آینه جم :  خبرنگاران  خلیج فارس در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

 • نخست اینکه همچنان فعالیت اتوبوس های بوشهر به روستاهای بخش مرکزی بوشهر متوقف است و اهالی این مناطق ناگزیر به پرداخت هزینه های بالا به خودروهای شخصی برای تردد به بوشهر می باشند. این مشکل از دو هفته پیش که اتوبوس های شهرداری به این روستاها توسط پلیس راه متوقف شد، شکل گرفته و معاون فرماندار بوشهر نیز هفته پیش قول پیگیری و تلاش برای حل آن در زمان کوتاهی داده بود.
 • شنیده شده «ت» از متهمین پرونده قاچاق سازمان یافته خودرو در بوشهر دستگیر شده است. گویا پرونده تخلفات صورت گرفته پیرامون ثبت سفارش خودروهای خارجی در دادسرای ویژ جرایم اقتصادی در تهران رسیدگی می شود و متهم به این استان منتقل گردیده است.
 • رئیس شورای خارگ از نماینده مجلس انتقاد کرده و گفته: هر چه به زمان به سرانجام رسیدن طرح جامع جزیره خارگ نزدیک می شویم، عدم تمایل نماینده مجلس برای پیگیری این طرح بیشتر می‌شود. مهدی بخشی ادامه داد: علیرغم تمامی تلاشها و پیگیریهای شبانه روزی در پایتخت ایشان حاضر به پیگیری تصویب طرح فوق نبوده و حتی به تماسهای مکرر نمایندگان مردم نیز پاسخ نمی‌دهد.ظاهرا ایشان فراموش کرده اند که نماینده مردم خارگ هم هستند.
 • شنیده می شود سید اسماعیل موسوی به عنوان مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور منصوب شده است. موسوی متولد دشتستان است و پیش از این مدیرکل دفتر اقتصادی استانداری و مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری بوده است.
 • تحریم ها بار دیگر بر فعالیت لنج های صفاری اثر منفی وارد کرده است. موسوی گمارانی، رئیس اتحادیه لنج داران استان بوشهر گفته: دولت امارات، نصب دستگاه ردیاب روی لنج هایی که قصد ورود به این کشور را دارند الزامی کرده و به هیچ لنجی بدون دستگاه ردیاب AIS اجازه ورود نمی‌دهد. به گفته وی، نصب دستگاه ردیاب، ضمن فراهم کردن امکان رهگیری لنج ها  احتمال جلوگیری از ورود شناورهای ایرانی به امارات درصورت فشار تحریمی آمریکا را ممکن می سازد.
 • با خبر شدیم مراحل انتصاب فاطمه کرمپور به عنوان مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر نهایی شده و این هفته معارفه وی برگزار می شود. کرمپور اکنون معاون آموزشی دانشگاه پیام نور استان است. هفته قبل «خلیج فارس» در بسته شنیدنی های هفتگی به جدی بودن شانس کرمپور برای مدیرکلی ارشاد بوشهر اشاره کرده بود.
 • شنیده می شود به ماحوزی مدیرکل فعلی ارشاد استان بوشهر نیز پیشنهاد برخی مدیریت ها در وزارتخانه شده است.
 • فرماندار گناوه اعلام کرد: شرط کلنگ زنی پروژه ها در دهه فجر آماده بودن و حضور پیمانکار در محل کلنگ زنی است در غیر اینصورت پروژه‌ای افتتاح نخواهد شد.
 • بسياري از بنادر خارجي ورود کشتي‌هاي ايراني را ممنوع کردند. مسعود پلمه، دبير کل انجمن کشتي‌راني با اعلام این مطب گفته: در کسب‌‌وکارهاي دريايي و بندري شاهد ريزش 40درصدي نيروي کار هستيم که عمدتا ناشی از محدودیت های خارجی است.
 • 3 خواسته اولویت دار بوشهری ها براساس یک نظرسنجی اینترنتی شامل ۱- ساحل سازی و‌ ایجاد مکان تفریحی، ۲- پل هوایی و‌ تقاطع غیر همسطح و ۳- شهربازی و آسفالت کوچه ها و‌ خیابان مشخص شد. "آسایش" عضو شورا که این نظرسنجی را انجام داده، گفته: ۱۸۶۰ نفر از فرم اینترنتی بازدید که ۱۱۴۶ نفر نظر خود را ثبت کردند. به گفته وی، نتایج این نظرسنجی به شورای شهر ارائه می شود تا ملاک عمل قرار بگیرد.

 • 4 هکتار برای تجهیز کارگاه پروژه راه آهن بوشهر تامین خواهد شد. استاندار بوشهر در سفر به تنگستان این مطلب را بیان کرده و گفته: مدیران حق ندارند در مورد پروژه های مهم مانند راه آهن گرهی ایجاد کنند. در این راستا تامین چهار هکتار زمین مورد نیاز برای تجهیز کارگاه پیمانکار باید در اختیار وی قرار داده شود و هیچ عذری پذیرفتنی نیست. گفتنی است چندین بار فعال سازی رسمی این پروژه با حضور مقامات کشوری به تعویق افتاده است.
 • این هم بخشنامه شایسته دانشگاه آزاد در ممنوعیت پذیرایی و هدیه جلسات دفاع که بعضاً دانشجویان نسبت به تهیه آن اقدام می‌نمودند.

