آینه جم :   خبرنگاران خلیج فارس در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

 • نخست اینکه خبر می رسد عبدالرسول عمادی که چندی پیش از معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش استعفا کرده، کاندیدای احتمالی انتخابات مجلس یازدهم در استان خواهد بود. وی که سابقه مدیرکلی آموزش و پرورش استان های بوشهر و خوزستان در دولت اصلاحات دارد، مشخص نیست از کدام حوزه انتخابیه استان نام نویسی خواهد کرد.
 • برخی از نیروهای اخراجی منطقه ویژه پارس با تجمع مقابل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پارس خواستار رسیدگی به وضعیت خود شدند. با وجود وعده های مسئولان استانی و پارس جنوبی، این افراد ماههاست بلاتکلیف هستند.

 • اردشیر مذکوری مدیرعامل جدید شرکت برق استان بوشهر شد. وی در شرکت مدیریت برق ایران مسئولیت داشته است. برق بوشهر حدود 8 ماه است که بصورت سرپرستی اداره می گردد.
 • در دیدار هفته گذشته دانشجویان و جوانان با رهبر انقلاب، تصویر شهید نادر مهدوی فرمانده بوشهری قرار داشت که در رویارویی با مهاجمین آمریکایی در خلیج فارس در سال 66 شهید شد. علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی در یادداشت اخیرش نوشته: قرار گرفتن قاب عکس نادر مهدوی، شهید والا مقامی که باعث تحقیر هیمنه پوشالی آمریکا در خلیج فارس شد در کناردست رهبری در دیدار با دانشجویان این پیام را داشت که ایران دنبال راه اندازی هیچ جنگی نیست، اما اگر هرگونه خطایی از سوی آمریکایی ها در این زمینه سر بزند، ایران «نادر مهدوی»های زیادی دارد و به این صورت «خرمشهرهای زیادی در پیش خواهد بود.»
 • آلودگی ساحل جفره بوشهر نگرانی اهالی را در پی داشته و خواستار ورود اداره بندر و محیط زیست به این موضوع شده اند.
 • دختر ایرانی در آزمون هوش موسسه جهانی منسا رکورد زد. تارا شریفی دختر یازده ساله توانست با بدست آوردن نمره ١٦٢ در آزمون سازمان جهانی هوش منسا كه در دانشگاه آکسفورد برگزار شد، بالاترین نمره این آزمون را که تاکنون به ثبت رسیده است، بدست آورد. تارا شریفی فرزند دکتر حسین شریفی که اصالتا اهل روستای خون دشتستان است، هم اكنون دانش آموز دبیرستان «الزبری» انگلستان می باشد که توانسته در این آزمون هوش، ركورد جديدي را بدست آورد.

 • شورای شهر و شهرداری بوشهر در برابر شفافیت مقاومت می کنند. با وجود فعال شدن سامانه شفافیت در اغلب شهرداری کلانشهرها و مراکز استان ها، اما در شورای شهر بوشهر و شهرداری اراده ای برای تحقق این موضوع دیده نمی شود. وعده رییس و برخی اعضای شورای شهر برای الزام شهرداری درخصوص انتشار قراردادها و انتشار گزارش 6 ماهه شهرداری نیز تاکنون بی نتیجه بوده است.
 • استیضاح شهردار خارگ فقط 2 رای دارد. بخشی رئیس شورای شهر خارگ گفته: افرادی که با ۲ رای به دنبال استیضاح شهردار هستند مقاصدشان مشخص است و قصد گروکشی و امتیازگیری دارند. وگرنه هر شخصی می‌داند که استیضاح و برکناری شهردار نیاز به ۴ رای دارد.
 • در شرایطی که زمان شروع فصل جدید لیگ برتر از 19 مرداد اعلام شده، ولی همچنان تیم شاهین شهرداری نماینده جدید استان در این رقابت ها در برزخ بلاتکلیفی به سر می برد. گویا پیگیری ها برای رفع منع قانونی هزینه کرد شهرداری در لیگ برتر به نتیجه نرسیده و اکنون نگاهها به شورا و شهرداری برای تعیین تکلیف است. گویا برخی مدعی اند چند شرکت تجاری برای اسپانسری این تیم مشروط به در اختیار داشتن مدیریت اعلام آمادگی کرده اند.
 • این هم توزیع هندوانه برای افطاری در ‎یزد که در فضای مجازی بسیار دیده شد.

