آينه جم: در همایشی به مناسبت روز ملی خلیج فارس، از تلاش‌های مانایاد احمد اقتداری (پدر مطالعات خلیج فارس و شهروند افتخاری بوشهر در سال 1391) به پاس بیش از پنجاه سال پژوهش و خدمت به فرهنگ ایران و همچنین پژوهش‌های ماندگار در حوزه خلیج فارس تجلیل شد.

به گزارش «آينه جم»؛ در ابتدای این مراسم که به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندر بوشهر در پردیس سینمایی انقلاب بوشهر برگزار شد، محمدصادق سعیدی رئیس سازمان ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین در این همایش گفت: زنده‌یاد اقتداری در حوزه شناخت خلیج فارس و اعتلای این نام در جهان تلاش بسیاری کردند و به همین علت اعضای شورای اسلامی شهر به نمایندگی از مردم شریف بوشهر در سال 1391، ایشان را بهعنوان شهروند افتخاری بوشهر انتخاب کردند.

وی با اشاره به این‌که زنده‌یاد اقتداری، تمام طول سواحل خلیج فارس و دریای عمان را برای کار تحقیقاتی با پای پیاده طی کرده و نقشه‌برداری تمام این سواحل را انجام داده است، ادامه داد: پدر مطالعات خلیج فارس در دوران حیات خود، خدمات بسیار ارزنده‌ای در راستای معرفی ظرفیت‌ها و آداب و رسوم خطه خلیج‌فارس، تجارت و کشتیرانی این منطقه، مداخلات انگلیس و روسیه در خلیج‌فارس و... داشته است که سزاوار تجلیل است.

در ادامه این مراسم، دکتر احمد جولایی و دکتر مشایخی در خصوص مانایاد احمد اقتداری و خاطراتی از سال های حضور و پژوهش های وی در بوشهر سخن گفتند.

در ادامه از کتاب «خیران» نوشته عبدالمجيد طبیب‌نژاد رونمایی و از مولف آن تجلیل به عمل آمد. این کتاب دایره المعارفی فرهنگ اصطلاحات و لغات دریا و دریانوردی خلیج فارس و بوشهر است.

 

[کد خبر:AJ28215]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

تصاویر/ زندگی در تار و پودِ تنبور

تصاویر/ زندگی در تار و پودِ تنبور

 زندگی در تار و پودِ تنبور

برداشت طلای سرخ در دامنه های زاگرس/تصاویر

برداشت طلای سرخ در دامنه های زاگرس/تصاویر

برداشت طلای سرخ در دامنه های زاگرس

جدیدترین مطالب