 • برخی خبرها از حضور بازنشستگان در شرکت صنایع دریایی صدرا با وجود ممنوعیت قانونی حکایت دارد.
 • باخبر شدیم دیروز یک تبعه افغان حین شنا در آب گرم میراحمد تنگستان غرق شد. با وجود تلاش نیروهای هلال احمر، تاکنون جسد یافته نشده است.
 • خبر می رسد توزیع مرغ گرم با نرخ مصوب در استان از هفته جاری در مراکز منتخب آغاز خواهد شد. طبق تفاهم شرکت پشتیبانی امور دادم و انجمن مرغداران، نرخ هرکیلو مرغ گرم باید زیر 11 هزارتومان باشد. انتظار می رود برخلاف روند توزیع گوشت قرمز و مرغ منجمد دولتی که مراکز عرضه محدود و روند توزیع نامنظم بوده، برای مرغ گرم تدابیر بهتری درنظر گرفته شود.
 • با خبر شدیم علاوه بر تمیمی سرپرست فعلی شرکت برق استان، یکی از مدیران سابق شهرستانی برق استان هم دیگر گزینه بومی برای این سمت هستند. ظاهرا چهره ای غیربومی نیز در فراخوان اعلام شده از سوی وزارت نیرو دارای شرایط برای مدیریت برق بوشهر اعلام شده که باید دید نهایتا حکم کدام گزینه صادر می شود؟
 • پرداخت بسته حمایتی تنها به دو گروه کامل شد. با گذشت دو ماه از تصویب و ابلاغ قانون «دستورالعمل بسته پرداخت کمک جبرانی و حمایت غذایی از گروه‌های کم‌درآمد جامعه»، نه تنها دور دوم پرداختی ها آغاز نشده، بلکه در دور اول نیز فقط دو گروه مشمول (خانوار زیرپوشش نهادهای حمایتی و مستمری بگیران تامین اجتماعی) به طور کامل بسته های خود را دریافت کرده اند. طبق این دستورالعمل که آبان ماه ابلاغ شد، گروههای مشمول دریافت بسته شامل 1ــ خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی، 2 ــ بازنشستگان کشور، 3 ــ خانوار با درآمد ماهانه کمتر از 30 میلیون ریال در گروه‌های مختلف (کارگران ساختمانی، قالی‌بافان و ... می باشند.
 • سکونت در برخی خانه های سازمانی استان به 20 سال می رسد. گفته می شود خانه های سازمانی دولت علی رغم ابلاغ قانونی تخلیه نشده و بعضا برخی مدیران سابق یا کارمندان فعلی علی رغم داشتن ملک شخصی، سالها این منازل را در قرق خود دارند. به نظر می رسد مجموعه های نظارتی خصوصا استانداری باید درخصوص اجرای آئین نامه تحویل خانه های سازمانی نظارت بهتری داشته باشند.
 • کلاهبرداریهای پیامکی ادامه دارد. گفته می شود برخی پیامک های تبلیغاتی و اغوا کننده از سرشماره های شخصی برای شهروندان درحال ارسال است. گویا این پیامک ها شماره تماسی رابرای دریافت جایزه اعلام می کنند که بی نام ونشان است. پیش ازاین مسئولان وعده مسدود شدن سیم کارت های شخصی ارسال کننده پیامک تبلیغاتی را داده بودند. پلیس فتا نیز تاکید کرده که از ارسال اطلاعات شخصی خصوصا کارت و حساب بانکی به شماره و اشخاص ناشناس خودداری شود.
 • با خبر شدیم با رونمایی از آمار حضور و غیاب و میزان مشارکت نمایندگان استان در رای گیری های مجلس و کمیسیون ها، تنها شهریاری نماینده دشتی و تنگستان در این فهرست قرار ندارد. مجلس شورای اسلامی، در راستای سیاست شفاف‌سازی و در چارچوب انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات فعالیت نمایندگان مجلس، اقدام به انتشار دو گزارش از "اطلاعات حضور و غیاب نمایندگان در صحن علنی مجلس و کمیسیون های تخصصی" و "میزان مشارکت در رأی گیری های جلسات علنی مجلس " کرده است. مجلس اعلام کرده با توجه به موافقت کتبی تعدادی از نمایندگان مجلس مبنی بر شفاف سازی وضعیت حضور و غیاب خود در جلسات صحن و کمیسیون ها و همچنین میزان مشارکت در رأی گیری های جلسات علنی، گزارش آذرماه ۱۳۹۷ آن ها در خبرگزاری خانه ملت منتشر شده است.
 • جاده های دسترسی دو استان خوزستان و بوشهر دچار مشکلات زیادی است، از این رو راه‌آهن بندر امام- هندیجان- بوشهر همواره یکی از راهکارهای توسعه این دو استان مطرح بوده است. پروژه ای که به گفته نماینده هندیجان در مجلس، در انتظار موافقت وزیر راه می باشد. فرماندار هندیجان گفته: در این خصوص جلسه مهمی با حضور نماینده مردم هندیجان در مجلس، مدیرکل راه ‌آهن خوزستان، فرماندار دیلم، فرماندار گناوه، مسئولان استانی و شهرستانی در سالن اجتماعات فرمانداری هندیجان برگزار شد. نتیجه این جلسه بر این مورد مقرر شد که نمایندگان مجلس هندیجان و بوشهر به همراه فرمانداران مناطق با وزیر راه و شهرسازی دیدار کرده و موضوع را حضوری با وی مطرح تا موافقت مقام عالی وزارت اخذ شود.
[کد خبر:AJ27099]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

کمر خمیده؛ صبح تا غروب در شالیزار/تصاویر

کمر خمیده؛ صبح تا غروب در شالیزار/تصاویر

کمر خمیده؛ صبح تا غروب در شالیزار

بهشت چهار فصل چهارمحال و بختیاری/تصاویر

بهشت چهار فصل چهارمحال و بختیاری/تصاویر

بهشت چهار فصل چهارمحال و بختیاری

جدیدترین مطالب