«آینه جم»؛ سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی گفت: کتاب ' مراد دل ' که مجموعه اشعار مرحوم 'علی مرادی' با مقدمه دکتر محمود دل آسایی است، در این شهرستان منتشر شد.

به گزارش «آینه جم»؛حمید زارعی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این کتاب با همکاری سید غلامحسین بهرسی و غلامرضا قربانی 2 تن از فعالان ادبی این شهرستان گردآوری، تصحیح و توضیح نویسی شده است.

وی اضافه کرد: شهرت عمده استاد علی مرادی در سرودن اشعار فراوانی به گویش دشتی و بویژه منظومه 'کلاخا یاد محدو' است و از این نظر در زمره پیشروان سرودن شعر گویشی در استان بوشهر به شمار می رود.

زارعی ادامه داد: مرادی در سال ١٣٨٥ ترجمه منظوم دعای صباح منسوب به امیر المومنان امام علی (ع) به چاپ رساند، این کتاب نخستین مجموعه از اشعار آن شادروان است که در 2 بخش اشعار گویشی و فارسی تنظیم شده است.

وی بیان کرد: کتاب مراد دل در یکهزار نسخه و ٢٧٠ صفحه توسط انتشارات ندای تاریخ به چاپ رسیده است که طرح جلد از سمیه غریبی و ویراستار آن غلامرضا عوض نژاد است.

مرادی در سال ١٣٠٣ در شهر خورموج مرکز شهرستان دشتی چشم به جهان گشود و تا پایان دوره ابتدایی در خورموج تحصیل کرد و به سبب شرایط خاص زندگی از تحصیل بازماند اما عشق به مطالعه او را به سوی مطالعه و نوشتن سوق داد و به سرایش شعر پرداخت و در دوازدهم خرداد سال ١٣٩٠ چشم از جهان فرو بست و در قطعه هنرمندان خورموج به خاک سپرده شد.

شهر خورموج مرکز شهرستان دشتی با 40 هزار نفر جمعیت در 80 کیلومتری جنوب بوشهر واقع است.

[کد خبر:AJ24409]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

مانور اقتدار دریایی مرزبانان در جزیره کیش/تصاویر

مانور اقتدار دریایی مرزبانان در جزیره کیش/تصاویر

مانور اقتدار دریایی مرزبانان در جزیره کیش

برداشت پسته در علی‌آباد چهل گزی یزد/تصاویر

برداشت پسته در علی‌آباد چهل گزی یزد/تصاویر

برداشت پسته در علی‌آباد چهل گزی یزد

برداشت و خشک کردن تخمه در روستای «چمه»/تصاویر

برداشت و خشک کردن تخمه در روستای «چمه»/تصاویر

برداشت و خشک کردن تخمه در روستای...

جدیدترین مطالب