اینه جم؛  درسال گذشته حدود  ۱۷۰پرونده طلاق داشته ایم. در سال جدید نیز آمار نگران کننده است . زوجین،  در جهت کاهش طلاق اصل بر بردباری و تحمل سختی ها بگذارند و به دنبال راهکار برای پایداری بنیاد خانواده باشند.

به گزارش اینه جم ؛ کیامرث شفیعی، رئیس دادگستری شهرستان کنگان در گفتگو با خبرنگار ثلاث اظهار داشت: معضل جدی شهرستان کنگان،  دعاوی مربوط به خانواده، از جمله پرونده های طلاق است که خود  ، پیامدهای ناگواری برای جامعه خواهد داشت.

اشخاص، رسانه ها و سازمان هایی که درامور فرهنگی، اجتماعی وخانوادگی فعالیت دارند در زمینه تقویت بنیاد و پایه های خانواده تلاش کنند که خود باعث بوجود آمدن جامعه ای سالم و استوار می گردد.

 در کنار پرونده طلاق،  مسائل دیگری نیز مطرح خواهد شد از جمله بحث حضانت و ملاقات فرزند، نفقه، مهریه و دیگر دعاوی کیفری و حقوقی که با اتمام یک پرونده طلاق؛  در واقع پنج یا شش پرونده،  مختومه شده است.

درسال گذشته حدود  ۱۷۰پرونده طلاق داشته ایم. در سال جدید نیز آمار نگران کننده است . زوجین،  در جهت کاهش طلاق اصل بر بردباری و تحمل سختی ها بگذارند و به دنبال راهکار برای پایداری بنیاد خانواده باشند.

 از عوامل عمده طلاق در شهرستان،  اختلاف فکری بین زوجین، هم کُفو نبودن زوجین و خانواده ها و مسائل مالی است.

راهکارهایی مثل گسترش تعالیم اخلاقی اسلام، تقوا، بصیرت، توجه به معارف عمیق دینی وفرهنگی ، روحیه اجتماعی   بودن، دوری از تک روی ها و  پرهیز از لجاجت ها باعث پایداری زندگی مشترک می شود و در نقطه مقابل آن، عواملی چون: درگیری، عدم تحمل یکدیگر، اهانت و تحقیر، نشر اکاذیب و  بازگو کردن مسائل زندگی مشترک؛ سست کننده رابطه زوجین است . اگر زوجین، به ارکان و اصول پایدار که دین اسلام برای ثبات بنیاد خانواده در نظر گرفته،  توجه کنند، زندگی موفقی خواهند داشت.

امروزه در جامعه ما طلاق های عاطفی به مراتب،  بیشتراز طلاق های رسمی و قانونی است . افراد ، بیشتر وقت خود را به جای محیط خانواده در فضای مجازی به سرمی برند و این خود باعث ایجاد یک گُسل،  در زندگی شخصی و اجتماعی خواهد شد که فرد را از لحاظ عقیدتی تهی، از لحاظ اجتماعی بیگانه و از لحاظ  فرهنگی مسخ( دگرگون سازی به شکلی بدتر از قبل) خواهد کرد.

خانواده ها برای درکنار هم بودن،  قیمت و بها دهند که خود، باعث تربیت فرزندان موفق و زندگی پایدارتر و در نتیجه،  جامعه ای سالم  و با ثبات است.

[کد خبر:AJ28094]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

آبتنی در گرمای خرماپزان بندرعباس/تصاویر

آبتنی در گرمای خرماپزان بندرعباس/تصاویر

آبتنی در گرمای خرماپزان بندرعباس

تصاویر/ کوچ عشایر قره داغ ارسباران

تصاویر/ کوچ عشایر قره داغ ارسباران

تصاویر/ کوچ عشایر قره داغ ارسباران

جدیدترین مطالب