آینه جم: کودک 6 ساله‌ای به علت سقوط از طبقه سوم منزلشان با خونریزی مغزی و افزایش فشار مغز از گناوه به بخش مراقبت‌های ویژه کودکان در بیمارستان شهدای خلیج فارس منتقل شد.

به گزارش «آینه جم» به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر؛ فوق تخصص مراقبت‌های ویژه کودکان گفت : بیمار تحت مراقبت‌های حمایتی تنفسی و درمان دارویی فشار بالای مغز قرار گرفت و بعد از گذشتن از دوره بحرانی بعد از گذشت 4 روز به هوشیاری نسبی رسید.

دکتر معصومه هاشمی افزود: بیمار بعد از گذشت دو هفته خوشبختانه در حالی که کاملاً هوشیار بوده و از طریق دهان تغذیه می‌شد مرخص شد.

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه علت اصلی مرگ و میر کودکان در بوشهر حوادث (تصادفات، غرق شدگی، سقوط از ارتفاع، برق گرفتگی، مسمومیت و...) بوده و معمولاً این کودکان به علت آسیب به مغز و سایر ارگان‌های بدن دچار مرگ و یا ناتوانی می‌شوند بهترین کار جهت کاهش این مرگ و میر پیشگیری از بروز آن حوادث است.

فوق تخصص مراقبت‌های ویژه کودکان اظهار داشت: طی 5/1 سال گذشته از افتتاح بخش مراقبت‌های ویژه کودکان موارد متعددی از این بیماران بستری شدند و به یاری خداوند اغلب آنها با بهبودی کامل یا نسبی مرخص شدند.

در پایان دکتر هاشمی از مسئولینی که در راه‌اندازی این بخش زحمات بسیار کشیدند وبا این کار باعث کاهش مرگ و میر حوادث کودکان دراستان شدند تشکر کرد.

[کد خبر:AJ28465]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

جدیدترین مطالب