آينه جم: جشنواره مشاعره استانی بوشهر جمعه شب در آیینی با معرفی برترین ها در شهرستان دشتی به کار خود پایان داد.

به گزارش «آينه جم» به نقل از ایرنا؛ سرپرست نمایندگی فرهنگ و ارشاد اسلامی بخش کاکی در این جشنواره گفت: این جشنواره به همت نمایندگی فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری و شورای اسلامی شهر کاکی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر با استقبال بسیار خوب شرکت کنندگان و علاقه مندان به شعر و شاعری در کاکی برگزار شد.

عبدالرضا نصیری افزود: بی شک برگزاری چنین برنامه هایی می تواند روح امید و نشاط را در مردم بویژه نوجوانان و جوانان افزایش دهد.

وی ادامه داد: مهمترین اهداف ما در برپایی اینگونه فعالیت ها، شناسایی استعدادهای ادبی در این زمینه است و ما نیز تا رسیدن به آرمان هایمان از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد.

نصیری افزود: توسعه و ترویج فعالیت های فرهنگی و هنری و ادبی بویژه شعر و شاعری در سطح شهر، شهرستان، استان و کشور از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی اضافه کرد: برگزاری اولین جشنواره استانی مشاعره 'تاره' در کاکی، با هدف تقویت همدلی و همسویی علاقمندان به شعر و ادبیات برای اشاعه فرهنگ غنی شعر فارسی برگزار شده است.

نصیری ادامه داد: از جمع 25 نفر شرکت کننده در این جشنواره به ترتیب حسن خدری از بوشهر، محمدجواد عوضی از جم، زهرا آسیایی فرد و فاطمه مرادی هردو از کاکی اول تا چهارم شدند و سارا راستی و فاطمه کرمی از بوشهر بطور مشترک به مقام پنجم رسیدند.

وی از تلاش و حمایت های ویژه مسئولان دلسوز برای برگزاری اینگونه آیین ها که باعث پیشرفت و ترقی شعر و تربیت شعرای جوان در استان می شود قدردانی کرد.

[کد خبر:AJ28206]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

تصاویر/ زندگی در تار و پودِ تنبور

تصاویر/ زندگی در تار و پودِ تنبور

 زندگی در تار و پودِ تنبور

برداشت طلای سرخ در دامنه های زاگرس/تصاویر

برداشت طلای سرخ در دامنه های زاگرس/تصاویر

برداشت طلای سرخ در دامنه های زاگرس

جدیدترین مطالب