 • عبدالخالق‌ برزگرزاده رئیس شعبه دو تامین اجتماعی بوشهر شد. وی عضو دوره چهارم و پنجم (فعلی) شورای شهر بوشهر می‌باشد.
 • در اتفاقی قابل تامل، خبر می رسد درب شورای شهر کلمه دشتستان توسط عضو مستعفی قفل شده است. گویا اخیرا وی در اعتراض به تردد خودروهای شوتی در این منطقه و کم توجهی مسئولان، درخواست استعفایش را اعلام کرده و همکارانش در شورای شهر هم با آن موافقت کردند تا با نامه فرمانداری، عضو علی البدل جایگزین شود. ظاهرا این عضو انتظار نداشته همکارانش با استعفای وی موافقت کنند و از وضعیت پیش آمده ناراضی است.
 • وقتی اولویت اصلی دیری‌ها محیط زیست می شود. دیّری ها در هفته های گذشته با تشکیل کمپین هایی نسبت به احداث شرکت های پتروشیمی در حریم شهری مخالفت کرده اند. این نظرسنجی در سایت فرمانداری دیّر قرار گرفته و چنین نتایجی داشته است.
 • فریب کلاهبرداری‌های تلفنی را نخورید. طبق گزارش رسیده، اخیرا شیادانی به تلفن برخی شهروندان گناوه‌ای تماس گرفته و اعلام می‌کنند برنده عتبات عالیات یا مواردی از این قبیل شده‌اند. سپس با کشاندن طعمه‌ها به عابربانک اقدام به برداشت از حسابهایشان می‌کنند. این درحالیست که دریافت جایزه نیاز به حضور در عابر بانک ندارد.
 • با خبر شدیم هفته پیش 3 ملوان هم استانی پس از حدود 13 سال از زندان قطر آزاد شده و به استان برگشته اند. دو برادر با نام های زائری مربوط به شهرستان دیر و یک نفر هم گناوه ای بوده است.
 • نعمت‌زاده حکم وزیر صنعت برای مسئولیت در پارس جنوبی را نپذیرفت. با وجود این که وزیر صنعت، در حکمی، نعمت‌زاده وزیر پیشین صنعت را به عنوان نماینده تام‌الاختیار خود در فاز ۱۴ پارس جنوبی انتخاب کرده بود، ولی نعمت‌زاده طی نامه ای این سمت را نپذیرفت.
 • در پی انتشار تصویر باجه VIP در بانک صادرات بوشهر که انتقادات افکار عمومی را در پی داشت، با پیگیری عباس برزگرزاده دستیار استاندار در حقوق شهروندی، این باجه حذف شد. اخیرا وزیر اقتصاد نیز ایجاد باجه ویژه برای افراد خاص در بانک ها را غیرقانونی دانسته بود.
 • باخبر شدیم طی هفته جاری احکام چند بخشدار استان صادر می شود که سه نفر از آنها زن هستند. گویا بخشداران مرکزی گناوه، کنگان و جم بانو خواهند بود. همچنین خبر می رسد اژدرنیا از کارشناسان معاونت عمرانی استانداری نیز به عنوان معاون عمرانی فرمانداری دیر معرفی خواهد شد.
 • شنیده شده شرکت پالایشگاه فجر جم با انتقال کارکنان فرودگاه توحید به پالایشگاه، کور سوی امید برای راه اندازی مجدد این فرودگاه را خاموش کرده است.
 • شماری از شهروندان می گویند: با پایان فصل مدارس، ساعت حضور اتوبوس در ایستگاهها نامنظم شده و این وضعیت برنامه ریزی آنها برای حضور در محل کار یا منزل را دچار مشکل کرده است.
 • کاهش چارت و نیروی انسانی جهاد کشاورزی کاکی با انتقاد افکار عمومی در این بخش مواجه شده است. فاطمی رییس شورای شهر کاکی گفته: با توجه به جایگاه بخش کاکی در کشاورزی استان، قطب کشت‌های گلخانه ای در جنوب کشور، دارا بودن ۲ شهر و قریب به ۹۰ روستا، انتظار افزایش کارشناسان برای آموزش کشاورزان داریم اما تصمیم مسئولان جهاد کشاورزی بر کاهش نیرو است که به شدت با آن مخالفیم. وی یکی از علل عقب‌ماندگی کاکی را تعدیل نابجای ادارات و عدم استقرار دستگاه‌ها در بخش عنوان کرد و تاکید کرد: وقتی نیروهای ادارات کاکی کاهش می‌یابد، اداره ای تبدیل به نمایندگی می شود، اداره ثبت اسناد و املاک که استقرار آن مصوبه هئیت دولت است، عملی نمی شود، تابلوی دادگاه پایین کشیده می‌شود و شروع بکار آن منتفی می‌شود چگونه باید شاهد توسعه و پیشرفت یک بخش باشیم.
