«آینه جم»نماینده مردم شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر در مجلس گفت: تاکنون ۱۵۰ میلیارد ریال از محل درآمدهای نفت برای اجرای طرح‌های مختلف زیربنایی در شهر نخل تقی شهرستان عسلویه هزینه شده است.

بوشهر| 150 میلیارد ریال از محل درآمدهای نفت در نخل تقی عسلویه هزینه شد

به گزارش«آینه جم» سکینه الماسی ظهر امروز در جمع نمازگزاران اهل سنت شهر نخل تقی عسلویه  اشتغال را یکی از دغدغه‌های اساسی مردم نخل تقی  دانست و اظهار داشت: وقتی جوانی بیکار در شهرستان عسلویه قطب انرژی کشور  وجود داشته باشد احساس خجالت و شرمندگی می‌کنم.

نماینده مردم دیر،  کنگان، عسلویه و جم در مجلس به روند روبه رشد جذب نیرو در منطقه ویژه پارس جنوبی اشاره کرد و افزود: من بخش اصلی وقت و دغدغه خود و تیم همراهم را معطوف به اشتغال بومیان کرده‌ام و امیدوارم با تغییر روند مثبتی که در منطقه انرژی پارس ایجاد شده است، در آینده شاهد اشتغال بیشتر بومیان در پتروشیمی‌ها و پالایشگاهها باشیم.

وی با بیان اینکه از مرداد تا آبان ماه  امسال 24 نفر از شهر نخل تقی در صنایع پارس جنوبی شاغل شده‌اند گفت: دومین دغدغه مردم نخل تقی  استفاده از نیروی متخصص بومی در ادارات شهرستان عسلویه است.

الماسی با اشاره به اینکه به صورت جزیی در عزل و نصب مدیران دخالت نمی‌کنم خاطر نشان کرد: در این زمینه به فرمانداران شهرستان‌های 4 گانه  جنوبی و مسئولان ارشد استانی توصیه کرده‌ام تا زمانی که نیروی متخصص بومی در جنوب استان  بوشهر وجود داشته باشد حق ندارند مدیری از خارج منطقه جنوب استان منصوب کنند.

نماینده مردم شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر در مجلس  با تاکید بر توجه خدمت رسانی  مسئولان به مردم بیان کرد: مدیران شهرستانهای جنوبی  استان بوشهر دارای توانایی مدیریت در سطح استان و حتی کشور هستند که سبب افتخار  برای خدمت در جای جای کشور به مردم عزیز ایران  است.

وی با اشاره به مصوبه 600 میلیارد تومانی از محل اعتبارات نفت برای مناطق جنوبی استان بوشهر بیان کرد: براساس نیازهایی که مسئولان محلی برای نخل تقی اعلام کرده‌اند پروژه‌های مهمی برای این شهر  تعریف شده است.

نماینده مردم شهرستان‌های دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس  افزود: طرح‌های از جمله کمک به احداث سالن چندمنظوره نخل تقی با اعتباری 3.5 میلیارد تومانی ، کمک به احداث سالن ورزشی نخل تقی به ارزش 1.5 میلیارد تومان برای این شهر در نظر گرفته و اجرایی شده است.

الماسی از تامین اعتبار برای احداث دبیرستان 12 کلاسه دخترانه نخل تقی به ارزش 4 میلیارد تومان خبرداد  و گفت: مدرسه 12 کلاسه دخترانه با اعتباری 3.4 میلیارد تومان از محل اعتبارات داخلی برای شهر نخل تقی تامین شده است.

وی با اشاره به اعتبارات هزینه شده در شهر نخل تقی تصریح کرد: تاکنون 150 میلیارد ریال از محل درآمدهای نفت برای اجرای طرح‌های مختلف زیربنایی در شهر نخل تقی شهرستان عسلویه هزینه شده است.

وی با اشاره به مهمان نوازی مردم شهرستان عسلویه برای کارکنان صنایع پتروشیمی‌هایی که از سراسر کشور در جنوب بوشهر شاغل هستند تصریح کرد: برای من به عنوان خدمتگزار شما سبب افتخار است که همه جای کشور از مهربانی و خوبی و محبت مردم شهرستان عسلویه می‌گویند و از مهمان نوازی مردم عسلویه، نخل تقی، چاه مبارک و بیدخون بسیار راضی هستند.

نماینده مردم شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر در مجلس با اشاره تلاش‌های مسئولان محلی شهرستان عسلویه از امام جمعه عسلویه حجت‌الاسلام هاشمی‌نژاد، امام جمعه موقت و دائمی اهل سنت نخل تقی، شیخ عبدالستار حرمی و شیخ علی حرمی و فرماندار و دیگر مسئولان به‌خاطر تلاشهای صادقانه برای  رفاه مردم تشکر و قدردانی کرد.

[کد خبر:AJ26616]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

کوچ بهاره دام ها در مازندران /تصاویر

کوچ بهاره دام ها در مازندران /تصاویر

کوچ بهاره دام ها در مازندران

برداشت توت فرنگی در مازندران/تصاویر

برداشت توت فرنگی در مازندران/تصاویر

برداشت توت فرنگی در مازندران

هجوم پروانه‌های زیبا به تهران/تصاویر

هجوم پروانه‌های زیبا به تهران/تصاویر

هجوم پروانه‌های زیبا به تهران

جدیدترین مطالب