آينه جم: مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر با اشاره به افت منابع زیرزمینی آب در دشت‌های استان گفت: کاهش بارش باران و برداشت بی‌رویه عامل این مهم است چراکه بارندگی در استان بوشهر ۶۰ درصد کاهش یافته است.

به گزارش «آينه جم»؛ شاهپور رجایی در نشست شورای هماهنگی مدیران آب و برق استان با موضوع مدیریت و سازگاری با کم‌آبی با بیان اینکه حجم ذخیره آب سد رئیسعلی دلواری در دشتستان به شدت کاهش یافته اظهار داشت: سال قبل در این ماه حجم ذخیره آب در این سد 220 میلیون متر مکعب بود که امسال با کاهش بیش از 90 میلیون متر مکعبی، به 128 میلیون متر مکعب کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه 72 میلیون متر مکعب آب در سد رئیسعلی دلواری به عنوان آب پایداری سد است گفت: در واقع 56 میلیون متر مکعب آب این سد برای توزیع قابل برنامه‌ریزی است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر با اشاره به اینکه با آب سد رئیسعلی دلواری در سال یک دوره می‌توان آبیاری کرد افزود: طبق سنوات گذشته باید حداقل حجم ذخیره آب سد رئیسعلی دلواری 200 میلیون متر مکعب باشد که بتوان نیاز 130 میلیون متر مکعبی آب، نخیلات تامین کرد.

رجایی از کاهش 60 درصدی بارش باران در سال زارعی خبر داد و بیان کرد: کاهش بارش باران و برداشت بی‌رویه عامل این مهم است چراکه بارندگی در استان بوشهر 60 درصد کاهش یافته است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر از افت منابع زیرزمینی آب در دشت‌های استان خبرداد و بیان کرد: برداشت آب در بیشتر دشت‌های استان به سبب  افت وکاهش شدید منابع زیرزمینی ممنوع شده است

[کد خبر:AJ24467]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

بوی خوش بهار در همدان/تصاویر

بوی خوش بهار در همدان/تصاویر

بوی خوش بهار در همدان

امدادرسانی به مناطق در محاصره سیل خوزستان/تصاویر

امدادرسانی به مناطق در محاصره سیل خوزستان/تصاویر

امدادرسانی به مناطق در محاصره سیل خوزستان

تصاویر/ جشنواره گل‌های پیازی در مشهد

تصاویر/ جشنواره گل‌های پیازی در مشهد

جشنواره گل‌های لاله در بهشت روی زمین

جدیدترین مطالب