 • ناصر کرمی مدیرکل سابق آموزش و پرورش از حکم جدیدش استعفا داد. وی در متنی اینستاگرامی خطاب به وزیر آموزش و پرورش نوشته: "با سپاس از نظر لطف حضرت عالی که اینجانب را به سمت مشاور وزیر در امور آموزشی منصوب نمودید، از آنجایی که امکان کار در بخش ستادی وزارت متبوع برایم مقدور نمی باشد، استعفای خود را از این مسئولیت تقدیم حضورتان می نمایم." گویا همزمان با حکم مشاوره وزیر، حکم پرسنلی کرمی برای تدریس در دانشگاه فرهنگیان بوشهر نیز صادر شده است.
 • در پی بازنشستگی یعقوب حسینی رییس دیوان محاسبات استان بوشهر، اسماعیل کیهان معاون وی به عنوان سرپرست تعیین شده است.
 • شنیده می شود این هفته نشستی در تهران پیرامون درخواست جنوب فارس و غرب هرمزگان جهت دریافت عوارض آلایندگی پارس جنوبی برگزار می شود. اخیرا عوض پور رییس سازمان برنامه و بودجه بوشهر درخواست استان های همجوار را غیرکارشناسی دانسته و گفته که استاندار پیگیر است تا حقی از استان ضایع نشود.
 • مصوبه افزایش حقوق کارکنان دولت در سال ۹۸ هنوز برای برخی مجموعه ها در استان اجرایی نشده است. کارمندان قراردادی دانشگاه علوم پزشكي بوشهر می گویند: با گذشت دو ماه از سال جدید هنوز احكام حقوقی سال ٩٨ آنها صادر نگردیده و مشمول اضافه حقوق نشده اند. اين در حالي است كه احكام نيروي هاي پيماني و رسمي دانشگاه علوم پزشكي صادر شده است و مابه التفاوت حقوق فروردین ماه نیز برای آنها واریز گردیده است.
 • سیستم توزیع در استان همچنان با مشکل روبرو است. روستائیان عملا از کالاهای تنظیم بازار بی بهره اند و باید برای دریافت اقلام موردنظر به شهرها مراجعه کنند و از سویی در بسیاری از شهرهای استان از توزیع گوشت، شکر و برنج تنظیم بازار به صورت منظم خبری نیست. این درحالیست که نبود ساختار مناسبی برای توزیع عادلانه این کالاها (براساس کالابرگ الکترونیکی یا نام نویسی اینترنتی)، توزیع اقلام تنظیم بازار تاثیر موردانتظار را در کنترل قیمت ها (جز گوشت مرغ) نداشته است.
 • فوق‌العاده مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس شامل بازنشستگان هم می‌شود. براساس طرح استفساریه برخی نمایندگان مجلس که مورد تایید معاونت قانونگذاری مجلس نیز واقع شده، مزایای مناطق عملیاتی جنگ تحمیلی به بازنشستگانی که در آن دوران در مناطق مشمول فعالیت داشته اند تسری می یابد. در استان بوشهر شهرهای بوشهر، گناوه، خارگ و دیلم مشمول مناطق عملیاتی دفاع مقدس اعلام شده اند. اکنون باید صندوق های بازنشستگی پیگیر این موضوع برای مشمولان زیرپوشش خود باشند.
 • نماینده پارسیان هم قول آلایندگی عسلویه به حوزه انتخابیه اش داد! پس از اظهارات علوی نماینده لامرد فارس مبنی بر دریافت مجوز اختصاص 25 درصد عوارض آلایندگی پارس جنوبی، ناصر شریفی نماینده پارسیان هرمزگان نیز در نمازجمعه این شهر گفته: بزودی خبر خوب دریافت عوارض آلایندگی پارس جنوبی به شهرستان پارسیان را به مردم خواهیم داد.
 • نصب بنرهای تقدیر و تشکر از برخی نمایندگان در استان در حال افزایش است. گویا این بنرها با هماهنگی دفاتر آن نمایندگان در سطح شهرستان و بخش ها نصب می شود. گفتنی است مصادره کارهای دولتی ها به نام نماینده روش مرسوم تبلیغات زودهنگام بنری برخی نمایندگان است که معمولا با سکوت نمایندگان دولت روبرو است.
[کد خبر:AJ28439]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

جدیدترین مطالب