IMG_20190730_072321_951.jpg

 

 

جدیدترین شنیده ها و اخبار انتخاباتی مجلس شورای اسلامی به روایت رسانه خبری تحلیلی آینه جم :
افراد دوتابعیتی از کاندیداتوری در انتخابات مجلس منع شدند
سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها از بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس اعاده شده از شورای نگهبان خبر داد و گفت: با رای کمیسیون افراد دوتابعیتی و یا دارای اجازه اقامت دائم در کشورهای خارجی نمی‌توانند برای کاندیداتوری در انتخابات مجلس ثبت نام کنند.
 
 
تنها چهره انتخاباتی اهل تسنن استان در حوزه جنوب وارد این  عرصه می شود
مال الله محمدی تنها چهره سیاسی اهل تسنن در استان بوشهر قصد دارد در حوزه کنگان، دیر، جم و عسلویه کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی شود و امیدوار است با اجماع طرفداران خود  وارد بهارستان شود.
محمدی اهل  زبار  شهرستان عسلویه و دارای مدرک تحصیلی دکتری تعلیم و تربیت  است. 
در همین راستا مال الله محمدی در گفتگویی اظهار  داشت: در دوره دهم مجلس شورای اسلامی در حالی که خود را آماده خدمت به مردم کرده بودم ولی در مرحله دوم تائید صلاحیت نشدم ‌
محمدی گفته عزمم برای حضور انتخابات جدی است و گرایش اصلاح طلبانه دارم.
 
 
حضور یک قاضی در انتخابات مجلس 
محمد جعفرمقدس از قضات بنام استان یکی از کاندیداهای احتمالی حوزه دشتستان در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی است 
محمد جعفر مقدس اهل روستای سرقنات دشتستان با مدرک تحصیلی دکتری حقوق خصوصی که معاون قضایی اداره کل دادگستری استان بوشهر و قاضی دادگاه تجدیدنظر استان بخشی از سوابق مسئولیتی وی می باشد قصد دارد در حوزه دشتستان کاندیدای  انتخابات مجلس شود.
 
 
 
 
حضور محمد کارگر و عسکر جلالیان در هفته های گذشته در نماز جمعه شهر گله دار استان فارس  علامت سوال ایجاد کرده است این دو کاندیدای احتمالی مجلس از حوزه جنوب بوشهر  چه برنامه ای دنبال می کنند؟!  امام جمعه گله دار؛  حجت الاسلام گنجی امام جمعه سابق جم است.
 
 
کاپیتان عشایری، جوانشیر  کدخداپور، محمدباقر  سعادت و امان الله  شجاعی از نامزد های  احتمالی  اصلاحات در دشتستان هستند
 
 
نمایندگان استان بوشهر در مجلس ضعیف عمل کردند
➖رکنی حسینی، امام جمعه بردخون گفته :
نمایندگان استان بوشهر در این ۴ سال ضعیف عمل کردند و حتی نتوانستند بوشهر را معرفی کنند
اگر می‌خواهیم استانی پیشرفته داشته باشیم باید نمایندگانی شایسته انتخاب کنیم زیرا در استان همه چیز داریم و هیچ چیز نداریم.
برخی کاندیداها تبلیغات زودهنگام خود را شروع کرده‌اند و با حضور در مجالس ختم، عیادت از فقرا و بیماران، دید و بازدید و وعده به مردم در حال فعالیت هستند.
 
 
ورود جدی  کدخداپور به انتخابات مجلس از حوزه دشتستان
جوانشیر کدخداپور یکی دیگر از کاندیداهای جدی  حوزه انتخاباتی دشتستان است که از هفته پیش امادگی خود را برای حضور در رقابت‌های انتخاباتی این دوره مجلس اعلام کرده است .
شنیده شده است کدخداپور رایزنی های خود را از هفته پیش با شخصیت ها و تشکلات محلی دشتستان آغاز کرده است .
 
 
هجوم طرفداران برخی کاندیدای مجلس به بخش نظرات سایت های خبری و شبکه های اجتماعی 
رصد فضای مجازی حاکیست برخی طرفداران نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی در بخش نظرات سایت های خبری و شبکه های اجتماعی به حمایت از کاندیدای مورد نظر خود می پردازند ؛ این در حالیست مسوولان بارها تاکید کرده اند با تبلیغات زودهنگام برخورد می شود
 
 
۲۴ ؛ آخرین لحظه رای گیری انتخابات 
سخنگوی ستاد انتخابات وزارت کشور: ساعت ۲۴ روز اخذ رأی، پایان رای‌گیری انتخابات است و اخذ رأی پس از آن پذیرفته نیست ! 
 
 
۱۹۷۰ کاندید احتمالی مجلس
رییس ستاد انتخابات کشور : در سراسر کشور تاکنون ۱۹۷۰ نفر احتمالی برای کاندیداتوری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شناسایی شده است.
 
 
دبیر ستاد انتخابات استان بوشهر:اعضای شورای شهرها نمی‌توانند نامزد انتخابات مجلس شوند
دبیر ستاد انتخابات استان بوشهر گفت: اعضای شورای اسلامی شهرها که در موعد مقرر استعفا نداده‌اند، نمی‌توانند در هیچ حوزه‌ای نامزد انتخابات مجلس شوند
 
 
 گلایه کاندیدای دیری مجلس یازدهم 
 ابراهیم مومنی رئیس سابق بیمارستان تامین اجتماعی عسلویه که گفته می شود کاندیدای مجلس آتی است در پیامی در شبکه های اجتماعی ضمن ابراز خوشحالی از افتتاح سی تی اسکن  بیمارستان عسلویه  گفته بیشترین پیگیری برای استقرار این دستگاه من داشته ام اما برای مراسم  افتتاح آن از من دعوت نشده است!.
 
قیمتِ صندلی نمایندگی مجلس چند؟
فائزه عباسی در گزارشی در خبرآنلاین درباره قیمت صندلی نمایندگی مجلس و شفاف سازی هزینه‌های انتخاباتی از نمایندگان پرسیده است که چقدر برای انتخابات مجلس دهم هزینه کرده اند؛ گاهی صحبت از هزینه‌های چند صد میلیون به میان می‌آید و گاهی هم رقم‌ها آنقدر سر سام‌آور می‌شود که میلیارد را هم رد می‌کند. با یک حساب سرانگشتی اگر حقوق هر نماینده را ۱۰ میلیون تخمین بزنیم درآمد ۴ سال آن چیزی حدود ۴۸۰ میلیون تومان می‌شود؛ حال اینکه برخی بر اساس چه منطقی برای رسیدن به این جایگاه، میلیاردی هزینه می‌کنند از همان مجهولاتی است که پاسخش را باید در زدوبند‌های پشت پرده جستجو کرد. سوال اینجاست که این هزینه‌ها با چه نظارتی وارد پروسه انتخابات می‌شوند؟ حرف تکراری «ریالی برای انتخابات خرج نکرده‌ام» را که کنار بگذاریم وقتی درباره هزینه‌های انتخاباتی با نمایندگان مجلس صحبت می‌کنیم دیگر کمتر از ۳۰ میلیون وجود ندارد.
 
 
 
 
* چغادک نیوز
[کد خبر:AJ29037]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

جدیدترین مطالب