آینه جم : در پی افزایش قیمت ارز و اعمال تحریم های اقتصادی، برندهای معتبر جهانی در شرف ترک ایران هستند. همین موضوع باعث افزایش تصاعدی قیمت لوازم خانگی خارجی شده است.
 
به گزارش « آینه جم »؛ یکی از نمایندگی های فروش یک برند خارجی در این رابطه گفت: از حدود 30 مدل یخچال خارجی که می فروختیم الان فقط سه مدل از آن در بازار موجود است که با قیمت 23 و 27 میلیون تومان به فروش می رسد.
 
به نوشته روابط عمومی اتاق اصناف، وی ادامه داد: در حالی که تا سال قبل هر ماه حدود یک کانتینر لباس شویی و جاروبرقی خارجی می فروختیم الان مدتهاست که لباسشویی خارجی از طرف نماینده اصلی در ایران عرضه نمی شود.
 
این عامل فروش و خدمات پس از فروش لوازم خانگی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در بیست سال اخیر برای اولین بار است که دفتر مرکزی، قطعات کالاهای مشمول گارانتی را به دلیل نبود قطعه در کشور تعمیر می کند. قطعات دست دوم هم در صورت وجود در بازار تا 900 درصد افزایش قیمت دارند. مثلا موتور کولر از حدود 300 هزار تومان به بیش از 2 میلیون و 800 هزار تومان رسیده است.
 
وی ادامه داد: همین موضوع به دلیل زمان بر بودن پروسه تعمیر باعث نارضایتی گسترده بین مصرف کنندگان شده است.
 
این عامل فروش و خدمات پس از فروش لوازم خانگی در پایان ابراز داشت: در حال حاضر فروش برندهای معتبر به دست دلال ها افتاده است. کالاهایی که به این شکل به فروش می رسد هم مشمول گارانتی نمی شود. دلال ها هم حداقل به دو برابر قیمت واقعی به دست واحدهای صنفی می رسانند.
 
وی در پایان ابراز داشت: شرایط جدید بازار و کمبود شدید لوازم خانگی باعث تعدیل نیرو در واحدهای خدمات پس از فروش شده است. به همین دلیل در نمایندگی ما که بیش از سی نیرو داشتیم مجبور شده ایم که فقط دو نفر را نگه داریم و عذر بقیه را بخواهیم.
[کد خبر:AJ28547]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

گزارش تصویری گردهمایی عصر عاشورا جم

گزارش تصویری گردهمایی عصر عاشورا جم

  آینه جم؛ گزارش تصویری...

حضور متفاوتِ طلبه ها در سواحل گیلان/تصاویر

حضور متفاوتِ طلبه ها در سواحل گیلان/تصاویر

حضور متفاوتِ طلبه ها در سواحل گیلان

 روز دریای خزر

روز دریای خزر

روز دریای خزر

جدیدترین مطالب