آينه جم: معاون سیاسی و امنیتی فرماندار عسلویه گفت: معلمان فرهنگ مصرف صحیح آب و خرید کالای ایرانی را ترویج کنند.

به گزارش آينه جم؛ علیرضا سجادی‌زاده عصر یکشنبه در جمع معلمان شهرستان عسلویه با تبریک روز معلم و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای فرهنگی و دانش آموز اظهار داشت: شهید مطهری به عنوان روحانی تنها به حوزه علمیه اکتفا نکرد و راه دانشگاه و جامعه در پیش گرفت.

وی اضافه کرد: شهید مطهری در دوران قبل از انقلاب صاحب کرسی تدریس در دانشگاه شد و با حضور در کنار دانشجویان ضمن احترام به عقاید و افکار مختلف به دفاع از اعتقادات و ارزش‌های دین اسلام پرداخت و راز ماندگاری او این بود که درد زمان خود را شناخت.

سجادی‌زاده ضمن ارج نهادن به مقام معلم افزود: حضرت علی (ع) در سخنی پیامبر را طبیبی دوار دانست که توانست با شناخت بیماری زمان خود که جهل بود ملتی بسازد که از شرق تا غرب دنیای آن روز گسترش یابد و جهل و خرافات و طغیان‌گری را از جامعه خود ریشه‌کن کند.

وی ادامه داد: معلم هم مانند پیامبر یک پزشک دوار است که باید به سراغ بیمار خود برود و درد روح و جان او را مداوا کند. درست است که جامعه معلمان با مشکلات کمبودها و نارسایی‌هایی مواجه است ولی معلم به عنوان یکی از اقشاری است که بیشترین اعتماد عمومی را به سوی خود جلب کرده و نظرسنجی‌ها از اعتماد اجتماعی به معلمان حکایت دارد که باید از این ظرفیت برای حل مشکلات جامعه بیشتر استفاده کرد.

معاون فرماندار عسلویه با اشاره به شعار سال در خصوص حمایت از کالای ایرانی و تقویت تولید خواستار فرهنگ‌سازی معلمان و مدارس برای مصرف کالای ایرانی شد.

وی افزود: با توجه به کثرت فارغ التحصیلان دانشگاهی دولت توانایی استخدام همه فارغ التحصیلان دربخش دولتی را ندارد و شاید بتواند سالانه تعداد کمی را جذب دستگاه‌های دولتی کند باید با حمایت از کالای داخلی زمینه تولید واشتغال را فراهم کنیم.

سجادی زاده به مشکل کم آبی در کشور و استان بوشهر اشاره کرد و ادامه داد: بخش اعظم آب مصرفی استان از خارج استان تامین می‌شود و ما دراین زمینه با کمبود و مشکل مواجه هستیم.

وی اضافه کرد: معلمان باید با فرهنگ‌سازی در مصرف صحیح آب زمینه عبور از کم آبی امسال و مدیریت درست مصرف در دراز مدت را فراهم کنندو به دانش آموزان در این زمینه آموزش دهند.

[کد خبر:AJ24641]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

جشنواره برداشت گل نرگس در بهبهان/تصاویر

جشنواره برداشت گل نرگس در بهبهان/تصاویر

جشنواره برداشت گل نرگس در بهبهان

تفرجگاه کوهستانی عینالی تبریز/تصاویر

تفرجگاه کوهستانی عینالی تبریز/تصاویر

تفرجگاه کوهستانی عینالی تبریز

پرورش غاز و اردک در مازندران/تصاویر

پرورش غاز و اردک در مازندران/تصاویر

پرورش غاز و اردک در مازندران

جدیدترین مطالب