آینه جم: پنجمین کنگره ۴۵۰ شهید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با حضور وزیر بهداشت، امام جمعه، استاندار و شماری از خانواده‌های شهدا در بوشهر برگزار شد.

به گزارش آینه جم، پنجمین کنگره ۴۵۰ شهید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با حضور وزیر بهداشت، امام جمعه، استاندار و شماری از خانواده‌های شهدا در بوشهر برگزار شد.

سعید کشمیری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

*مجاهدت‌های جوانان در میدان‌های سخت از جمله دفاع مقدس با ذکر دعا و روحیه برادری و ایثار همراه شد و ماجراهای صدر اسلام را زنده کرد.

* بوشهر در دفاع از آب‌ و خاک کشور دو قرن در برابر هلندی‌ها مقاومت کرده و توسط انگلیسی‌ها مورد حمله قرار گرفت ولی بزرگمردانی از استان بوشهر همچون رئیس‌علی دلواری توانست با مبارزه این میدان را همچنان نگه دارد.

سعید نمکی ، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

* شهدا درس‌های بزرگی به ما آموختند ولی ارزشمندترین آن درس عشق و عاشقی بود که از معلم اصلی خود حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) آموخته بودند. شهدا به ما آموختند که نباید در مقابل ظلم و استبداد زانو بزنیم، ما از شهدا درس گرفته‌ایم برای خدمت به مردم از هیچ پدیده‌ای نهراسیم.

* شهدای گرانقدر با رشادت و اقتدار در جنگ 8 ساله درس عشق و عاشقی به ملت آموختند و اقتدار ایران به ارمغان آورند. خلق این صحنه‌های زیبا در برگزاری کنگره و یادواره شهدا نشان از عزتمندی ایثارگران و شهدا است. شهدا درس‌های بزرگی به ما آموختند ولی ارزشمندترین آن درس عشق و عاشقی بود که از معلم اصلی خود حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) آموخته بودند.

*شهدا به ما آموختند که نباید در مقابل ظلم و استبداد زانو بزنیم.ما از شهدا درس گرفته‌ایم برای خدمت به مردم از هیچ پدیده‌ای نهراسیم.شهدا درسی که در بیرون از مرزهای سرزمین‌مان به ما دادند این بود که به سرزمین ما نگاه چپ نکنند امروز صدها پایگاه شلیک موشک داریم ولی با کسی جنگ نداریم ولی اگر تعرضی کردند 5 دقیقه بیشتر دوام نمی‌آورند.

*شهدا و خانواده شهدا نظام اسلامی را در مقابل بدخواهان و دشمنان بیمه کرده است.دعای خیر والدین شهدا همواره پشت نظام اسلامی قرار دارد. در 8 سال جنگ تحمیلی شهدا نگذاشتند یک سانتیمتر از خاک ایران اشغال شود. شهدا با رشادت هم خود به سعادت رسیدند هم عزت و اقتدار به ایران دادند. آخرین قطره خون شهدا پشت مرزها پس گرفتیم. پس از جنگ 8 ساله رشادت و فداکاری رزمندگان به‌گونه‌ای بود که یک سانتی‌‌متر از خاک ایران در اشغال دشمن نبود.

کنگره شهدای وزات بهداشت در بوشهر به روایت تصویر

*با اشاره به حادثه سقوط اورژانس در چهارمحال بختیاری ، دو هفته قبل نیروهای اورژانسی که برای یاری رساندن به زایمان یک زن به روستایی در استان چهارمحال بختیاری اعزام شده بود هلی‌کوپتر اعزامی پس از برخورد با کابل فشار قوی سقوط کرد و 5 تن جان باختند ولی برای رسیدگی به  مشکل زن باردار، پایگاه دیگر اورژانسی بلافاصله به روستای محروم یاد شده اعزام شد و نگذاشتند این بانو جان خود را از دست بدهد و این درس و آموزه از ایثار و رشادت شهدا آموخته  شده است.

*هیچ کشور نمی‌تواند به ایران نگاه چپ کند. زنان و مردان  ایران اسلامی در عرصه‌های گوناگون نشان دادند که این کشور زیر چتر ولایت قرار دارد و با اقتدار از ایران دفاع می‌کنند. در زمینه تامین تجهیزات پزشکی و دارو هیچ نگرانی وجود ندارد. با وجود تحریم‌های ظالمانه دشمن، هیچگونه نگرانی در تامین دارو و تجهیزات پزشکی وجود ندارد و تمهیدات لازم برای سال 98 اندیشیده شده است.

* آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری ، نماینده ولی فقیه در استان بوشهر

* شهید با شهادتش به عرش می‌رسد، زیباترین، عقلانی‌ترین و پرسودترین شکل تحول انسانی در عرصه حیات دنیوی شهادت است.شهدا با مقاومت خود برای مملکت اقتدار آفریدند افزود: شهید با مقاومت و شهادت خود اقتدار ملی، عزت دینی و برای خانواده خود افتخار اجتماعی می‌آفریند.

* شهید ستاره پر فروغ و بی غروب دین، انقلاب و مملکت است و یک سنگر بزرگ در عرصه مقاومت و پایداری است. شهید عمرش را می‌دهد ولی حیات جاودانه بدون عدم را برای خود تضمین می‌کند.

امام جمعه بوشهر: وزارت بهداشت در جنگ تحمیلی خدمات ماندگاری ارائه کرد

*نقش وزارت بهداشت در جنگ تحمیلی مهم است.وزارت بهداشت و درمان در جبهه‌های نبرد در 8 سال دفاع مقدس نقش آفرینی مهمی داشتند که خدمات آنان در عرصه‌های گوناگون قابل قدردانی و تحسین است.

سید محمدهادی موسوی، مشاور وزیر بهداشت در امور شاهد و ایثارگران

*امنیت و عظمت موجود در کشور مرهون خون شهدای گران‌قدر بوده که آثار آن در تمام دنیا نمایان است. شهدا جزو خانواده بزرگ وزارت بهداشت هستند و امروز ما میزبانی خانواده‌های این عزیزان را بر عهده‌داریم.

* ما در دفاع مقدس ۳۰۰ هزار شهید، ۱۸ هزار شهید مربوط به ترور و ۵۰۰ هزار جانباز تقدیم انقلاب اسلامی کرده‌ایم. ۱۶۴ خانواده تعداد چهار شهید، ۱۸۶ خانواده تعداد سه شهید و ۷۰۰ خانواده تعداد دو شهید را تقدیم انقلاب کرده‌اند.

* از رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، مردم و مسئولین دلسوز این شهرستان تقدیر می‌کنیم زیرا شاهد همدلی در استان بوده‌ایم و کنگره شهدای وزارت بهداشت را به شکلی مطلوب برگزار کرده، شأن و شخصیت شهدا را به بهترین نحو حفظ کردند.

* امید است خداوند توفیق خدمتگزاری به این عزیزان و خانوادهای آنان را بیش از بیش به ما عنایت کرده تا قدردان زحمات آنان بوده و راه آنان را ادامه دهیم.

[کد خبر:AJ27787]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

برف و کولاک در امامزاده هاشم گیلان/تصاویر

برف و کولاک در امامزاده هاشم گیلان/تصاویر

  برف و کولاک سنگین در گیلان

گزارش تصویری راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه در جم

گزارش تصویری راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه در جم

   راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه در جم

تصاویر/ موزه جنگ، خانه تیمورتاش

تصاویر/ موزه جنگ، خانه تیمورتاش

تصاویر/ موزه جنگ، خانه تیمورتاش

جدیدترین مطالب