارد.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در بین همسایه گان ارمنستان بیشترین رابطه دوستانه دارد که این روابط توسعه و تقویت می‌شود.

سفیر ارمنستان در ایران یادآورشد:ارمنستان درشاخه‌هایی از حوزه تجاری و اقتصادی در جهان شناخته شده است.
تومانیان گفت: انتظار داریم که سرمایه گذاران ایران و ارمنستان در زمینه استعدادهای مشترک اقتصادی و تجاری همکاری‌های خود را آغاز کنند.

جمهوری ارمنستان کشوری در قفقاز جنوبی به پایتختی ایروان که از شمال با گرجستان، از شرق با جمهوری آذربایجان، از غرب با ترکیه و از جنوب با ایران و نخجوان هم‌مرز است.

این کشور سه هزار کیلومتر مربع وسعت و سه میلیون نفر نیز جمعیت دارد.

[کد خبر:AJ23998]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

تصاویر/ پرندگان دریایی سواحل بوشهر

تصاویر/ پرندگان دریایی سواحل بوشهر

تصاویر/ پرندگان دریایی سواحل بوشهر

جشنواره برداشت گل نرگس در بهبهان/تصاویر

جشنواره برداشت گل نرگس در بهبهان/تصاویر

جشنواره برداشت گل نرگس در بهبهان

تفرجگاه کوهستانی عینالی تبریز/تصاویر

تفرجگاه کوهستانی عینالی تبریز/تصاویر

تفرجگاه کوهستانی عینالی تبریز

جدیدترین مطالب