۱۳ اسفند ۹۷ نشست خبری دبیر همایش روز جم واقع در محل دبیرخانه دائمی روز جم برگزار و علی دانشمند از کاهش هزینه های این روز و تحریم صدا و سیمای مرکز بوشهر خبر داد.

به گزارش آینه جم به نقل از نسیم جم، با نزدیک شدن به ۲۵ اسفند سالروز تولد فاضل جمی هفته نکوداشت روز جم نیز به برگزاری خود نزدیک می‌شود. شور و اشتیاق وصف ناپذیری در شهرستان جم شاهد و دبیرخانه همایش در تکاپوی برگزاری هر چه بهتر این روز است.

از نشست های دبیر این همایش با شهرداران سه گانه شهرستان تا تشکیل کمیته های تخصصی، اطلاع رسانی های لحظه ای و فراخوان های متعدد و البته برافراشته شدن پرچم این روز در میادین شهر به فاصله دوهفته مانده به این روز نشان از روز جمی متفاوت دارد.

۸ دوره از نکوداشت روز جم برگزار و اینک در آستانه نهمین دوره برگزاری این فستیوال شهرستانی در ۲۵ اسفند ماه ۹۷، نشست خبری دبیر این همایش با حضور اصحاب رسانه در محل دبیرخانه این روز برگزار شد.

بر اساس این گزارش، علی دانشمند در پاسخ به این سوال خبرنگار «نسیم جم» مبنی بر، بارزترین اقدام دوره قبل بازنشر کتاب منشئات، اثر ماندگار فاضل جمی، ادیب فرهیخته و عالم جنوبی است و اینک در آستانه برگزاری نهمین دوره همایش نکوداشت روز جم و با توجه به حواشی ایجاد شده، چاپ دومین اثر فاضل جمی در هاله ای از ابهام است، گفت: دبیرخانه همایش در خصوص هزینه چاپ آثار فاضل جمی مشکلی ندارد ولی دلیل اصلی عدم چاپ آثار باقیمانده از این عالم، عربی بودن نسخ است که نتوانستیم به موقع متون را ترجمه و این آثار را به چاپ برسانیم.

وی با تاکید به اینکه، کیفیت را فدای کمیت برنامه های روز جم نکرده ایم، بیان داشت: هزینه برگزاری روز جم در این دوره ۲۵۰ میلیون تومان برآورد و نسبت به دوره قبل بالغ بر ۴۰۰ میلیون تومان کاهش یافته است.

دبیر همایش روز جم، بعدالظهر شطرنجی، مسابقه برنده باش، برگزاری دومین دوره شعر جم و اولین همایش اسبان اصیل ایرانی را از برنامه های روز جم اعلام و اضافه کرد: برنامه شروه خوانی و برگزاری نمایشگاه صنایع دستی در حاشیه محل های اجرای کنسرت ها برگزار خواهد شد.

این فعال اجتماعی، یکی دیگر از برنامه های روز جم، تجلیل از عوامل تیم پارس جم اعلام و تصریح کرد: هزینه این برنامه خارج از هزینه های روز جم از سوی شهرداری تامین و مجری گری آن بر عهده جواد خیابانی است.

دانشمند در پاسخ به انتقاد خبرنگار «نسیم جم» مبنی بر اینکه متاسفانه هنوز دبیرخانه آنطور که باید در معرفی جم موفق نبوده و آثار ارسالی (مقالات و اشعار) به دبیرخانه مکتوب نشده است، تصریح کرد: این نقد بر دبیرخانه وارد است و تمام تلاش ما بر این است که با همفکری فعالین اجتماعی در طول سال ضعف های ادوار قبل را جبران کنیم.

دبیر همایش روز جم در حاشیه این مراسم، گریزی هم به بی مهری های صداوسیمای مرکز بوشهر در قبال شهرستان جم زد و گفت: این رسانه را تحریم و بایکوت خبری کرده ایم که اخیرا” نیز در خصوص درخواست صدای این مرکز جهت انجام مصاحبه، جواب منفی داده ایم و تا این مرکز نگاه خود به شهرستان جم تغییر ندهد این تحریم ادامه دارد.

دبیر همایش روز جم در پایان ضمن تقدیر از شورای اسلامی و شهرداری شهرهای سه گانه شهرستان اعلام کرد: این سه شهرداری در هر چه بهتر برگزار شدن روز جم با ما همکاری لازم را داشته اند و جا دارد از مجتمع گازی پارس جنوبی که هزینه ۵۰ میلیون تومانی اجرای دو کنسرت بخش های ریز و مرکزی را متقبل شده اند نیز تقدیر شود.

[کد خبر:AJ27689]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


دیدگاه‌ها   

0 # بطلمیوس 1397-12-17 18:48
اقدام در مورد صدا و سیمای بوشهر کار بسیار پسندیده ای است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

کوچ بهاره دام ها در مازندران /تصاویر

کوچ بهاره دام ها در مازندران /تصاویر

کوچ بهاره دام ها در مازندران

برداشت توت فرنگی در مازندران/تصاویر

برداشت توت فرنگی در مازندران/تصاویر

برداشت توت فرنگی در مازندران

هجوم پروانه‌های زیبا به تهران/تصاویر

هجوم پروانه‌های زیبا به تهران/تصاویر

هجوم پروانه‌های زیبا به تهران

جدیدترین مطالب