آینه جم: بهزیستی بوشهر از مراقبت ویژه از کودک آسیب دیده در بوشهر می‌گوید و دادگستری از پیگیری جدی این پرونده.

به گزارش «آینه جم» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ حالا دیگر کمتر کسی است که خبر‌های مربوط به مبین کودک آسیب دیده در یکی از کارواش‌های بوشهر را نشنیده باشد. خبری که با واکنش‌های افراد مختلفی رو به رو شد. از مسئولانی که گفتند با جدیت این مورد را پیگیری می‌کنند تا معاون رئیس جمهور و نماینده مجلس که با طرح این مورد روشن شدن تکلیف لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان را خوستار شدند، و فردی که به عنوان مطلع در یکی از رسانه‌های استان ادعا کرد بهزیستی برای نجات این کودک دیر اقدام کرده است.

امروز در تازه‌ترین اظهارات، مدیر کل بهزیستی استان بوشهر گفته است: دوازدهم خرداد یکی از شهروندان در تماس با اورژانس اجتماعی بهزیستی یک مورد کودک آزاری در یک کارواش را اعلام کرده که بلافاصله پس از دریافت این گزارش، گروه اورژانس اجتماعی بهزیستی با هماهنگی مقام قضایی و همراهی ماموران انتظامی به محل مورد نظر مراجعه کردند و پس از تائید این خبر، کودک به بیمارستان انتقال داده شد.

به گفته علی پولادی ریشهری، کودک از ناحیه سر، دست و پا‌ها آسیب دیده و همچنان در بیمارستان در حال درمان است.

https://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1398/4/10/10161917_832.jpg

او گفت: بررسی‌های روانشناسان، کودک آزاری را ثابت کرده و مشخص شده دو نفر در کارواش به کودک آسیب زده‌اند.

مدیرکل بهزیستی استان بوشهر سن کودک را هشت سال عنوان کرده و گفته پدر او در این کارواش مشغول به کار بوده و یکباره آنجا را ترک و کودکش را رها کرده است.

پولادی ریشهری گفت: پس از مداوای جسمی مبین و ترخیص از بیمارستان، روانشناسان دست به کار می‌شوند تا روان آسیب دیده مبین التیام یابد.

به گفته وی، یک پرستار نیز برای نگهداری کودک در نظر گرفته شده است که اکنون در بیمارستان و پس از آن در بهزیستی مراقبش خواهد بود.

در همین حال، دادستان عمومی و انقلاب بوشهر هم گفته است، پرونده این کودک آزاری به صورت ویژه دردادسرای عمومی و انقلاب بوشهر در حال بررسی است.

علی حسن پور افزود: دو متهم پرونده دستگیر شده‌اند و پرونده در مرحله تحقیقات دادسرا قرار دارد.

وی ادامه داد: براساس بررسی صورت گرفته احتمالا این پرونده منجر به صدور جلب دادرسی خواهد شد و به برای تعیین مجازات به دادگاه فرستاده خواهد شد.

[کد خبر:AJ28802]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

آغاز فصل صید ماهی در خزر/تصایر

آغاز فصل صید ماهی در خزر/تصایر

آغاز فصل صید ماهی در خزر

پیاده روی زائران اربعین در «طریق العلما»/تصاویر

پیاده روی زائران اربعین در «طریق العلما»/تصاویر

پیاده روی زائران اربعین در «طریق...

زندگی در روستای « سرآقا سید»/تصاویر

زندگی در روستای « سرآقا سید»/تصاویر

زندگی در روستای « سرآقا...

جدیدترین مطالب