آینه جم: کارگران احداث فاز ۱۴ پارس جنوبی طی روزهای اخیر با مسدود کردن درب های ورودی این پروژه، به پرداخت نشدن حقوق خود در سال جاری اعتراض کردند.

به گزارش «آینه جم»؛ یکی از کارگران کنگانی معترض گفت: ما هفتصد نیروی کارگری شاغل در این پروژه هستیم که آخرین بار ۳۰ درصد از حقوق اسفندماه سال گذشته را در فروردین ماه سال جاری دریافت کرده ایم و بعد از آن بلاتکلیفیم.

وی ادامه داد: بعد از گذشت سه ماه از سال جدید؛ بدون پرداخت باقیمانده حقوق سال گذشته، عیدی و سنوات و حقوق سه ماه بهار؛ ما را به مرخصی اجباری بدون بیمه و حقوق فرستادند و تاکنون هم خبری از حقوق نیست.

این کارگر ادامه داد: برای گذران زندگی و تامین هزینه زن و فرزند خود؛ وسایل منزلمان فروخته ایم. اما درد اینجاست که آیا مدیران نیز حقوق های شان حتی یک ماه تاخیر می افتد که انتظار دارند کارگر با این شرایط اقتصادی و نداشتن پشتوانه مالی، حدود 6 ماه بدون حقوق سر کند؟

این کارگر معترض تاکید کرد: پس از اعتراض کارگران؛ مبلغ یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان که باقی مانده حقوق اسفندماه ۹۷ بود پرداخت و مقرر شد طبق برنامه سایر مطالبات هم پرداخت شود که امیدواریم همانند گذشته نباشد و به عمل برسد.

گفتنی است براساس توافق نماینده نیروی انتظامی، حراست و مدیر کارگاه مپنا و مدیران کارگاه های احداث فاز ۱۴ پارس جنوبی، مقرر شده حقوق فروردین و اردیبهشت ماه تا پایان مرداد ماه جاری پرداخت می شود.

[کد خبر:AJ29102]
پايگاه خبري تحليلي آينه ي جم


نوشتن دیدگاه

گزارش تصویری

جدیدترین مطالب