آینه جم  - برادر شوهر شهروند بوشهری که با هدف مخالفت با تبلیغات کسب و کار همسر برادرش در نقش مزاحم اینستاگرامی ظاهر شده بود توسط پلیس فتا شناسایی و دستگیر شد.
 
به گزارش آینه جم؛   رئیس پلیس فتا استان بوشهر روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: چندی قبل یک خانم به عنوان شاکی برای رهایی از پیام‌های توهین‌آمیز دریافتی از پروفایلی ناشناس در شبکه اجتماعی اینستاگرام با مراجعه به پلیس فتا اقدام به تشکیل پرونده قضائی کرد.
 
سرهنگ مهدی قاسمی افزود: با اقدام‌های تخصصی صورت گرفته توسط کارشناسان پلیس فتا مشخص شد متهم با استفاده از بستر شبکه اجتماعی اینستاگرام با ارسال کامنت‌هایی زیر هر پُست فرد شاکی پرونده وی را مورد تمسخر و بی احترامی قرار داده است.
 
وی ادامه داد: در این زمینه کارشناسان این پلیس جهت مشخص شدن زاویه‌های پنهان این پرونده تحقیقات گسترده‌ای آغاز کردند.
 
قاسمی یادآورشد: در نهایت مشخص شد شاکی پرونده برای فروش بیشتر اجناس مغازه از طریق تبلیغات مارکتینگ اقدام به تبلیغ اجناس داشته که فرد متخلف در هر پُستی که در این صفحه بارگزاری می‌شد وی را مورد اهانت قرار و وجهه اجتماعی شاکی را در میان فالورها و خانواده‌اش مخدوش می‌کند.
 
وی عنوان کرد: کارشناسان این پلیس با بررسی ادله ارائه شده توسط شاکی و اقدام‌های تخصصی و نحوه عملکرد وی در شبکه‌های اجتماعی این فرد را مورد شناسایی قرار و با هماهنگی مقام‌های قضائی وی را احضار کردند.
 
قاسمی گفت: متهم در تحقیق‌های مقدماتی منکر هر گونه جرم انتسابی شد و با سخنان گمراه کننده قصد فریب پلیس را داشت ولی در نهایت با مواجه شدن با مدارک، مستندات و ادله دیجیتال انکار ناپذیر جمع‌آوری شده لب به سخن گشوده و به بزه ارتکابی خود اعتراف کرد.
 
وی عنوان کرد: متهم خود را برادر شوهر شاکی معرفی و انگیزه‌اش را مخالفت با اشتغال شاکی بیان داشته که در نهایت برای تصمیم گیری قضائی به دادسرا معرفی شد.
 
قاسمی توصیه کرد: تجاوز به حریم شخصی افراد، افشای اسرار آنها در فضای مجازی، اهانت و نشر اکاذیب نسبت به دیگر کاربران جرم تلقی شده و با خاطیان برابر قانون برخورد می‌شود.
[کد خبر:AJ28864]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

گزارش تصویری گردهمایی عصر عاشورا جم

گزارش تصویری گردهمایی عصر عاشورا جم

  آینه جم؛ گزارش تصویری...

حضور متفاوتِ طلبه ها در سواحل گیلان/تصاویر

حضور متفاوتِ طلبه ها در سواحل گیلان/تصاویر

حضور متفاوتِ طلبه ها در سواحل گیلان

 روز دریای خزر

روز دریای خزر

روز دریای خزر

جدیدترین مطالب