آینه جم:    رئیس پلیس فتا استان بوشهر گفت: شهروندان در خصوص ارسال پیامک های جعلی پرداخت سهام عدالت یا قطع شدن یارانه توسط سودجویان فضای سایبری هوشیار باشند.

به گزارش «آینه جم » به نقل از ایرنا؛ سرهنگ مهدی قاسمی روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: بسیاری از شهروندان در روزهای گذشته پیامکی مبنی بر اینکه یارانه شما قطع شده است دریافت کرده که این پیامک‌های جعلی، ترفند کلاهبرداران برای به دام انداختن شهروندان و سرقت اطلاعات بانکی آنهاست.

وی بیان کرد: برخی از مردم بدون تحقیق و اطلاع از اینکه این مطلب و پیامک از سوی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها است به سایت جعلی تبلیغ شده مراجعه و اطلاعات حساب خود را ثبت می کنند.

قاسمی گفت: شهروندان از این طریق به درگاه اینترنتی فاقد اصالت یا فیشینگ هدایت و توسط هکر و کلاهبردار سایبر (با دریافت اطلاعات حساب قربانیان و فعالسازی رمز دوم) موجودی حساب آنها سرقت می شود.

وی ادامه داد: در مورد مشابه دیگری نیز پیامکی برای برخی کاربران ارسال و اعلام شده جهت ثبت اطلاعات بانکی خود در سامانه سهام عدالت تا آخر همین ماه فرصت دارید و حتی بعضی اوقات مبلغی به عنوان جایزه نیز جهت ثبت به موقع اطلاعات در سایت جعلی اعلام می‌ کنند.

قاسمی افزود: بدین وسیله کاربر ترغیب و تشویق می شود بدون اینکه آگاهی از نیت مجرمانه به خواسته کلاهبردار توجه می کند.

رئیس پلیس فتا استان بوشهر به شهرندان توصیه کرد: در هر دو مورد شهروندان جهت اطلاع رسانی از صحت و سقم  پیامک‌های ارسالی به سایت رسمی اینترنتی مربوطه در یارانه‌ها به آدرس www.refahi.ir‎‌ و سهام عدالت به آدرس https:‎//www.samanese.ir/‎ مراجعه و آدرس اینترنتی را بصورت صحیح و کامل در آدرس بار مرورگر تایپ و به لینک‌ها و آدرس‌های مشابه مراجعه کنند.

قاسمی یادآور شد: پلیس فتا به‌ صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند مشکلات خود را درخصوص فضای مجازی با مراجعه حضوری و همچنین استفاده از سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارش‌های مردمی و یا Cyberpolice@ در کلیه شبکه‌های اجتماعی داخلی در میان بگذارند

[کد خبر:AJ28452]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

کمر خمیده؛ صبح تا غروب در شالیزار/تصاویر

کمر خمیده؛ صبح تا غروب در شالیزار/تصاویر

کمر خمیده؛ صبح تا غروب در شالیزار

بهشت چهار فصل چهارمحال و بختیاری/تصاویر

بهشت چهار فصل چهارمحال و بختیاری/تصاویر

بهشت چهار فصل چهارمحال و بختیاری

جدیدترین مطالب