آینه جم: روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر درخصوص گمانه زنی های مطرح شده پیرامون مرگ دختر 17 ساله بوشهری اطلاعیه ای صادر کرد.

به گززارش « آینه جم»؛ از روز گذشته در فضای مجازی کلیپی از سخنان دختر جوانی منتشر شده که پیش از مرگ سخنانی درباره روند درمانی اش در بوشهر و تزریق با دوز بالا و سپس انتقال به شیراز بیان کرده است.

وی در این کلیپ، با اشاره به درد دست و پا و مراجعه به درمانگاه قائم بوشهر، از تزریق صورت گرفته می گوید که موثر نبوده و مجددا به بیمارستان شهدای خلیج فارس مراجعه کرده و بدون طرح سوال از وی، نسبت به تزریق دیکلوفناک با دوز بالا خبر داده که منجر به بدحالی وی و سپس هماهنگی بیمارستان با بالگرد اورژانس جهت انتقال به شیراز می شود، اما در شیراز به وی گفته شده که بر اثر میزان بالای تزریق مسکن ها، کبد وی از کار افتاده است. نهایتا عنوان می شود که این اتفاقات منجر به مرگ وی در شیراز می گردد.

یکی از بستگان خانواده مرحوم در تماس با «خلیج فارس» با اشاره به خاکپساری مرحوم در روز شنبه در آرامستان بوشهر، گفته: خانواده وی نسبت به روند درمانی در بیمارستان شهدای خلیج فارس معترض بوده و قصد طرح شکایت جهت بررسی روند پزشکی دارند.

وی با بیان اینکه پدر خانواده با فروش عروسک و زحمت زیاد این دختر را بزرگ کرده و تنها یک خواهر دیگر داشته که ازدواج کرده، می گوید: کلیپ منتشر شده در فضای مجازی از وی که درباره مشکلات پیش آمده ناشی از تزریق توضیح داده می شود، بعد از مراجعه نخست به بیمارستان شهدای خلیج فارس است و وقتی که به دلیل بدحال شدن مجددا مراجعه می کند، تزریق دوم و انتقال وی به شیراز رقم می خورد که مرگ وی را در پی داشته است.

متن اطلاعیه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در این خصوص را در ادامه می خوانید:

پيرو مطالب منتشره در فضاي مجازي مبني بر مرگ دختر جواني بنام ن ا به دليل خطای پزشكي تزريق داروي اشتباه ضمن ابراز تالم  و عرض تسليت حضور بازماندگان محترم  آن مرحومه ،به استحضار مي رساند:

بيمار خانمی ١٧ ساله بنام "ن ا" كه در تاريخ بيستم خرداد ساعت شش صبح  به اورژانس بيمارستان شهدای خلیج فارس مراجعه مي كند، نامبرده از بيمارستان قائم به بیمارستان شهدای خلیج فارس فرستاده شده که در بررسي ها سابقه تزريق خون و ويزيت در بيمارستان قائم وجود دارد، در اورژانس مسكن تزريق و به صورت سرپايي ترخيص مي شود و در تاريخ بيست و يكم بيمار به مطب متخصص نورولوژي مراجعه و با دستور متخصص به اورژانس بيمارستان ارجاع داده مي شود که بلافاصله بستري و اقدام درماني تحت نظر متخصصين شروع مي شود.

بيمار سابقه بيماري كرون را ذكر مي كند كه تحت درمان دارويي بوده است بعلاوه سابقه بيوپسي كبد هم ذكر مي كند که با توجه به وخامت حال بيمار و نارسايي شديد كبد نامبرده با هماهنگي و تلاش متخصصين پس از اخذ پذيرش و هماهنگي لازم جهت پيوند كبد از طريق بالگرد به شيراز اعزام مي گردد.

در اینجا ذكر چند نكته جهت تنوير افكار عمومي ضروري به نظر مي رسد. بيمار داراي سابقه زمينه اي و مورد شناخته شده بيماري كرون مي باشد كه خود مي تواند عوارضي از جمله نارسايي كبد را به همراه داشته باشد ، تزريق داروهاي مسكن و آرام بخش تزريق شده نمي تواند به اين سرعت بيمار را دچار عارضه جدي نمايد بنابراين شواهدي از بروز خطاي پزشكي در مورد اين بيمار تاييد نمي گردد.

 در خصوص اين مورد به تحقيقات تخصصی بيشتر نياز است که در سازمان هاي ذيربط از جمله نظام پزشكي و پزشكي قانوني بررسي و در صورت هرگونه قصور، برخورد لازم صورت مي گيرد.

البته  ذکر چند نکته نیز ضروری است نکته اول ؛ نبایدبراساس اطلاعات ناقص وگاها با ذکر نکردن تمام حقایق وسابقه بیماری ،باعث نفرت پراکنی و سلب اعتماد عمومی از کادر زحمتکش درمانی استان بشویم.

نکته  دوم؛ برای ایجاد اعتماد عمومی پزشکان و پرستاران که فرزندان نخبه  این استان می باشند زحمت های زیادی را متحمل شده اند و نباید یک شبه زحمات چندین ساله آنها را بر باد دهیم.

لازم به ذکر است دانشگاه علوم پزشکی بوشهر آماده دریافت هرگونه انتقاد و شکایت از سوی شهروندان محترم می باشد و همه شهروندان عزیز مطمئن باشند در خصوص این مورد سازمان های ذیربط از جمله نظام پزشکی و پزشکی قانونی موضوع را با دقت بررسی و در صورت بروز هرگونه قصور با جدیت با خاطی یا خاطیان برخورد جدی صورت میگیرد.

مدیریت روابط عمومی و بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

[کد خبر:AJ28642]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

تصاویر/ زندگی در تار و پودِ تنبور

تصاویر/ زندگی در تار و پودِ تنبور

 زندگی در تار و پودِ تنبور

برداشت طلای سرخ در دامنه های زاگرس/تصاویر

برداشت طلای سرخ در دامنه های زاگرس/تصاویر

برداشت طلای سرخ در دامنه های زاگرس

جدیدترین مطالب